لطفا صبر کنید ...

وجود صارم در اکباتان غنیمت است

دی ۲۹, ۱۳۹۸ توسط Sarem admin
IMG_4032-1200x800.jpg

آرام و متین نشسته بودند و لبخند ملیحی بر لبانشان نقش بسته بود. مثل کبوترهای عاشق برای هر کنش همدیگر واکنشی نشان می‌دادند. با هر سرفه‌ی مرد، زن مهربان به نشانه‌ی توجه و نگرانی کمی سر جایش جا‌به‌جا شده و وقتی مطمئن می‌شد که یک سرفه‌ی معمولی بوده است، آرام می‌گرفت.

شاخه گل رز در دستانش جلب توجه می‌کرد. زن مهربان همچنان به مرد رؤیاهایش خیره مانده بود و من را یاد گذشته‌های خواستنی و خاطرات غبارگرفته‌ی سال‌‌های قبل می‌انداختند. جلو رفتم و از آنها اجازه خواستم تا چند دقیقه‌ای میهمان خلوت دو نفره‌شان شوم.

کنارشان نشستم و از دلیل آمدنشان پرسیدم. زن مهربان پاسخ داد:‌

شوهرم حال مساعدی نداشت و چون قبلا به صارم آمده بودیم و از کیفیت خدمات آن راضی بودیم دوباره به اینجا مراجعه کردیم. ما خودمان بیمه‌ی شرکت نفت داریم و با وجود اینکه می‌توانیم از مراکز دیگر درمانی هم استفاده کنیم اما صارم را از هر نظر را قبول داریم و هر بار به این بیمارستان می‌آیم.

در طول حضورتان در صارم چه موضوعی برایتان جالب توجه بود؟ یا چه موضوعی شما را اذیت کرده است؟‌

من از بیمارستان خصوصی زنان و زایمان صارم و پرسنل  مهربان آن فقط خاطره‌ی خوب دارم. من خودم پرستار بودم و پرسنل و پرستاران مرکز درمان ناباروری صارم بخش به محض اینکه متوجه شدند که من خودم هم قبلا در همان موقعیت آنها به مردم خدمت کرده‌ام من را در آغوش روانی گرفتند و چون در روز پرستار هم اینجا بودیم برایم گل و کیک آوردند و روز پرستار را به من تبریک گفتند برای من و همسرم بسیار جذاب بود و از اینکه این شرایط فراهم شد خیلی خوشحال شدیم. فکر نمی‌کردم روز پرستار امسال در صارم تا این اندازه برای من خاطره انگیز باشد.
پرسنل بخش بستری 2 آنقدر مهربان بودند که من حس می‌کردم فرزندان خودم کنارم هستند

من خودم از ساکنین قدیمی شهرک اکباتان هستم. از سال 65 یعنی بیش از 30 سال است که در این شهرک زندگی می‌کنم و از روز اول که صارم اینجا احداث شده است من و بسیاری از ساکنین این شهرک در مواقع اورژانسی به این بیمارستان مراجعه کرده و جانشان نجات پیدا کرده است. به نظر من وجود چنین مراکزی در اکباتان بسیار ضروری است و وقتی می‌بینم که خدمات آن، روز به روز کامل‌تر می‌شود خوشحال می‌شوم.
چند روز است که ما، در صارم هستیم و پزشک معالج شوهرم آقای دکتر حاتمی هستند. ایشان بسیار با ادب و پیگیر و دقیق کارشان را انجام می‌دهند و من واقعا از لطف ایشان سپاسگزارم. همکاران شما در بخش بستری 2 هم سنگ تمام گذاشتند. خوشحالم که در کشور خو دمان و در شهرک اکباتان که بزرگترین شهرک ایران با نزدیک به 100 هزار نفر جمعیت است، این بیمارستان مجهز و عالی احداث شده است.

سخنان شیرین مملو از مهربانی این پرستار روزهای گذشته و همسر و یار مهربان امروزی، من را محو خودش کرده بود و داشتم از این همه لطف و محبت لذت می‌بردم. من سرگرم صحبت‌های او بودم که شوهرش مجدداً سرفه‌ای کرد و همین کافی بود که رشته‌ی کلام از دست همسرش خارج شود و به سمتش برود. چند لحظه که گذشت و حال پیرمرد دوست‌داشتنی مساعد شد رو کرد به من و گفت: «من عبدالرحیم طبیب از شهرک‌نشینان قدیمی اکباتان هستم و از نزدیک با صارم و خدماتش آشنایی دارم. من سا‌ل‌ها است که بیماری قلبی هم دارم. مراکز زیادی رفتم. هر بار کلی دارو و قرص به من دادند ولی اثر چندان مثبتی نداشت.
اکنون چند ماه است که به کلینیک قلب صارم مراجعه می‌کند. خانم دکتر یعقوب‌پور که بسیار حاذق و مهربان هستند داروهایی برایم تجویز کردند و مشاوره‌هایی به من دارند که دنیایم را تغییر داده است. حالا انگار بیماری قلبی ندارم و حال جسمی من بعد از تجویزهای ایشان بسیار مطلوب است. تشکر ویژه‌ای از ایشان دارم؛ صارم از هر نظر برای من و خانواده‌ام ایده‌آل است و احساس می‌کنم با احداث آن یکی از اصلی‌ترین نیازهای شهرک اکباتان تامین شده است

اینجا روز به روز در حال بهبود وضعیت و ارتقای کیفیت خدمات است و این برای یک مرکز درمانی بسیار حیاتی و لازم است. به نظر من کسی که چنین مرکزی را تأسیس کرده است باید از طرف مردم و اهالی اکباتان مورد تقدیر قرار گیرد چون می‌توانست این سرمایه‌گذاری را انجام نداده و بی‌تفاوت باشد. اما حالا آمده است و برای تأمین نیازهای مردم و ایجاد شغل برای فرزندان ما سرمایه‌ی خود را خرج کرده است و به نظر من این حرکت قابل ستایش است. دست مریزاد می‌گویم به جناب آقای دکتر صارمی و به ایشان تبریک می‌گویم برای ایجاد چنین مرکزی. همه ایده‌آل و عالی هستند و من واقعا از اینجا رضایت کامل دارم.

حرف‌های ایشان که به پایان رسید از آنها خواهش کردم عکس یادگاری و دو نفره‌ای هم ثبت کنیم و به خاطرات صارم سنجاق نمائیم.

کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.