لطفا صبر کنید ...آرشیو اخبار

IMG_6453-1200x800.jpg
می 30, 2020

پس از تعلیق چند ماهه به دلیل شیوع ویروس کرونا
چند ماه قبل و به منظور ایجاد فضای صمیمی و دوستانه و شناسایی استعدادها و توانایی همکاران مسابقات مختلفی در رشته‌های ورزشی و فکری در بیمارستان برنامه‌ریزی و به اجرا
در آمد.
پس از شیوع ویروس کرونا بسیاری از فعالیت‌ها مشابه این مسابقات نیز در حالی که ب مراحل حذفی و حساس رسیده بود به حالت تعلیق در آمد.
معاونت رسانه و ارتباطات بیمارستان در نظر دارد از ابتدای هفته آینده با در نظر داشتن شرایط خاص ، این مسابقات را از سر بگیرد تا اولین دوره‌ی آنها با معرفی افراد برگزیده به پایان رسیده و وارد گام دوم شویم.
در روزهای اینده با همکاران شرکت‌کننده در مسابقات تماس گرفته خواهد شد و جزئیات برنامه‌ی بازی‌ها اطلاع‌رسانی می‌گردد.
لازم به ذکر است در رشته های مختلف افراد زیر به مرحله حذفی راه پیدا کرده‌اند و مسابقات با این عزیزان ادامه خواهد یافت.
شطرنج: ابراهیم‌زاده، زوار، غفاری، کاظم‌لو، فرشادی دانا، گودرزی و ایمانی‌مقدم
پانتومیم: (رشیدی – الف‌زاده)، (مردانی-صنایع)، (بابایی-شاه‌محمدی) و (ایمانی – کاظم‌لو)
دارت: ابراهیم‌زاده، جار محمد‌نژاد، گلستانی، آرمان احمدی، رشیدی، شکری، زوار، مردانی، ایمانی، نعمتی، بیک‌لو، صفر، قره‌داغلی، کریم‌زاده، غفاری و قربانی
سودوکو: شکری، الف‌زاده، بابایی و مطوف


WhatsApp-Image-2020-05-26-at-13.56.24.jpeg
می 27, 2020

پس از گذشت بیش از دو ماه از سال 99 برنامه‌های آموزشی ستاد آموزش بیمارستان صارم از دیروز وارد فاز جدیدی شد. طبق برنامه اعلامی که مریم نادری برای دفتر روزنامه صارم ارسال کرده است در خرداد ماه 8 جلسه از این برنامه‌ها برگزار خواهد شد. در روز نخست کلاس آناتومی دستگاه تولید مثل مردان توسط دکتر اکبر عابدی مورد بحث قرار گرفت و اعضایی که از قبل ثبت نام کرده بودند به صورت آنلاین در کلاس حضور یافتند.

با توجه به امکانات ایجاد شده در سایت بیمارستان که نتیجه کار گروهی واحدهای آموزش، IT و رسانه بود پزشکان محترم می‌توانند به راحتی و با در نظر گرفتن دستورالعمل زیر از این کلاس‌ها بهره بگیرند.
طبق اعلام دفتر ستاد آموزش بیمارستان صارم متقاضیان می‌توانند برای استفاده از کلاس های مجازی با توجه به گروه هدف هر برنامه و دریافت امتیاز بازآموزی باید به روش زیر اقدام نمایند:
1. ابتدا وارد سایت IRCME.ir شوید.
2. نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمائید.
3. از منوی سمت راست برنامه های حضوری را انتخاب کنید.
4. گزینه جدید در این مرکز را انتخاب کنید.
5. در قسمت مجری کلمه « صارم» را تایپ کرده و مرکز تحقیقات باروری و ناباروری صارم را انتخاب کنید.
6. جستجو را بزنید. تمام برنامه های مرکز در لیستی مشخص می شوند.
7. بر روی ثبت نام در برنامه که آیکن آبی رنگی در سمت چپ برنامه می باشد کلیک کنید.
8. ثبت نام در برنامه را تائید کنید.
9. چهت پرداخت هزینه برنامه وارد پنل مالی شوید.
10. افزایش اعتبار مالی در این مرکز به صورت آنلاین را انتخاب کنید.
11. شما می توانید حساب کاربری خود را برای یک برنامه یا برای همه برنامه ها شارژ کنید.
12. بعد از وارد کردن مبلغ صدور فیش را بزنید.
13. افزایش اعتبار مالی ، ثبت نام شما محسوب نمی شود. یک بار دیگر همه این مراحل را طی کنید تا ثبت نام کامل شود.
14. لینک کلاس ، نام کاربری و رمز عبور پس از پایان ثبت نام از صفحه شما پاک می شود لذا نسبت به ذخیره آن اقدام فرمائید. در صورت از دست دادن لینک کلاس به سایت saremhospital.org مراجعه نمائید.
15. از پنل بالای سایت وبینار را انتخاب کنید. و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمائید.
16. در هنگام ورود به کلاس نام شما پرسیده شود. نام خود را وارد نمائید.
17. صدور گواهی منوط به کسب نمره قبولی در آزمون می باشد. جهت شرکت در آزمون، شرکت کنندگان به سایت cmequiz.ir  مراجعه نمائید.
18. برای آزمون با نام کاربری و رمز عبور خود وارد آموزش مداوم پزشکی کشور شوید.
19. اپلیکیشن آموزش مداوم را دانلود کنید؛ این اپلیکیشن رایگان است.
20. پس از نصب سامانه آزمون ها و دوره های مجازی ، آزمون مربوطه را انتخاب نمائید.
21. گواهی شما پس از کسب نمره قبولی در آزمون به صورت اتوماتیک منظور می گردد.
***
لازم به ذکر است در صورت بروز مشکل و مواردی که نیاز به راهنمایی دارد می‌توانید با شماره 4702-021 داخلی 2485 سرکار خانم نادری (دفتر ستاد آموزش بیمارستان) تماس حاصل فرمایید.


