لطفا صبر کنید ...


ناباروری زنان به دلیل بیماری

از جمله بیماری هایی که در ناباروری زنان تاثیر گذارند :سلیاک،بیماری مربوط به گلبول قرمز که منجر به داسی شکل شدن سلول ها می شود،سندرم کوشینگ، بیماری کلیوی یا دیابت.

و سایر بیماری ها من جمله:

اندومتریوز

در این حالت بافت داخلی رحم در جایی بیرون از رحم رشد می کند. شایع ترین ناحیه بروز چنین حالتی در لگن است. بیماری غالبا ارثی می باشد .

در سیکل های قاعدگی بافت اندومتریال داخل و خارج رحم شکل یکسانی نسبت به این سیکل پاسخ ‌‌می‌دهد( یعنی نخست ضخیم و متورم می شود و سپس ریزش می ‌کند تا چرخه‌ی بعد که شروع شود. بخونریزی در بافت اندومتریال داخل شکم برخلاف خون قاعدگی ، جایی برای خارج شدن ندارد و منجر به التهاب در این نواحی که خون جمع شده می‌شود. در محل درگیری ناحیه لگن، تخمدان‌ها نیز گرفتار اندومتریوز می‌شوند.

و عملکرد تخمدان‌ ها، رحم و لوله های فالوپ  مختل می شود به طوری که در عمل تخمک‌گذاری اختلال ایجاد می‌کند.

فیبروئید

رشد خوش‌خیم دیواره ماهیچه‌ای رحم هستند که در اندازه کوچک تا بسیار بزرگ می تواند باشد. واین رشد کردن در برخی موارد می تواند فراتر از دیواره رحم نیز رود. بیشتر در زنان بین سنین 30 تا 45 سال رخ می دهد

این نکته باید در نظر گرفته شود که فیبروئید ممکن است تا زمانی که بزرگتر می شود درد ایجاد نکند و در نتیجه علامت هیچ علائمی نداشته باشد و با ایجاد تغییر شکل شکم مشخص شود که می تواند با باریک کردن حفره رحم منجر به سقط یا ناباروری شود.

اگر فیبروئید داخل رحمی باشد با ایجاد اختلال در روند لانه گزینی که ناشی از تغییر محیط درون رحم است منجر به ناباروری شود و منجر به سقط شود. به دلیل رشد فیبروئید در دوران بارداری ممکن است به دلیل فشاری که به جنین وارد می کند در شکل دست و پای جنین تغییر ایجاد کند

سرطان

سرطان ‌های مربوط به اندام ‌‌های تولیدمثلی زنان به میزان شدیدی در بارداری زنان اختلال ایجاد می‌کند.

کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.توصیه های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.مطالب این سایت ممکن است در گذشت زمان و با توجه به یافته های جدید علمی تغییر کنند.

تماس فوری با ما