لطفا صبر کنید ...

«9 ماه عاشقی» پاسخ بسیاری از سوالات ما را داد

ژوئن 22, 2020 توسط Sarem admin
DSC09683-1.jpg

در طول زمانی که به صارم می‌آمدم با برنامه 9 ماه عاشقی آشنا شدم و کار من شده بود تماشای برنامه‌های اینستاگرام صارم. حتی اگر برنامه‌های پخش مستقیم شما را موفق نمی‌شدم ببینم، حتما به صفحه صارم مراجعه می‌کردم و برنامه ضبط شده را با دقت می‌دیدم. در طول دوران بارداری سوالات زیادی داشتم. از وضعیت خودم، فرزندانم، نحوه‌ی زایمانم گرفته تا نحوه تغذیه و …

حمیدرضا مقصودی و فاطمه میرزا زوجی هستند که به تازگی در صارم پس از سالها طعم داشتن فرزند را چشیده‌اند. پدر و مادری خوش صحبت که یک پسر و یک دختر را از خداوند در صارم هدیه گرفتند.
مقصودی از نوع آشنایی‌اش با صارم اینگونه می‌گوید: «در برنامه ماه عسل صحبت‌های خوب آقای صارمی را دیده بودم. همان زمان همسرم به من پیشنهاد داد تا به صارم بیاییم. اما من معمولا به سادگی تحت تاثیر قرار نمی‌گیرم و آن زمان هم تن به این کار ندادم. از طریق یکی از دوستانم نیز صارم را به من توصیه کردند و زمانی که اصرارهای همسرم نیز خیلی جدی‌تر شده بود تصمیم گرفتم به صارم بیایم و موضوع را بررسی کنم.»
همسر خانم میرزا از اولین مراجعه‌اش به صارم برای ما گفت: « بعد از اولین مراجعه به صارم دنیای جدیدی به ما معرفی شد؛ دنیای خاصی که همه چیز در آن بر اساس برنامه‌ریزی مشخص و مدون شکل گرفته بود و همه اعضای تشکیل‌دهنده‌ی آن متخصص، دوست‌داشتنی و مجرب بودند.از کادر خوب، مهربان و کاربلد گرفته تا اصول و طبقه بندی بسیار درست و دقیق امور. »
پدر اهورا و آناهیتا از ملاقاتش با پزشک نازایی خاطره جالبی دارد: «وقتی درب مطب را باز کردیم و همراه همسرم وارد شدیم خانم دکتر با حالتی طنزآمیز خطاب به ما گفت برای چه اینجا آمدید؟ اینجا به درد سن و سال شما نمی‌خورد که! کل ماجرا را تعریف کردیم و پزشک محترم پس از تجویز داروهای لازم و انجام آزمایشات مربوطه IVF را توصیه کردند. آن زمان مشتاقانه پیگیر درمان بودیم و هر از چند گاهی باید به صارم می‌آمدیم. تمام این مسیر را با همراهان خوبمان در صارم طی کردیم. پس از سه ماه که آزمایش‌ها مثبت بود و متوجه شدیم همسرم دوقلو باردار است؛ پزشکمان به ما گفت من هنوز از تصمیم خودم متحیرم که چرا شما را راه دادم! در واقع خوشحالم که شما را پذیرفتم. آن روز دست تقدیر باعث شد توضیحاتی به او بدهیم و ایشان نیز سیر درمان را پیش روی ما گذاشت.»
این پدر 51 ساله صحبت‌هایش را اینگونه ادامه می‌دهد: «برای طی کردن ادامه مسیر به کلینیک پریناتولوژی معرفی شدیم و همسرم تحت نظر خانم دکتر کرم‌نیای‌فر قرار گرفت. ایشان نیز فرشته‌ای بودند که به صورت کاملا حرفه‌ای و با تجربه همه جوانب را تحت نظر داشتند. با محبت دکتر کرم‌نیای‌فر ، پنجره‌ی تازه‌ای در زندگی‌مان رو به ما باز شد. همه‌ی امور را مو به مو با تخصص خودشان پیش بردند و تمام داروها، تجویزها، یادآوری و توصیه‌هایشان را خط به خط انجام دادیم. هر چه می‌گذشت به زمان موعود نزدیکتر می‌شدیم. قرار بود 31 خرداد 99 به بیمارستان بیاییم. هفتم تست کرونا بدهیم و چهاردهم بچه ها به دنیا بیایند. یادم رفت که بگویم همسر من دوقلو باردار بود. فرشته‌های ما کمی عجله داشتند. این خواهر و برادر روز سی‌ام خرداد؛ ساعت 6 صبح چشم به دنیا گشودند و ما به لطف خدا و محبت صارمی‌ها صاحب دو فرزند شدیم.. پسرم اهورا و دخترم آناهیتا که زندگی‌مان را شاد کردند.»
مقصودی از دنیای مجازی نیز غافل نبوده: «بر خود واجب می‌دانم که بگویم این اواخر بارداری همسر من همزمان شده بود با راه‌اندازی برنامه‌های زنده‌ی اینستاگرامی بیمارستان صارم. از آنجا که صفحه اینستاگرام صارم را دنبال می‌کردم نام برنامه 9 ماه عاشقی نظر من را جلب کرد و وقتی بیننده یکی از برنامه‌های آن شدیم متوجه این موضوع شدیم که چه نکات جالب و کاربردی در آن به مخاطبین آموزش داده می‌شود. در این برنامه‌های زنده تمام مراحل بارداری، زایمان و.. را توضیح می‌دادند که بسیار مفید بود. همه برنامه‌ها را دنبال کردیم و سوالات خود را نیز مطرح می‌کردیم و پاسخ آن را نیز