IMG_9459-scaled.jpg
می 27, 2020

آخرین سخنران روز جمعه جناب آقای دکتر صارمی بود: «تا حالا شما را بچه‌ها خطاب می کردم اما امروز دیدم که بچه‌های من بزرگ شده‌اند و می‌توانند به خوبی از پس وظایف و کارهایشان برآید. امروز تلفیقی از یک کار گروهی و منسجم بود. سخنرانی و مطالب مفید در کنار تئاتر جذاب و کاربری و صحبت‌های انرژی‌بخش و امیدوارکننده همه نشان‌دهنده‌ی توانمندی شما عزیزان است.»
مدیر عامل بیمارستان در ادامه به اهمیت کار منشی‌ها اشاره کرده و گفتند: «شما در جایگاهی قرار دارید که می‌توانید با عملکرد درست و حرفه‌ای از جایگاه و شخصیت همکارانتان دفاع کنید. اگر مراجعه‌کنندگان در برخورد اول که شما را می‌بینند احترام ببینند در ادامه‌ی هم شما را مورد تکریم و احترام قرار می‌دهند، می‌دانم شما وظیفه سنگینی بر دوش دارید. همین که شهامت این را داشته‌اید که مسئولیت بپذیرید یعنی شما انسان‌های شایسته با توامندی بالا هستید.»
دکتر صارمی ارتباط درست و مناسب با مراجعه‌کنندگان در کنار عملکرد حرفه‌ای را دو و یژگی‌ مهم منشی‌ها برشمردند و بر لذت‌بخش بودن شرایط کار برای خود پرسنل نیز تأکید کردند و گفتند: «اگر می‌خواهید در کارتان پیشرفت کنید باید در درجه‌ی اول از کاری که انجام می‌دهید لذت ببرید. در طول زمان و با گذشت چند سال کارها برای انسان خسته‌کننده می‌شوند و اگر علاقه و عشق به آن کار وجود نداشته باشد اثرات نامطلوبی بر جای می‌گذارد.»
تنها انسان‌هایی می‌توانند به پیشرفت مستمر در کار برسند که هر روز با علاقه در محیط کار حاضر شوند. نمایش‌هایی که من از شما دیدم بسیار امیدوارکننده بود. شما قدرت زیادی دارید و می‌توانید در جایگاه خودتان بهترین باشید. من از امروز شما را «لیدی» می‌نامم چون به من ثابت کردید که بزرگ شده‌اید و قابلیت‌های بالایی دارید.


