لطفا صبر کنید ...آرشیو اخبار

IMG_3106.jpg
می 31, 2020

امروز با خانواده‌ای همصحبت شدیم که یازده سال چشم‌انتظار ورود نفر سوم خانواده‌شان بوده‌اند. راه‌های زیادی را تجربه کردند، نتیجه نگرفتند اما ناامید نشدند. به بهانه‌ای با صارم آشنا شدند و … .
صحبت از خانواده محترم مرادی است. زوجی که در سن وسال کم 19 و 20 سالگی در سال 89 ازدواج کرده‌اند. همسر خانم مرادی به روزنامه صارم می‌گوید: «سال 89 زمانی که فقط 20 سالم بود ازدواج کردم ، بعد از مدتی زندگی مشترک که متوجه شدیم بچه‌دار نمی‌شویم برای درمان و کشف مشکل به پزشک مراجعه کردیم. رفته رفته که به نتیجه لازم نمی‌رسیدم مراکز بسیار مشهور و خوشنام را امتحان کردیم. همچنان نتیجه‌ای در کار نبود.»
او در ادامه صحبت‌هایش می‌گوید: «در مدتی که همه جای تهران را زیر پا گذاشتیم بسیاری از مراکز تخصصی و پزشکان فوق تخصص ما را از ادامه راه ناامید کردند و گفتند تقریبا امری محال است. سه سال پیش کاملا ناامید شدیم و خیلی در پی درمان نبودیم. پزشکانی که تا آن زمان به آنها مراجعه کرده بودیم راه‌حل‌هایی همچون کاشت جنین، IVF و … را برای ما ناکارآمد می‌دانستند.»
همسر خانم مرادی از نحوه آشنایی خود با صارم می‌گوید: « یک روز که از محل کار راهی منزل شدم یکی از تابلوهای تبلیغاتی صارم که در قطع بسیار کوچکی نیز طراحی شده بود دیدم. این تابلو اگر چه بسیار کوچک بود اما تغییر بزرگی در زندگی من داد. زمانی که این تابلو را دیدم اول به فکر راه‌هایی که تا کنون طی کرده‌ایم افتادم و واقعیت این است که امیدوار نبودم اما یک حس درونی مرا به اینجا کشید. در فضای مجازی و … درباره صارم تحقیق کردم و به اکباتان آمدم. روزی که برای اولین بار جلوی درب صارم رسیدم باور نمی‌کردم چنین مرکزی در کشورمان باشد. از اوضاع ظاهری گرفته تا نظم و امکاناتش. همسرم به خوبی به یاد دارد که می‌خواستم برگردم!»
مرادی اینگونه ادامه می‌دهد:‌« به هر حال به صارم آمدیم. ما را به بخش ناباروری راهنمایی کردند. آنجا نزد دکتر لادن پژومند رفتیم و ایشان پس از بررسی شرایط ما یک سری آزمایش‌ها تجویز کردند. ما کمتر از دو سال تحت نظر ایشان بودیم که همسرم به صورت کاملا طبیعی باردار شد. باورکردنی نبود که هیچ روش خاصی مانند IUI، IVF‌و … به کار گرفته نشدن بود و همسرم به شکل کاملا طبیعی باردار شده بود. این برای من یک معجزه بود. »
مرادی که با مرور خاطراتش کمی بغض هم همراه کلامش شده بود به خبرنگار صارم می‌گوید: «خانم پژومند ما را به بخش زنان و زایمان معرفی کرد. وقتی در کلینیک منتظر بودیم نزد خانم دکتر هاشمی جم برویم باور نمی‌کردیم ما هم مانند دیگر زوج‌ها به خاطر اینکه همسرم باردار است منتظر دیدن پزشک هستیم. همسر یک ماهه باردار بود و احساس شادی خاصی داشتم. لطف خدا، زحمت پزشکان صارم و خلاصه وجود مرکزی همچون صارم ما را در کنار زوج‌هایی که منتظر به دنیا آمدن نوزداشان بودند قرار داده بود. همسرم آزمایشات خیلی معمولی و روتینی را پشت سر گذاشت و بعد از گذشت 8 ماه دیگر دخترم صحیح و سالم چشم به دنیا گشود.»
مرادی صحبت‌های خود را اینگونه به پایان برد: «یک تبلیغ کوچک ما را با صارم آشنا کرد و صارم برای ما یک انقلاب در زندگی‌مان بود. شاید اگر من با یک تبلیغ کوچک صارم را نمی‌شناختم هرگز طعم پدر شدن را در زندگی‌ام نمی‌چشیدم. امروز دخترم به دنیا آمد و حس و حالم را خودم هم نمی‌دانم . بعد از 11 سال نتیجه گرفته‌ام و هنوز باورم نمی‌شود. از شخص جناب آقای دکتر صارمی که چنین مجموعه‌ای را بنیانگذاری کرده و مدیریت می‌کنند واقعا سپاسگزارم. از خانم دکتر پژومند و خانم دکتر هاشمی‌جم بی‌نهایت سپاسگزارم و مطمئنم از بهترین پزشکان سرزمینم هستند. اینکه زوجی 11 سال همه نوع دوا و درمان را پشت سر گذاشتند و نتیجه نگرفتند اما طی کمتر از دو سال به صورت طبیعی در صارم صاحب فرزند می‌شوند یعنی یک مرکز سراسر تجربه، علم و هماهنگی. فرزند من کوچکترین مشکلی هنگام تولد نداشت و حالا در آغوش مادرش می‌باشد. باید از تک‌تک پرسنل محترم صارم تشکر کنم. فرقی ندارد که آن پرسنل پزشک باشد، حراست باشد یا خدمات. همه‌ی صارم خوب و قابل احترام است که نتیجه کار اینقدر دلچسب و لذتبخش است. زمانی که به من خبر به دنیا آمدن دخترم را دادند فشارم افتاد. خداوند فرشته‌ای کوچک به من عطا کرده که معنای جدیدی را به زندگی من بخشیده است. به همه هموطنانم که مشکلی شبیه به مشکل ما دارند پیشنهاد می‌کنم راه حل آخر ما را اول تجربه کنند و زودتر به نتیجه برسند. من به عنوان کسی که تمام بیمارستانهای تهران را زیر پا گذاشته‌ام و مدارکش موجود است می‌گویم صارم انتخاب اول و آخر شما باشد. این راه به این خاطر نمی‌گویم که الان با شما صحبت می‌کنم ؛ این حرف دل من است.بیمارستان صارم کاری کرد که رویایم را باور کنم. رویاها با صارم در دسترس است.»
پس از صحبت‌های همسر خانم مرادی، نزد خانم مرادی رفتیم و حال و هوای مادر شدنش را در اتاق بستری از او جویا شدیم: «حس و حال خوبی دارم و پس از مدتها واقعا و خوشحالم. این خوشحالی را مدیون جزیره صارم، جناب آقای دکتر صارمی، خانم دکتر پژومند و خانم دکتر هاشمی‌جم و کلیه پرسنل زحمت‌کش صارم هستم. امیدوارم خدا دل همه‌تان را شاد کند.» او از گذشته‌ی خود نیز برای ما گفت: «11 سال دکترهای زیادی را امتحان کردم. شاید تلخ باشد اما قید مادر شدن را زده بودم. باورم نمی شد که روزی به این سادگی به نتیجه برسم. بدون هیچ دخا لت غیر طبیعی و پزشکی. اینجا از روزی که آمدیم همه چیز خوب بود و انرژی مثبت دریافت کردیم. فکر می‌کنم در صارم «نشد» نداریم. حالم در روزی که بارداری من مشخص شد وصف‌شدنی نیست. اگر روزی قرار باشد مادر شدن را دوباره تجربه کنم به طور قطع و یقین صارم را انتخاب خواهم کرد.»
برای این زوج خوشبخت آروزی سلامتی داریم قدم «مانلی» خانم را هم را گرامی‌می‌داریم و از حسن توجه خانواده مرادی متشکریم.