می‌شنیدیم. »
آقای پدر به روزنامه صارم می‌گوید: «امروزه با پیشرفت علم باید تکنیک‌های روز را دنبال کرد تا نتیجه درست گرفت. مثال واضحش همین فرشته‌های ما هستند که زندگی‌مان را تحت تأثیر قرار دادند. دوست دارم خطاب به شخص اول این مجموعه بگویم که جناب آقای صارمی! شما زحمات زیادی برای مردم کشیده‌اید و فرزندانشان را به لطف خدا به آنها هدیه کرده‌اید، پرسنل بسیار بسیار خوبی دارید. سیستم مامای همراه شما واقعا ابتکار جالب و کارآمدی است. از شما متشکرم.
مقصودی در پایان صحبت‌هایش پیشنهادی هم داشت: «از آنجا که درب اورژانس به ضلع جنوبی منتقل شده است مادران باردار که بیشترین تعداد مراجعین شما را شامل می‌شود مشکل بالا آمدن از پله‌های حیاط اصلی را دارند. اگر هم بخواهند با ویلچر و … به سمت اورژانس بروند تا از آسانسور استفاده کنند مشکلاتی از قبیل مسطح نبودن حیاط پیش روی آنهاست. البته می‌دانم این موضوع موقتی است و به زودی حل خواهد شد اما شامل حال ما شد و امیدوارم زودتر مرتفع شود. دستی هم بر سرو روی سونوگرافی که کلینیک پره‌ناتال قرار دارد بکشید تا شادی قبل از مراجعه به پزشک در این کلینیک پس از مشخص شدن نتیجه سونوگرافی دو چندان شود. البته پیشنهادات ما صرفا به دلیل علاقه‌ای است که به صارم داریم و دوست داریم این مجموعه کوچکترین نقصی نداشته باشد و همه چیز تمام
باشد.»
مادر این دوقلوی دوست‌داشتنی نیز چند کلامی با خبرنگار روزنامه صارم همکلام شد: « در طول زمانی که به صارم می‌آمدم با برنامه 9 ماه عاشقی آشنا شدم و کار من شده بود تماشای برنامه‌های اینستاگرام صارم. حتی اگر برنامه‌های پخش مستقیم شما را موفق نمی‌شدم ببینم، حتما به صفحه صارم مراجعه می‌کردم و برنامه ضبط شده را با دقت می‌دیدم. در طول دوران بارداری سوالات زیادی داشتم. از وضعیت خودم، فرزندانم، نحوه‌ی زایمانم گرفته تا نحوه تغذیه و … را در این برنامه‌ها سوال می‌کردم و پاسخش را نیز دریافت می‌کردم. خیلی وقتها دیگران سوالاتی می‌پرسیدند که سوال من هم بود و بلافاصله با دقت به جوابش دقت می‌کردم. زمانی که یک زن باردار است رفت و آمد برایش به سختی صورت می‌گیرد و این برنامه کمک حیرت‌انگیزی به من کرد تا از تماس‌های زیاد و رفت و آمدهای غیرضروری بکاهد. خلاصه در کنار خود بیمارستان که واقعا عالی است این برنامه در ایام شیوع ویروس کرونا بسیار خوب بود. تا همین شب گذشته هم 9 ماه عاشقی را دنبال کردم و امروز هم فرزندانم در آغوشم هستند. »
فاطمه میرزا از مهمترین آموزش‌هایی که از طریق برنامه 9 ماه عاشقی به آن دست پیدا کرد گفت:‌«موضوعاتی از قبیل سزارین، زایمان طبیعی، بند ناف، تغذیه بارداری و …، تور مجازی اتاق عمل و زایشگاه که به صورت زنده اتاق زایمان و … را نشان می‌داد از جالب‌ترین نکات آموزشی این برنامه‌ها برای من بود. از طریق این برنامه متوجه شدیم که همسرم نیز می‌تواند در اتاق عمل حضور داشته باشد که این خیلی دلگرم کننده بود. آشنایی با یک محیط قبل از اینکه بخواهی آن را تجربه کنی کمی از استرس و دلهره آدم کم می‌کند و من از طریق اینستاگرام صارم با محیط زایشگاه و اتاق عمل آشنا شدم. امیدوارم دست‌اندرکاران این برنامه و به طور کلی همه اهالی خانواده بزرگ صارم همیشه قبراق، سلامت و کامروا باشند.»
ما هم برای این زوج خوش صحبت که به تازگی طعم مادر و پدر شدن را چشیده‌اند بهترین آرزوها را داریم و امیدواریم همیشه ایام به کامشان باشد.

کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.