IMG_9441-1-scaled.jpg
می 27, 2020

نسیم طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار صارم آنلاین ضمن قدردانی از تلاش پرسنل بیمارستان گفت: «یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های کاری بنده نظارت دقیق روی عملکرد فردی پرسنل است.» وی با تأکید بر این موضوع افزود: «هدف از این نظارت‌ها تفکیک فعالیت‌های مؤثر همکاران و تأثیر مثبت آن روی شرایط کاری‌شان است. من اعتقاد دارم انسان‌ها به اندازه‌ی تأثیر مثبت و انجام درست وظایفشان در سیستم، باید مورد توجه قرار گیرند و تنها ملاک تفاوت در بین همکاران عمل به مسئولیت‌هایشان است.»
مترون بیمارستان در ادامه گفت: «همانگونه که برای حوزه‌ی عملکردی و وظایف هر کدام از پرسنل شاخصه‌هایی در نظر گرفته شده است برای خطوط قرمز و ممیزی‌ها نیز حدودی قایل شده‌ایم. خوشبختانه همه‌ی همکاران این موارد را به خوبی می‌دانند و خوشحالم که اکثر آنها نیز این موارد را رعایت کرده و می‌کنند. ما می‌خواهیم با تکیه بر توانمندی افراد زمینه‌ی رشد و شکوفایی آنها را فراهم کنیم اما نقش اصلی را خود پرسنل به عهده دارند.»
نسیم طاهری در توضیح چگونگی فراهم کردن زمینه رشد و شکوفایی پرسنل به خبرنگار صارم آنلاین گفت:‌«پیشرفت در حوزه‌ی کاری و دیده شدن تلاش پرسنل اصلی‌ترین مولفه‌های این رشد و شکوفایی است. وقتی پرسنل با اجرای درست وظایف خود توانمندی و ظرفیت‌شان را نشان می‌دهند ما راحت‌تر می‌توانیم برای استمرار همکاری و سایر موضوعات مرتبط با مسائل کاری‌شان تصمیم‌گیری کنم.»
طاهری در ادامه گفت: «از همه همکارانم در بخش ‌های مختلف درمانی و واحدهای وابسته به آنها از جمله خدمات و بهداشت محیط قدردانی می‌کنم. تلاش گروهی همه‌ی همکاران باعث شده است تا ما در حال حاضر با شیب مناسبی روند صعودی را طی کنیم. نکته‌ای که می‌خواهیم تأکید کنم این است که ما افراد و پرسنل در حال رشد را در سیستم نیاز داریم. کسانی که در تله‌ی آب باریکه و اتفاقات روتین و روزمره گیر می‌کنند راه پیشرفت را هم برخودشان و هم بر سازمان می‌بندند. من انتظار دارم در مرحله‌ی بعدی که مجدداً عملکرد منشی‌ها را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم افراد گروه A در جایگاه خود ابقا شده باشند و سایر همکاران نیز از گروه‌های C، B و D حداقل یک پله صعود کرده باشند.
مترون بیمارستان در پایان ضمن اعلام محرمانه بودن این اطلاعات گفت: «در جلسات فردی که با تک‌تک منشی‌ها خواهیم داشت گروه‌بندی‌ها و چینش افراد در آنها را به خودشان اعلام می‌کنیم و چگونگی تقسیم امتیازات و انتظاراتی که در آینده داریم را نیز به اطلاعشان خواهیم رساند.»


IMG_9441-scaled-e1590590198203.jpg
می 27, 2020

مسئول منابع انسانی بیمارستان بر پایش عملکرد پرسنل مستمر تأکید کرد. زهرا حبیبی که با روزنامه صارم سخن می‌گفت این نظارت‌ها را اصلی‌ترین عامل تفکیک سره از ناسره برشمرد و افزود: «ما در سال‌های گذشته هم این نظارت‌ها را انجام می‌دادیم. اما در برنامه‌ریزی امسال این موضوع با جدیت بیشتری از سوی تیم مدیریتی بیمارستان دنبال می‌شود. مرحله‌ی اول این پایش در هفته‌های گذشته و توسط کارگروه تخصصی متشکل از تعدادی از مسئولین بیمارستان در حوزه‌ی کاری منشی‌ها انجام شد و نتایج آن در جلسه‌ای که روز جمعه 2 خرداد ماه برگزار شد اعلام
گردید.»
مسئول منابع انسانی بیمارستان در ادامه معیارهای اساسی برای تعیین نمره عملکردی منشی‌ها را در 4 حوزه تقسیم‌بندی کرد و گفت: «برای تعیین نمره‌ی عملکری هر کدام از همکاران منشی در قسمت‌های مختلف بیمارستان، کیفیت ارتباط با مراجعین، همکاران، مسئولین و در نهایت عملکرد فردی و حرفه‌ای در زمینه وظایف تعریف شده را ملاک قرار دادیم و هر کدام این شاخص‌ها 25 امتیاز را به خود اختصاص می‌دادند.»
وی در خصوص نتیجه‌ی این ارزیابی‌ها نیز گفت: «13 نفر در گروه A قرار گرفتند. این افراد در تمامی شاخص‌ها بالاترین نمره را به دست آوردند و در مراسم روز جمعه نیز از آنها تقدیر به عمل آمد.»
همکارانی که در این گروه قرار گرفتند عبارتند از: معصومه صانعی، مهرناز سادات محسنی، غزاله موسوی‌خواه، زهره فرجی، نسرین ناظریان، آتیه نیک‌فر، سمیه گودرزی، فاطمه امینی، شایسته لطفی، مرجان رستگار، سبا نجفی، سیما دانش‌فر و منظر قربانی.
زهرا حبیبی در پایان ضمن تأکید دوباره بر استمرار پایش‌ها و نظارت بر عملکرد افراد در گروه‌های مختلف خطاب به پرسنل بیمارستان گفت: «ما هدفی جز ارتقای کمی و کیفی همکاران محترم نداریم. همه‌ی اعضای تیم مدیریتی بیمارستان در تلاش هستند تا به بهترین شیوه زمینه‌ی پیشرفت و دیده شدن فعالیت پرسنل را فراهم نمایند. همه‌ی همکاران پر تلاش بیمارستان باید در نظر داشته باشند که نتیجه‌ی این ارزیابی‌ها در نحوه‌ و زمان آنها با مجموعه اثرگذار خواهد بود. من اعتقاد دارم که همه‌ی پرسنل شایسته‌ی این هستند که در گروه خودشان جزو گروه A باشند و مورد تقدیر و تشویق قرار گیرند. پس همه چیز وابسته به خود فرد است و از این به بعد پرسنل محترم باید از توانایی‌هایشان بهره لازم را ببند تا از گروه C، D و B بالا رفته و به گروه A محلق شوند. اگر چنین شود حتما آنها نیز مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.