9-ماه-عاشقی.jpg
می 31, 2020

با گذشت نزدیک به یک ماه از آغاز برنامه‌های لایو (زنده) از اینستاگرام بیمارستان صارم تا کنون بیش از 50 ساعت برنامه‌ی زنده از صفحه اختصاصی بیمارستان صارم پخش شده است. این در حالی است که در هفته‌های آینده با بهره‌برداری از سیستم پخش تلویزیونی CG و SNG این طرح با استقبال زیادی از سوی مراجعین مواجه شده است و وارد مرحله‌ی جدید و کاملاً ابتکاری و بدیعی می‌شود.
در این فاز برنامه‌های لایو صارم با عناوین«9 ماه عاشقی» و «مدرسه پزشکی صارم» به صورت منظم از شنبه تا چهارشنبه در صفحه اینستاگرام صارم به صورت زنده پخش خواهد شد.
جدیدترین لایو صارم با موضوع سزارین توسط خانم دکتر سیدی‌مقدم شب گذشته اجرا شد و امشب نیز سرکار خانم فرزانه نیک‌نفس به صورت زنده با مخاطبین صارم به گفت‌وگو خواهند پرداخت.
در این صفحه تعدادی از کامنت‌های مخاطبین را که در نظرسنجی صارم شرکت کرده‌اند می‌خوانید:

