لطفا صبر کنید ...

نوع فعالیت ماماها پیش از مراجعه نزد پزشک، ایده‌ی جالبی است

دی ۲۳, ۱۳۹۹ توسط Sarem admin
rsz_img_4213.jpg

یاسمن آزمند، مراجعه کننده‌ای است که در سومین ماه بارداری خود به سر می‌برد و هر از گاهی به بیمارستان صارم سر می‌زند.

آزمند از نحوه‌ی آشنایی و اینکه چرا صارم را انتخاب کرده، می‌گوید:

«در مدت کوتاه اخیر، اطرافیان و آشنایانم چندین زایمان، دوران مراقبت‌های بارداری و البته موارد دیگر درمانی‌‌شان را در صارم انجام داده‌ و رضایت کامل داشتند. به دلیل تعریف‌های زیادی که شنیدم صارم را انتخاب کردم و نزد دکتر کرم‌نیای‌فر در حال گذراندن مراقبت‌های دوران بارداری‌ام هستم. حالا که با شما صحبت می‌کنم در ماه سوم بارداری‌ام و یک سوم راه را طی کرده‌ام.»

او پیرامون رفتار و برخورد پرسنل نیز رضایت کامل دارد:

«از خانمی که جلوی لابی حضور دارند، ماماهایی که قبل از پزشک با ما صحبت می‌کنند تا تمام کادر درمان همگی با اخلاق و حاذق هستند و تکمیل بودن خدمات ارائه شده در بیمارستان صارم همگی باعث شده از انتخاب خود رضایت کامل داشته باشم و از خدمات مفیدی بهره‌مند شوم.»

آزمند در ارتباط با شرایط بارداری، مشکلات این دوران و حس مادری می‌گوید:

«در اولین مراجعه‌ام به صارم استرس فراوانی داشتم. یکی از مراحل جالبی که در صارم قبل از مراجعه به پزشک وجود دارد صحبت کردن با ماماها می‌باشد که این مورد برایم بسیار خاص و مفید بود. زمانی که من برای اولین بار نزد ماما مراجعه کردم ، استرس فراوانی داشتم؛ اما سوالات کامل، جامع و روش صحبت کردن آنها تمام نگرانی من را برطرف کرد و به طور کلی کوچکترین نقطه‌ی مبهمی در ذهنم باقی نماند. حضور آنها هم از نظر روحی و هم از نظر خدمات پزشکی ایده‌ی بسیار جالب و کاملاً کاربردی است. دوران بارداری دورانی سخت و در عین حال شیرین است، مادران خودمان هم همیشه می‌گویند که تا مادر نشوی متوجه حس مادری نمی‌شوی و این یک تعریف کامل و واقعی از حس مادری است. واقعاً نمی‌شود این احساس را بیان کرد و فقط باید تجربه نمود.»

از او درباره‌ی ارتباطش با فرزندی که در راه است پرسیدیم:

«شبها قبل از خواب خیلی به او فکر می‌کنم و بعضی اوقات چهره اش را نیز تصور می‌کنم. هنوز دختر یا پسر بودنش مشخص نیست اما در دو هفته اخیر احساس خاص‌تری نسبت به او پیدا کرده‌ام. هر چند کرونا کمی معادلات روزمره را به هم ریخته است اما این هم بخشی از تاریخ زندگی ماست و باید با مراقبت از آن به سلامت بگذریم. در این دوران به دلیل مشکلات رفت و آمد و حضور در بیمارستان، از برنامه‌های آموزشی اینستاگرامی صارم نیز خیلی استفاده کرده‌ام و برایم جالب بود که سوال خودم بین سوالاتی بود که پزشکان پاسخ دادند. این برنامه‌ها به قدری جالب است که حتی اگر زمان کوتاهی هم تماشا ‌کنیم سودمند است و کارشناسان برنامه دقیقا دست روی سوالات پرتکرار می‌گذارند و ابهامات ذهنی مخاطبین را رفع می‌کنند.در بسیاری از برنامه، نیازی به طرح سوالم ندارم و مطمئنم از طرف خیلی مخاطبین دیگر مطرح خواهد شد و جوابش را هم خواهم شنید.»

آزمند به سایر مادران و مراجعین توصیه‌ای جالب دارد:

«یکی از مواردی که توصیه می‌کنم همه‌ی مراجعین به آن عمل کنند کنار گذاشتن رودربایستی و خجالت مقابل پزشک است. تا زمانی که این مورد رفع نشود بسیاری از موارد ذهنی مراجعین حل نمی‌شود و این ابهامات مراجعه‌کننده را دچار استرس و نگرانی خواهد کرد. شخصا به قدری با خانم دکتر کرم‌نیای‌فر راحت هستم که هیچ سوالی را بدون پاسخ گرفتن کنار نمی‌گذارم و این باعث شده صمیمت زیادی هم بین ما ایجاد شود و به قول معروف راحت باشم. »‌

پایان صحبت‌های این مراجعه‌کننده در ارتباط با آینده‌ی فرزند است:

«همانطور که گفتم جنسیت فرزندم هنوز مشخص نیست اما اگر او پسر باشد، به دلیل علاقه‌ی زیاد پدر و همسرم به فوتبال، احتمالا ورزشکار می‌شود که ورزش فوتبال در اولویت خواهد بود. اگر هم دختر باشد که خودم خیلی برایش طرح و برنامه دارم. یکی از فانتزی‌های ذهنی‌ام این است که خواهرانم، موهای دخترم را به مدل‌های مختلف ببافند و من از دور تماشا کنم و لذت ببرم. در کل امیدوارم فرزندم برای جامعه فردی مفید و سازنده باشد و از تمام عوامل بیمارستان صارم که مجموعه‌ای چنین با کیفیت را برای ارائه‌ی خدمات تشکیل داده‌اند تشکر و قدردانی می‌کنم. »

کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.توصیه های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.مطالب این سایت ممکن است در گذشت زمان و با توجه به یافته های جدید علمی تغییر کنند.

تماس فوری با ما