IMG_9447.jpg
می 27, 2020

مریم رضاخان سخنران دیگری بود که با حضار به گفت‌وگو پرداخت.
وی از لزوم توجه به آرامش روانی و فکری افراد سخن گفت و با تحلیل رفتارهای فردی و تناسب اهمیت دادن به محیط کار و زندگی شخصی و روحیات و علایق درونی سعی کرد تا منشی‌ها را نسبت به این موضوعات حساس‌تر کند. وی گفت: «شما انسان‌های لایقی هستید. پس باید به خودتان به عنوان انسان توانمند نگاه کنید. اینکه شما تصمیم گرفته‌اید که روی پای خودتان بایستید و مستقل باشید جای تقدیر دارد.»
مریم رضاخان در ادامه با دعوت از چند نفر از منشی‌ها سعی کرد به صورت نمایش سناریوهای مشابهی که در محیط کارشان بوجود می‌آید را بازسازی نماید. در این سناریوهای کوتاه نمایشی نکات قابل توجهی مرور شد و همکاران منشی با نحوه مدیریت احساسات و عواطف؛ چگونگی راهنمایی درست و … به صورت کاربردی آشنا شدند.


IMG_9413-scaled.jpg
می 27, 2020

با منشی‌های شاغل در بخش‌ها و کلینیک‌های مختلف ضمن یادآوری جایگاه آنها و لزوم وقت و توجه به مشکلاتشان خاطرنشان کرد: «تعداد زیادی از همکاران ما در بیمارستان با عنوان شغلی منشی فعالیت می‌کنند. این گروه هم مسئولیت زیادی بر عهده دارند و هم انتظارات سازمان از آنها ویژه‌تر است. دکتر دهخدایی در ادامه منشی‌ها را پل ارتباطی میان تیم اداری و مدیریتی بیمارستان، با تیم درمان از یک سو و با مراجعین از سوی دیگر هستند. خوشبختانه تعداد زیادی از همکارانمان در این گروه توانسته‌اند خوش بدرخشند و به خوبی از پس مسئولیت‌هایشان برآمده‌اند.»
مسئول فنی و رئیس بیمارستان با اشاره به اهداف جلسه، ارتقای کمی و کیفی منشی‌ها را از الویت‌های درخواستی تیم مدیریتی بیمارستان از آنها خواندو افزود:‌ «امروز و طبق آماری که ارائه شده است شما منشی‌های گرامی در چهار گروه تقسیم‌بندی شده‌اید. البته انتظار من این است که همه‌ی شما در گروه A قرار بگیرید و در جلسات بعدی از همگی تقدیر بعمل بیاید و چون توانایی شما را می‌شناسم می‌دانم که به راحتی می‌توانید مسیر تکامل و پیشرفت را سپری نمائید. بدون تردید افرادی که با بهره‌مندی از توانایی فردی، خلاقت و نوآوری، بهره‌وری بالاتری برای سیستم دارند مورد توجه قرار می‌گیرند و از امتیازات ویژه‌ای برخوردار
خواهند شد.»