simin.haghi: عالی کاشکی میشد یه بخشی به سایت بیمارستان اضافه بشه و لایوها در اون قسمت ذخیره بشه که همیشه قابل دسترس باشن.
mojgan_karimi1: واقعاً زحمت میکشید…ممنون ازتون به خاطر برنامه‌های خوبتون… منم تا حالا چندتا سوال گذاشتم ولی جواب داده نشد. البته تو یک ساعت نمیشه همه چیز رو گفت واقعاً. کاش هر مبحثی رو تو چند جلسه ادامه بدید که به همه سوالا جواب داده بشه. بازم ممنون از زحماتتون.
narges_manafi: دستتون درد نکنه واقعا مفید هستن فقط ای کاش روی صفحه سیو میکردین
sa_har67: عالی و بسیار کار امد کاش میشد هر زمان خواستیم میتونستیم بهشون دسترسی داشته باشیم.
sarachini63: اگر بشه به لایوها بعدا دسترسی داشته باشیم خیلی بهتره توی صفحه اینستاگرام ذخیره بشن لطفا
banafsheh_bo_k: درباره نوزادان هم بیشتر لایو بزارید لطفا
mary.hlk: خیلی خوبه فقط ذخیره بشه بهتره که هر زمان دسترسی باشه به ویدئوها بهتره
yalda.b633: برای من الان نوزادیش استفاده داره و لایو اقای دکتر مرتضوی خیلی خوب بود کاشکی درباره نوزادان بیشتر لایو بزارید
mahboubeh.salmannezhad: خیلی مفیده . ممنون از تلاش و زحمتتون فقط یه خواهشی که هست لطفا همه لایوهارو سیو کنید در هفته چندتا لایو میزارید اما فقط بعضی هارو سیو میکنید
halehafshar96: از بخش قلب هم بذارین لطفا
may_zoh: خیلی خوب بودن ولی حیف که در صفحه سیو نمیشن که بشه بهشون مراجعه داشت.
anna.abdi: سوال منو که کامنت کرده بودم جواب ندادن، ولى در کل عالیه
m_mvh6126: بسیار مفید و عالی
nikoo_ehsan_1989: عالیه لطفا از همه پزشکانتون لایو بزارید
fereshtehrezaei66: خیلی خوب
ataee6871: بی نهایت عالیه و کاربردی … خیلی ممنونم از تمامی پرسنل صارم …
soheilaamirii2: بسیار عالی ،و آموزنده
negin.igdeer: بسیار مفید و عالی…
gozyasi25: بسیار عالی فقط سیو نمیشن متاسفانه ، لطفا خانم زندی رو هم بیارین لایو در مورد نلاروری و علت های اون صحبت کنن
mohammadghadimi365: در مورد حرکت اسپرم آقایون هم لطفا برنامه زنده داشته باشید
nasimsisi: بسیار مفیده .ولی بنظرم ساعت نه و یازده خوب نیست. بین ساعت سه تا پنج عصر که تایم استراحته بهترین زمانه
mohammadghadimi365: خیلی خوبه
ezojisamira: خیلی مفید و کامل هستن ، ممنون
naziilahabibi: بسیار عالی و مفید، خواهشمندم در خصوص دستورالعمل های که بعد از مرخصی مادران و نوزاد با توجه به کرونا و اینکه امکانش هست با توجه به کرونا و خطر آلودگی از کسی کمک گرفت یا حتی ناقل بودن مادر
nazaninrastegar: عالی
anahita_ali_: خیلی عالی و مفید بوده میشه در مورد دیابت بارداری هم مطلب بزارین
sima_mci: من دو سه تاشو دیدم ولی متاسفانه مباحث خیلی کلی گفته میشه. حق هم دارن چون تایم کمه ولی برایدمن تا الان مفید نبوده و موصوعاتی بوده که به شخصه در موردشون اطلاعات داشتم
srztedii2538: با تشکر فراوان برای من بسیار مفید و عالی بوده
poonehshafighi: خیلی مفید بودن مخصوصا خانم دکتر رضاخان اگر هر هفته لایو داشته باشن فوق العادست
msuisnej: لایو هارو ذخیره کنید بعضی لایوهارو ذخیره نمیکنید چرا
frzne_ack: عالین . واقعا نکاتی که اشاره میشه خیلی از ابهامات و سوالاتمون برطرف میشه و تو این شرایط کمک کننده و آرامش بخش هست
reyhaneghorbani6187: خیلی مفید و آموزنده است لطفا ادامه بدید
shirin_mousaviii: لایوها بسیار کامل و مفید بودن. تمام سوال ها جواب داده میشود.خیلی ممنون از همه عوامل که اینجور احساس مسئولیت میکنند.برقرار باشید
