لطفا صبر کنید ...

نتیجه گرفتن بیماران بهترین بخش کار ما است

مرداد ۱۵, ۱۳۹۹ توسط Sarem admin
WhatsApp-Image-2020-07-19-at-14.11.16.jpeg

لیدا احمدیان، کارشناس باسابقه‌ی آزمایشگاه IVF میهمان امروز گفت‌وگویمان است

شاید باورد کردنش سخت باشد اما سابقه‌ی او از سابقه‌ی بیمارستان صارم بیشتر است و نزدیک به دو دهه همکاری نزدیک با جناب آقای دکتر صارمی را در کارنامه‌ی خود دارد.

احمدیان با اشاره به سابقه حضورش می‌گوید: «من از سال 80 افتخاری همکاری با جناب آقای دکتر صارمی را دارم. در واقع سه ماه قبل از سال 1380 به کلینیک واقع در خیابان کریم‌خان اضافه شدم و پس از چند ماه طی کردن دوره‌ی آزمایشی رسما مشغول به فعالیت شدم. تا امروزی که با شما صحبت می‌کنم 19 سال و 4 ماه از فعالیت رسمی من می‌گذرد و خوشحالم این مدت افتخار همکاری با ایشان را داشته‌ام.»

کارشناس محترم آزمایشگاه IVF صارم می‌گوید: «در کار ما دقت حرف اول و آخر را می‌زند. حساسیت بسیار بالا، لازمه‌ی کار در آزمایشگاه IVF است و به همه‌ی همکارانی که در چنین مکان‌های فعالیت می‌کنند توصیه می‌کنم همیشه و همه‌جا این نکته را در نظر بگیرند؛ چرا که نتیجه کار ما بسیار تعیین‌کننده است و حتی باعث قوام یا جدایی در زندگی‌ها می‌شود.
باید بگویم که بهترین قسمت کار من نتیجه گرفتن مراجعین می‌باشد. برخی از آنها که ارتباط نزدیکتری با ما دارند و خبر بارداری‌شان را به ما می‌دهند بسیار خوشحال می‌شویم. »

از احمدیان خواستیم از فراز و فرودهای کارش برای ما بگوید: «نوع کار ما در کل طوری است که بالا و پایین زیاد دارد. به هر حال گاهی وقت‌ها به نتیجه می‌رسد و گاهی اوقات نتیجه رضایت‌بخش نیست. به خاطر دارم یکی از بیماران که روزهای تاسوعا و عاشورا برای آزمایش به بیمارستان مراجعه ‌کردند، آمدند و آزمایش خود را دادند.

پس از مدتی مشخص شد که نتیجه آزمایش رضایت‌بخش است و به لطف خدا و تلاش پزشکان و دیگر همکاران نتیجه گرفتند و فرزندشان به دنیا آمد. در چنین مواقعی بدون اینکه نسبتی با بیماران داشته باشیم خیلی خوشحال می‌شویم. رضایت و نتیجه گرفتن مراجعین برای ما بسیار اهمیت دارد و همیشه تلاشمان برای محقق شدن این موضوع است.»

او در ادامه می‌گوید:«تولد فرزند خودم هم در همین بیمارستان و در سال 89 بود. پسر ما حالا 10 ساله است و برای خودش مردی شده است و ما همچنان در این مرکز مشغول به فعالیت هستیم. تصور کنید بچه‌هایی که در سالهای ابتدایی فعالیت من به دنیا آمدند الان سنی نزدیک به 20 سال دارند. تعدادی از آنها تحصیلات دانشگاهی خود را دنبال می‌کنند و شاید مثلا یک آقا پسری حتی به خدمت سربازی رفته باشد. فکر کردن به این موضوع هم بسیار لذتبخش و جذاب است. »

احمدیان در ادامه‌ی گفت‌وگو بار دیگر به حساسیت کارش اشاره می‌کند و از نظارت دقیق آقای دکتر صارمی نیز چنین سخن به میان می‌آورد:

«همانطور که عرض کردم کار در آزمایشگاه اساسا حساس و پر استرس است. دائما باید مراقب باشیم تا تمام شرایط آزمایشگاه پایدار باشد. مثلا دستگاه‌های داخل انکوباتورها باید ثابت باشند تا اشکالی در نتیجه رخ ندهد. گاهی اوقات لازم است در روزهای تعطیل حضور داشته باشیم تا مشکل پیش آمده را رفع کنیم.

جناب آقای دکتر صارمی که حق پدری بر گردن تک‌تک ما دارند نیز در موضوع رعایت دقیق نکات و موارد لازم بسیار حساس هستند و با وسواس خاصی همه چیز را پیگیری می‌کنند. به همین دلیل معمولا نتیجه کار در آزمایشگاه IVF رضایتبخش است و این حاصل کار و نظارت دقیق در صارم است.»

کارشناس محترم آزمایشگاه صارم که کار خود را در آزمایشگاه آندرولوژی شروع و سپس به IVF آمده است در پایان صحبت‌هایش اینگونه می‌گوید: «از آقای دکتر صارمی که چنین محیط کار مناسب و خوبی برای ما به وجود آورده‌اند واقعا متشکرم و امیدوارم سایه‌شان همیشه روی سر ما و تمام پرسنل صارم باشد. امنیت کاری در صارم باعث شده است که من قریب به دو دهه در صارم به فعالیت بپردزام و همچنان با انرژی و پرانگیزه مشغول هستم. امیدوارم روزهای پیش رو برای همه همکاران پر از موفقیت و خبرهای خوب باشد. »

ما هم برای لیدا احمدیان و همکاران پرتلاشمان در آزمایشگاه IVF آرزوی سلامتی و موفقیت داریم.

کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.