IMG_9553-scaled.jpg
می 25, 2020

سالن آمفی‌تئاتر چند روز قبل میزبان همکاران منشی بود که به دعوت تیم مدیریتی بیمارستان در جلسه‌ای با عنوان هم‌اندیشی دوستانه شرکت نمایند. این جلسه به منظور تبادل افکار و معرفی منشی‌های برگزیده برنامه‌ریزی شده بود و طبق برنامه مسئولین بیمارستان با اهداف از پیش تعیین‌شده به سخنرانی پرداختند.

 


WhatsApp-Image-2020-03-04-at-11.08.06-1-e1586772905739.jpeg
آوریل 13, 2020

اولین جلسه کمیته دارویی بیمارستان صبح دیروز در سالن همایش‌ها برگزار شد. این جلسه با هدف بررسی میانگین مصرف و معرفی داروهای جایگزین رانیتیدین تشکیل شده بود.
دکتر یوسف گوزلی مسئول کمیته دارویی بیمارستان در این باره به خبرنگار صارم گفت: «یکی از موضوعاتی که برای ما در تأمین کالا و مدیریت خرید اهمیت دارد توجه به آمار و میانگین مصرف آنهاست. چیزی که مشخص است این است که در ماه‌های گذشته به دلیل شرایط حاکم بر جامعه‌ و کل جهان مصرف مواد ضدعفونی‌کننده،‌دستکش و ماسک افزایش چند برابری داشته است. ما در این مدت به طور متوسط روزانه یک هزار ماسک و نزدیک به 2 هزار دستکش در همه‌ی انواع آن مصرف کرده‌ایم و این نشان‌دهنده‌ی افزایش چند ده‌برابری است.»
مسئول دارویی در ادامه همچنین به تهیه محلول‌های ضدعفونی‌کننده اشاره کرد و افزود: «خوشبختانه در این خصوص هیچ مشکلی نداریم و در سطح بیمارستان به اندازه‌ی کافی الکل موجود است و توزیع آن هم به اندازه‌ی نیاز بخش‌ها انجام شده است.»‌
دکتر گوزلی با اشاره به استراتژی بیمارستان به جهت معرفی به عنوان مرکز درمانی ایمن هم تأکید کرد:‌«طبیعی است که با این روند و با توجه به سیاستی که در پیش گرفته‌ایم نیاز به این قبیل مواد بیش از پیش خواهد بود و نیاز است در همه‌ی بخش‌ها در مصرف این اقلام صرفه‌جویی به عمل آید تا در تأمین آنها به مشکل نخوریم.»
مسئول کمیته دارویی که خودش از روز اول در جریان مشکلات تأمین کالاهای اساسی ضدعفونی‌کننده و حفاظتی بوده است، گفت: «سهمیه‌بندی در تحویل ماسک و دستکش در تمام مراکز درمانی مشکل بزرگی به حساب می‌آید اما هیچ چاره‌ای جز مدیریت مصرف نداریم چون این مشکل جهانی است و همه کشورها با آن مواجه هستند.»
وی در پایان به بخشنامه جدید سازمان غذا و دارو اشاره کرد و گفت: «همانگونه که شما در روزنامه صارم و سایت صارم آنلاین هم خبر ممنوعیت تولید و توزیع داروی رانیتدین را منتشر کردید بخشنامه‌ای به دست ما رسیده که از این پس نباید از این دارو استفاده کرد. ما در جلسه امروز کمیته دارویی در مورد داروهای جایگزین رانیتیدین بحث کردیم و نکات بسیار مناسبی از سوی همکاران محترم مطرح شد که قطعاً در ادامه‌ی راه مورد استفاده قرار
خواهد گرفت.»
جلسه کمیته‌ی دارویی دیروز از ساعت 10 صبح به مدت 2 ساعت در مرکز همایش‌های بیمارستان
برگزار شد.


WhatsApp-Image-2020-04-12-at-12.31.50.jpeg
آوریل 13, 2020

دندانپزشکان از آن دسته هستند که خیلی وقت‌ها فراموش می‌شوند. شاید به دلیل اینکه بیشتر از افراد آنها را جزو گروه پزشکی می‌دانند و تصور می‌کنند روز آنها همان ا ول شهریور است اما واقعیت این است که برای این گروه زحمت‌کش و تأثیرگذار یک روز مشخص در تقویم پزشکی به ثبت رسیده است.
ارزش کار دندانپزشکان و کادر کلینیک‌های دندانپزشکی را شاید زمانی بتوانید به خوبی درک کنید که روزهای عذاب‌آوری را به خاطر بیاورید که کلافه‌تان کرده است. برای این گروه زحمتکش و کاربلد در جزیره‌ی جزیره‌ی زیبایمان آرزوی موفقیت می‌کنیم.
روزتان مبارک


کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.