nilookia69: عالیه فقط لطفا هر لایو رو تو ای جی تی وی ذخیره کنید که بشه هرزمان بهش دسترسی داشت
mehdehajemohammade: عالی لطفن از خانم دکتر زندی هم لایو بزارین
ar.ezoo8433: بسیار مفید و عالى
soudabe.nfjm: دکتر نیک نفس عالی بودن به سوالاتم جواب دادن کامل
namazy.elham: خیلی عالی استفاده کردیم مخصوصا لایو آقای دکتر مرتضوی اگه میشه ادامه دار باشه
farzaneh.6373: عالی هستن,خیلی مفید
niloufar.lashgari: بسیار عالی
mahtab_yazdimanesh: خیلی خوب بوده
pirhayatif: بسیار عالی ، ️فقط بی زحمت درصفحه سیو بمونه.
farnaz_rahma: عالیه ممنون
mehr4027: بسیار عالی
fatme94lk: عالی
reyhane_djdr: خیلی عالی بوده از بیمارستان صارم ممنونیم
bahare_bayat1372: خیلی عالی بود واقعا مطالب مختصر و مفید
ermia__frn: سلام خسته نباشید بسیار عالی هست ولی متاسفانه چند بار گفتم در مورد زگیل تناسلی هم لایو بزارید ولی گذاشته نشد ممنونم.
seyed_mojtaba_eslami: خوب بوده و استفاده کردیم.
parisaa.nayeri: خیلی عالی هستن . سپاس. فقط اگه تو سایتتون یا igtv به صورت دائم ذخیره میشدن خیلی بهتر بود ، چون خیلی وقتها تو ۲۴ ساعت فرصت نمیکنیم لایوها رو ببینیم.
mahsaiini: عالییییییییییی
nafis.kind6: خوبه اما بهتره بود سیو بشن در صفحه
_nasirinesa611: خوب بود جایی سیو میشد ک ازشون استفاده کنیم چون بعضی وقتا با اینکه علاقه دارم ببینم ولی شرایطش جور نمیشه ولی اگر سیو باشن میشه بهشون مراجعه کرد و استعاده کرد. با کمال تشکر اگر اینکار رو انجام بدید .
nanaa1359: در بیشتر موارد عالی عمل کردین مرسی
ssaeeddeh: عالی و کاربردی
ssaeeddeh: واقعا تمام سوالاتی ک کامنت میشه پرسیده میشه و این عالیه برای ماهایی که باردار هستیم و نمیتونیم تو شرایط کرونا بیایم ویزیت
mah_h_tb: بسیار عالی، نگرانی مادران باردار کمتر میشه
baran__97_: خوب بودش ممنون از شما
zandi2629: خیلی عالیه لایوها و تمام سوالات پاسخ داده میشه ممنون.
dehghan042: برای من که کارمند هستم و وقت شرکت در کلاس های مختلف رو ندارم عالیه
dehghan042: خدا خیرتون بده
khameneh.sadaf: سلام لطفا در مورد سقط ناخواسته و علل آن لایو بذارید. من یه دختر شش ساله ی سالم دارم اما بچه دومم به تازگی در هفته دهم سقط شد. لطفا در یک برنامه به سقط و اقدامات بعد از آن بپردازید. ممنون.
farzane65ka: خوبه
its.mitraaa: لطفا لایوها رو به صورت IGtv در صفحه اینستاگرام قرار بدید
sami43820: بسیار عالی
mehr4027: واقعا عالییی، خیلی ممنون و خدا قوت به پرسنل خوب بیمارستان صارم
p.kaveh.99: خیلی خوبه ازتون بابت این زحمات سپاسگزارم
arezoghandi: بسیار بسیار عالی هستن از تمام پرسنل و کادر خوب و مهربان صارم خیلی ممنونم مخصوصا بهترین دکتر دنیا سرکارخانم کرم نیا فر
reyhane_djdr: خیلی کمک کرد مرسی
nanazbala4545: سلام امکان داره راجب زیبا شدن جنین هم لایو بزارید ؟؟ اصلا موادغذایی یا ماه خاصی از بارداری روی زیبایی جنین تاثیرداره؟؟؟
yosef_benyamin_sabzaliiiii: لایو امشب چزا سیو نشد؟؟؟
shivagarshasbi: عالییییییی
banafshe_gn: عالیییییی
banafshe_gn: خیلی مفیده و اموزنده بخصوص که ما با یه سری از پزشک ها بیشتر اشنا میشیم
kh_khobi72: عااااالیه خداخیرتون بده
masi9222: کاشکی لایوها رو به صورت پست می ذاشتید عالی می شد
mary.hlk: خیلی خوبن لطفا ادامه داشته باشه
myr1385mhdy: سلام خسته نباشین می شه درباره بارداری هم لایو بزاریم ممنون می شم تعزیه دختر دار شدن


