لطفا صبر کنید ...

همیشه فکر می‌کردم مادر شدن یک رویاست و روز زایمان از خواب بیدار می‌شوم

شهریور ۲۵, ۱۳۹۹ توسط Sarem admin
rsz_img_3483.jpg

با عاطفه عینی که همین روزها طعم مادر شدن را خواهد چشید و وارد مرحله‌ی جدید از زندگی‌اش خواهد شد؛ گپ و گفت کوتاهی انجام دادیم.

عینی در ابتدای صحبت‌هایش از نحوه‌ی آشنایی با صارم و وضعیت کنونی اش برای ما اینگونه گفت: « همکارهای همسرم که با بیمارستان بسیار مجهز ایران “صارم” آشنا بودند، ما را هم با صارم آشنا کردند و مطابق توصیه و تجربه‌ی آنها خانم دکتر کرم‌نیای‌فر را انتخاب کردیم و از این انتخاب خوشحالیم.
ایشان بسیار باحوصله، مهربان و با تجربه هستند و تمام حال و احوال مرا دقیق تحت نظر دارند. باید جو کلی بیمارستان صارم را نیز از یاد نبریم که بسیار جالب و پرانرژی است. در حال حاضر 39 هفته باردار هستم و چیزی به بدنیا آمدن نوزادم نمانده است. در این مدت فکر می‌کنم از تنهایی درآمده‌ام و هر وقت که لازم باشد با نوزادم صحبت می‌کنم. جالب است که عکس‌العمل‌هایش در حالت‌های مختلف فرق دارد.
موقع خوشحالی به شکلی است و هنگام بی‌حوصلگی نوع دیگر. نوزاد قسمتی از وجود مادر است و غیر از این هم انتظار نمی‌رود. در واقع حس مادری و مرحله‌ی جدید زندگی‌ام علاوه بر همسر بودن به عنوان مادر بودن قابل توصیف نیست و فقط می‌توان آن را احساس کرد و نمی‌توان وصف کرد.»

از شرایط کرونا وسختی‌های دوران بارداری جویا شدیم:

«به هر حال کسی نیست که از این شرایط قسر در رفته باشد و در سختی نباشد. سختی ماجرا برای ما چند برابر بود و نگران حال خودمان که بودیم هیچ، نوزادم نیز به شدت نیاز به مراقبت داشت. رفت و آمد به بیمارستان هم استرس خاص خودش را داشت که با برنامه‌ها و آموزش‌های راه دور که توسط بیمارستان فوق تخصصی درمان ناباروری صارم اجرا شد بسیاری از این مشکلات برای من مرتفع شد. پزشکانی که میهمان برنامه بودند صفر تا صد همه چیز را توضیح می‌دادند و این بسیار ارزشمند بود. در این برنامه‌ها اطلاعات مفیدی ارائه می‌شد که حاوی پاسخ تمام سوالات و نگرانی‌های من بود. سختی‌های این دوران قابل انکار نیست ولی هر لحظه‌اش پر از عشق و عاطفه است. حتما اگر جای نوزادم بودم از مادرم که اینقدر نگران و مراقبت من است تشکر می‌کردم. »

عینی پایان صحبت‌هایش را هم به روز زایمان اختصاص داد:

«روز زایمان مثل یک رویا است. فکر می‌کنم آن روز از خواب بیدار می‌شوم. خیلی علاقمندم ببینم چه خواهد شد. بسیار کنجکاوم برای آن روز. این چه شکلی است و شبیه کیست؟! به خاطر ایامی که در آن قرار داریم نام حسین را برای پسرم انتخاب کرده‌ایم و هر لحظه چشم انتظار قدم‌های مبارکش هستیم. به همه زنان سرزمینم که در شرایط مشابه من هستند سفارش می‌کنم خیلی مراقب باشند و این روزها را با حوصله بگذرانند که شاید روزی دلشان حتی برای سختی‌های این روز نیز تنگ شود. هیچ چیز ارزشمندتر از فرزند برای مادر نیست.»

کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.