IMG_6453-1200x800.jpg
می 30, 2020

پس از تعلیق چند ماهه به دلیل شیوع ویروس کرونا
چند ماه قبل و به منظور ایجاد فضای صمیمی و دوستانه و شناسایی استعدادها و توانایی همکاران مسابقات مختلفی در رشته‌های ورزشی و فکری در بیمارستان برنامه‌ریزی و به اجرا
در آمد.
پس از شیوع ویروس کرونا بسیاری از فعالیت‌ها مشابه این مسابقات نیز در حالی که ب مراحل حذفی و حساس رسیده بود به حالت تعلیق در آمد.
معاونت رسانه و ارتباطات بیمارستان در نظر دارد از ابتدای هفته آینده با در نظر داشتن شرایط خاص ، این مسابقات را از سر بگیرد تا اولین دوره‌ی آنها با معرفی افراد برگزیده به پایان رسیده و وارد گام دوم شویم.
در روزهای اینده با همکاران شرکت‌کننده در مسابقات تماس گرفته خواهد شد و جزئیات برنامه‌ی بازی‌ها اطلاع‌رسانی می‌گردد.
لازم به ذکر است در رشته های مختلف افراد زیر به مرحله حذفی راه پیدا کرده‌اند و مسابقات با این عزیزان ادامه خواهد یافت.
شطرنج: ابراهیم‌زاده، زوار، غفاری، کاظم‌لو، فرشادی دانا، گودرزی و ایمانی‌مقدم
پانتومیم: (رشیدی – الف‌زاده)، (مردانی-صنایع)، (بابایی-شاه‌محمدی) و (ایمانی – کاظم‌لو)
دارت: ابراهیم‌زاده، جار محمد‌نژاد، گلستانی، آرمان احمدی، رشیدی، شکری، زوار، مردانی، ایمانی، نعمتی، بیک‌لو، صفر، قره‌داغلی، کریم‌زاده، غفاری و قربانی
سودوکو: شکری، الف‌زاده، بابایی و مطوف


WhatsApp-Image-2020-05-26-at-13.56.24.jpeg
می 27, 2020

پس از گذشت بیش از دو ماه از سال 99 برنامه‌های آموزشی ستاد آموزش بیمارستان صارم از دیروز وارد فاز جدیدی شد. طبق برنامه اعلامی که مریم نادری برای دفتر روزنامه صارم ارسال کرده است در خرداد ماه 8 جلسه از این برنامه‌ها برگزار خواهد شد. در روز نخست کلاس آناتومی دستگاه تولید مثل مردان توسط دکتر اکبر عابدی مورد بحث قرار گرفت و اعضایی که از قبل ثبت نام کرده بودند به صورت آنلاین در کلاس حضور یافتند.

با توجه به امکانات ایجاد شده در سایت بیمارستان که نتیجه کار گروهی واحدهای آموزش، IT و رسانه بود پزشکان محترم می‌توانند به راحتی و با در نظر گرفتن دستورالعمل زیر از این کلاس‌ها بهره بگیرند.
طبق اعلام دفتر ستاد آموزش بیمارستان صارم متقاضیان می‌توانند برای استفاده از کلاس های مجازی با توجه به گروه هدف هر برنامه و دریافت امتیاز بازآموزی باید به روش زیر اقدام نمایند:
1. ابتدا وارد سایت IRCME.ir شوید.
2. نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمائید.
3. از منوی سمت راست برنامه های حضوری را انتخاب کنید.
4. گزینه جدید در این مرکز را انتخاب کنید.
5. در قسمت مجری کلمه « صارم» را تایپ کرده و مرکز تحقیقات باروری و ناباروری صارم را انتخاب کنید.
6. جستجو را بزنید. تمام برنامه های مرکز در لیستی مشخص می شوند.
7. بر روی ثبت نام در برنامه که آیکن آبی رنگی در سمت چپ برنامه می باشد کلیک کنید.
8. ثبت نام در برنامه را تائید کنید.
9. چهت پرداخت هزینه برنامه وارد پنل مالی شوید.
10. افزایش اعتبار مالی در این مرکز به صورت آنلاین را انتخاب کنید.
11. شما می توانید حساب کاربری خود را برای یک برنامه یا برای همه برنامه ها شارژ کنید.
12. بعد از وارد کردن مبلغ صدور فیش را بزنید.
13. افزایش اعتبار مالی ، ثبت نام شما محسوب نمی شود. یک بار دیگر همه این مراحل را طی کنید تا ثبت نام کامل شود.
14. لینک کلاس ، نام کاربری و رمز عبور پس از پایان ثبت نام از صفحه شما پاک می شود لذا نسبت به ذخیره آن اقدام فرمائید. در صورت از دست دادن لینک کلاس به سایت saremhospital.org مراجعه نمائید.
15. از پنل بالای سایت وبینار را انتخاب کنید. و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمائید.
16. در هنگام ورود به کلاس نام شما پرسیده شود. نام خود را وارد نمائید.
17. صدور گواهی منوط به کسب نمره قبولی در آزمون می باشد. جهت شرکت در آزمون، شرکت کنندگان به سایت cmequiz.ir  مراجعه نمائید.
18. برای آزمون با نام کاربری و رمز عبور خود وارد آموزش مداوم پزشکی کشور شوید.
19. اپلیکیشن آموزش مداوم را دانلود کنید؛ این اپلیکیشن رایگان است.
20. پس از نصب سامانه آزمون ها و دوره های مجازی ، آزمون مربوطه را انتخاب نمائید.
21. گواهی شما پس از کسب نمره قبولی در آزمون به صورت اتوماتیک منظور می گردد.
***
لازم به ذکر است در صورت بروز مشکل و مواردی که نیاز به راهنمایی دارد می‌توانید با شماره 4702-021 داخلی 2485 سرکار خانم نادری (دفتر ستاد آموزش بیمارستان) تماس حاصل فرمایید.


IMG_9459-scaled.jpg
می 27, 2020

آخرین سخنران روز جمعه جناب آقای دکتر صارمی بود: «تا حالا شما را بچه‌ها خطاب می کردم اما امروز دیدم که بچه‌های من بزرگ شده‌اند و می‌توانند به خوبی از پس وظایف و کارهایشان برآید. امروز تلفیقی از یک کار گروهی و منسجم بود. سخنرانی و مطالب مفید در کنار تئاتر جذاب و کاربری و صحبت‌های انرژی‌بخش و امیدوارکننده همه نشان‌دهنده‌ی توانمندی شما عزیزان است.»
مدیر عامل بیمارستان در ادامه به اهمیت کار منشی‌ها اشاره کرده و گفتند: «شما در جایگاهی قرار دارید که می‌توانید با عملکرد درست و حرفه‌ای از جایگاه و شخصیت همکارانتان دفاع کنید. اگر مراجعه‌کنندگان در برخورد اول که شما را می‌بینند احترام ببینند در ادامه‌ی هم شما را مورد تکریم و احترام قرار می‌دهند، می‌دانم شما وظیفه سنگینی بر دوش دارید. همین که شهامت این را داشته‌اید که مسئولیت بپذیرید یعنی شما انسان‌های شایسته با توامندی بالا هستید.»
دکتر صارمی ارتباط درست و مناسب با مراجعه‌کنندگان در کنار عملکرد حرفه‌ای را دو و یژگی‌ مهم منشی‌ها برشمردند و بر لذت‌بخش بودن شرایط کار برای خود پرسنل نیز تأکید کردند و گفتند: «اگر می‌خواهید در کارتان پیشرفت کنید باید در درجه‌ی اول از کاری که انجام می‌دهید لذت ببرید. در طول زمان و با گذشت چند سال کارها برای انسان خسته‌کننده می‌شوند و اگر علاقه و عشق به آن کار وجود نداشته باشد اثرات نامطلوبی بر جای می‌گذارد.»
تنها انسان‌هایی می‌توانند به پیشرفت مستمر در کار برسند که هر روز با علاقه در محیط کار حاضر شوند. نمایش‌هایی که من از شما دیدم بسیار امیدوارکننده بود. شما قدرت زیادی دارید و می‌توانید در جایگاه خودتان بهترین باشید. من از امروز شما را «لیدی» می‌نامم چون به من ثابت کردید که بزرگ شده‌اید و قابلیت‌های بالایی دارید.


IMG_9441-1-scaled.jpg
می 27, 2020

نسیم طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار صارم آنلاین ضمن قدردانی از تلاش پرسنل بیمارستان گفت: «یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های کاری بنده نظارت دقیق روی عملکرد فردی پرسنل است.» وی با تأکید بر این موضوع افزود: «هدف از این نظارت‌ها تفکیک فعالیت‌های مؤثر همکاران و تأثیر مثبت آن روی شرایط کاری‌شان است. من اعتقاد دارم انسان‌ها به اندازه‌ی تأثیر مثبت و انجام درست وظایفشان در سیستم، باید مورد توجه قرار گیرند و تنها ملاک تفاوت در بین همکاران عمل به مسئولیت‌هایشان است.»
مترون بیمارستان در ادامه گفت: «همانگونه که برای حوزه‌ی عملکردی و وظایف هر کدام از پرسنل شاخصه‌هایی در نظر گرفته شده است برای خطوط قرمز و ممیزی‌ها نیز حدودی قایل شده‌ایم. خوشبختانه همه‌ی همکاران این موارد را به خوبی می‌دانند و خوشحالم که اکثر آنها نیز این موارد را رعایت کرده و می‌کنند. ما می‌خواهیم با تکیه بر توانمندی افراد زمینه‌ی رشد و شکوفایی آنها را فراهم کنیم اما نقش اصلی را خود پرسنل به عهده دارند.»
نسیم طاهری در توضیح چگونگی فراهم کردن زمینه رشد و شکوفایی پرسنل به خبرنگار صارم آنلاین گفت:‌«پیشرفت در حوزه‌ی کاری و دیده شدن تلاش پرسنل اصلی‌ترین مولفه‌های این رشد و شکوفایی است. وقتی پرسنل با اجرای درست وظایف خود توانمندی و ظرفیت‌شان را نشان می‌دهند ما راحت‌تر می‌توانیم برای استمرار همکاری و سایر موضوعات مرتبط با مسائل کاری‌شان تصمیم‌گیری کنم.»
طاهری در ادامه گفت: «از همه همکارانم در بخش ‌های مختلف درمانی و واحدهای وابسته به آنها از جمله خدمات و بهداشت محیط قدردانی می‌کنم. تلاش گروهی همه‌ی همکاران باعث شده است تا ما در حال حاضر با شیب مناسبی روند صعودی را طی کنیم. نکته‌ای که می‌خواهیم تأکید کنم این است که ما افراد و پرسنل در حال رشد را در سیستم نیاز داریم. کسانی که در تله‌ی آب باریکه و اتفاقات روتین و روزمره گیر می‌کنند راه پیشرفت را هم برخودشان و هم بر سازمان می‌بندند. من انتظار دارم در مرحله‌ی بعدی که مجدداً عملکرد منشی‌ها را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم افراد گروه A در جایگاه خود ابقا شده باشند و سایر همکاران نیز از گروه‌های C، B و D حداقل یک پله صعود کرده باشند.
مترون بیمارستان در پایان ضمن اعلام محرمانه بودن این اطلاعات گفت: «در جلسات فردی که با تک‌تک منشی‌ها خواهیم داشت گروه‌بندی‌ها و چینش افراد در آنها را به خودشان اعلام می‌کنیم و چگونگی تقسیم امتیازات و انتظاراتی که در آینده داریم را نیز به اطلاعشان خواهیم رساند.»


IMG_9441-scaled-e1590590198203.jpg
می 27, 2020

مسئول منابع انسانی بیمارستان بر پایش عملکرد پرسنل مستمر تأکید کرد. زهرا حبیبی که با روزنامه صارم سخن می‌گفت این نظارت‌ها را اصلی‌ترین عامل تفکیک سره از ناسره برشمرد و افزود: «ما در سال‌های گذشته هم این نظارت‌ها را انجام می‌دادیم. اما در برنامه‌ریزی امسال این موضوع با جدیت بیشتری از سوی تیم مدیریتی بیمارستان دنبال می‌شود. مرحله‌ی اول این پایش در هفته‌های گذشته و توسط کارگروه تخصصی متشکل از تعدادی از مسئولین بیمارستان در حوزه‌ی کاری منشی‌ها انجام شد و نتایج آن در جلسه‌ای که روز جمعه 2 خرداد ماه برگزار شد اعلام
گردید.»
مسئول منابع انسانی بیمارستان در ادامه معیارهای اساسی برای تعیین نمره عملکردی منشی‌ها را در 4 حوزه تقسیم‌بندی کرد و گفت: «برای تعیین نمره‌ی عملکری هر کدام از همکاران منشی در قسمت‌های مختلف بیمارستان، کیفیت ارتباط با مراجعین، همکاران، مسئولین و در نهایت عملکرد فردی و حرفه‌ای در زمینه وظایف تعریف شده را ملاک قرار دادیم و هر کدام این شاخص‌ها 25 امتیاز را به خود اختصاص می‌دادند.»
وی در خصوص نتیجه‌ی این ارزیابی‌ها نیز گفت: «13 نفر در گروه A قرار گرفتند. این افراد در تمامی شاخص‌ها بالاترین نمره را به دست آوردند و در مراسم روز جمعه نیز از آنها تقدیر به عمل آمد.»
همکارانی که در این گروه قرار گرفتند عبارتند از: معصومه صانعی، مهرناز سادات محسنی، غزاله موسوی‌خواه، زهره فرجی، نسرین ناظریان، آتیه نیک‌فر، سمیه گودرزی، فاطمه امینی، شایسته لطفی، مرجان رستگار، سبا نجفی، سیما دانش‌فر و منظر قربانی.
زهرا حبیبی در پایان ضمن تأکید دوباره بر استمرار پایش‌ها و نظارت بر عملکرد افراد در گروه‌های مختلف خطاب به پرسنل بیمارستان گفت: «ما هدفی جز ارتقای کمی و کیفی همکاران محترم نداریم. همه‌ی اعضای تیم مدیریتی بیمارستان در تلاش هستند تا به بهترین شیوه زمینه‌ی پیشرفت و دیده شدن فعالیت پرسنل را فراهم نمایند. همه‌ی همکاران پر تلاش بیمارستان باید در نظر داشته باشند که نتیجه‌ی این ارزیابی‌ها در نحوه‌ و زمان آنها با مجموعه اثرگذار خواهد بود. من اعتقاد دارم که همه‌ی پرسنل شایسته‌ی این هستند که در گروه خودشان جزو گروه A باشند و مورد تقدیر و تشویق قرار گیرند. پس همه چیز وابسته به خود فرد است و از این به بعد پرسنل محترم باید از توانایی‌هایشان بهره لازم را ببند تا از گروه C، D و B بالا رفته و به گروه A محلق شوند. اگر چنین شود حتما آنها نیز مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.


IMG_9447.jpg
می 27, 2020

مریم رضاخان سخنران دیگری بود که با حضار به گفت‌وگو پرداخت.
وی از لزوم توجه به آرامش روانی و فکری افراد سخن گفت و با تحلیل رفتارهای فردی و تناسب اهمیت دادن به محیط کار و زندگی شخصی و روحیات و علایق درونی سعی کرد تا منشی‌ها را نسبت به این موضوعات حساس‌تر کند. وی گفت: «شما انسان‌های لایقی هستید. پس باید به خودتان به عنوان انسان توانمند نگاه کنید. اینکه شما تصمیم گرفته‌اید که روی پای خودتان بایستید و مستقل باشید جای تقدیر دارد.»
مریم رضاخان در ادامه با دعوت از چند نفر از منشی‌ها سعی کرد به صورت نمایش سناریوهای مشابهی که در محیط کارشان بوجود می‌آید را بازسازی نماید. در این سناریوهای کوتاه نمایشی نکات قابل توجهی مرور شد و همکاران منشی با نحوه مدیریت احساسات و عواطف؛ چگونگی راهنمایی درست و … به صورت کاربردی آشنا شدند.


IMG_9413-scaled.jpg
می 27, 2020

با منشی‌های شاغل در بخش‌ها و کلینیک‌های مختلف ضمن یادآوری جایگاه آنها و لزوم وقت و توجه به مشکلاتشان خاطرنشان کرد: «تعداد زیادی از همکاران ما در بیمارستان با عنوان شغلی منشی فعالیت می‌کنند. این گروه هم مسئولیت زیادی بر عهده دارند و هم انتظارات سازمان از آنها ویژه‌تر است. دکتر دهخدایی در ادامه منشی‌ها را پل ارتباطی میان تیم اداری و مدیریتی بیمارستان، با تیم درمان از یک سو و با مراجعین از سوی دیگر هستند. خوشبختانه تعداد زیادی از همکارانمان در این گروه توانسته‌اند خوش بدرخشند و به خوبی از پس مسئولیت‌هایشان برآمده‌اند.»
مسئول فنی و رئیس بیمارستان با اشاره به اهداف جلسه، ارتقای کمی و کیفی منشی‌ها را از الویت‌های درخواستی تیم مدیریتی بیمارستان از آنها خواندو افزود:‌ «امروز و طبق آماری که ارائه شده است شما منشی‌های گرامی در چهار گروه تقسیم‌بندی شده‌اید. البته انتظار من این است که همه‌ی شما در گروه A قرار بگیرید و در جلسات بعدی از همگی تقدیر بعمل بیاید و چون توانایی شما را می‌شناسم می‌دانم که به راحتی می‌توانید مسیر تکامل و پیشرفت را سپری نمائید. بدون تردید افرادی که با بهره‌مندی از توانایی فردی، خلاقت و نوآوری، بهره‌وری بالاتری برای سیستم دارند مورد توجه قرار می‌گیرند و از امتیازات ویژه‌ای برخوردار
خواهند شد.»


IMG_9553-scaled.jpg
می 25, 2020

سالن آمفی‌تئاتر چند روز قبل میزبان همکاران منشی بود که به دعوت تیم مدیریتی بیمارستان در جلسه‌ای با عنوان هم‌اندیشی دوستانه شرکت نمایند. این جلسه به منظور تبادل افکار و معرفی منشی‌های برگزیده برنامه‌ریزی شده بود و طبق برنامه مسئولین بیمارستان با اهداف از پیش تعیین‌شده به سخنرانی پرداختند.

 


کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.