لطفا صبر کنید ...

مریم شامی در گفت‌وگو با روزنامه صارم:به نتیجه رسیدن هر یک از مراجعین …

اسفند ۳, ۱۳۹۹ توسط Sarem admin
rsz_img_9333.jpg

خانم مریم شامی را شاید بتوان پرسابقه‌ترین عضو جزیره‌ی صارم دانست. او که از سال 1375 تا به حال دوشادوش دکتر صارمی مشغول به فعالیت بوده است مخاطب امروزمان در روزنامه صارم است.

شامی ابتدای صحبت‌های خود می‌گوید:

«24 سال است که در کنار دکتر صارمی فعالیت می‌کنم و پیشینه‌ی کارم به مرکز درمان ناباروری ایشان در خیابان خردمند برمی‌گردد. برخی مواقع که از دکتر صارمی می‌شنوم که خطاب به من می‌گوید «او دختر من است و من او را بزرگ کرده‌ام» که دقیقاً درست است. من پیش از اینکه وارد دانشگاه شوم همراه مادرم که بیمار دکتر صارمی بودند به مرکز درمانی خیابان خردمند مراجعه می‌کردم و از همان موقع به این رشته علاقمند شدم. بعدها در رشته مامایی ادامه‌ی تحصیل دادم و پس از پایان تحصیلاتم در همان مرکز درمانی مشغول به فعالیت شدم. بعدها نیز پس از افتتاح بیمارستان صارم به اینجا نقل مکان کردیم و همچنان در همان رشته و با همان خدمات در خدمت مراجعین هستیم.»

او در ادامه می‌گوید:

«زمانی که در مرکز درمانی قبلی بودیم و اوایل افتتاح بیمارستان صارم، خدمات پریناتال و نازایی در یک کلینیک به صورت مشترک ارائه می‌شد و بعدها با افزایش تعداد مراجعین و افزایش خدمات بیمارستان این کلینیک‌ها به صورت جداگانه فعالیت کردند و من هم به صورت تخصصی در بخش کمک‌باروری به ادامه‌ی فعالیت پرداختم. پیش از آن مسئولیت هر دو کلینیک بر عهده‌ی من بود و بعدها با جدا شدن خدمات، صرفاً در بخش نازایی مشغول به فعالیت شدم.»

از او علت این فعالیت طولانی در بیمارستان صارم را جویا شدیم:

«در درجه اول وجود دکتر صارمی باعث چنین امری شده است. از افتخارات من این است که در این مدت در خدمت ایشان بودم و شاگردی کردم و به داشته‌هایم افزودم. شاید برای شما جالب باشد که بدانید شروع فعالیت ما در بیمارستان صارم به صورتی بود که تعداد پرسنل نهایتاً محدود به 50 نفر می‌شد و دلیل این موضوع محدودیت خدماتی بود که به مراجعین ارائه می‌شد. در حال حاضر در بیمارستان صارم خدمات درمانی جنرال ارائه می‌شود و این باعث افتخارمان است. هم‌اکنون در بیمارستان صارم قریب به 750 نفر مشغول به فعالیت هستند و این یعنی رشد بی‌نظیر و اعتماد مردم به صارم. هر چند صارم در تهران، ایران و حتی سطح جهان به یک برند در فیلد نازایی مشهور است و حرفهایی زیادی در این ارتباط برای گفتن دارد اما ارائه‌ی خدمات تکمیلی به مردم و اهمیت کسب رضایت آنها باعث شده است خدمات مختلف در رشته‌های درمانی گوناگون برای ارائه داشته باشیم و مراجعین برای استفاده از خدمات مختلف در سطح شهر سرگردان نشوند. »

مریم شامی هر روز فعالیتش در صارم یک خاطره بوده است؛ از او خواستیم برای نمونه یکی از آنها را بیان کند:

«همانطور که خودتان گفتید هر روز فعالیت در صارم یک خاطره است؛ هر چند برخی از آنها بیادماندنی‌تر از بقیه می‌باشند. باور کنید موفقیت و به ثمر رسیدن هر کدام از کیس‌های مختلف مانند به نتیجه رسیدن یکی از اعضای خانواده‌مان برای ما شیرین است. اصلاً باید یک موضوع را بیان کنم و آن اینکه زمانی که یکی از مراجعین 14 سال در کنار ما و مراجعه‌کننده‌ی ما باشد چه عنوانی غیر از عضوی از خانواده‌ بودن را می‌توان به آنها اطلاق کرد. به خاطر دارم یکی از بیماران که دچار نارسایی زودرس تخمدان شده بود از ناباروری رنج می‌برد و نیاز به تخمک اهدایی داشت.

یکی از دوستانش مدام با او به بیمارستان مراجعه می‌کرد تا تخمک مورد نیاز را اهدا کند و روند درمان طی شود. پس از مدتی که هنوز به زمان نتیجه رسیدن راه زیادی باقی بود، شخص بیمار به بیمارستان آمد و گفت احساس می‌کند شکمش بزرگ شده و شاید باردار است. از او آزمایش گرفتیم و متوجه شدیم 4 ماه است باردار است و خودش نیز متوجه نبود. این موضوع بسیار شیرین و بیادماندنی شد و بدون استفاده از تخمک اهدایی و درمان‌های جانبی او باردار شده بود و 5 ماه بعد طعم مادر شدن را چشید.»

او در پایان صحبت‌هایش می‌گوید:

«باید از دکتر صارمی تشکر و قدردانی ویژه کنم که وجود ایشان باعث ایجاد چنین تشکیلاتی شده است و به خود می‌بالم که افتخار شاگردی ایشان را در این مدت داشته‌ام و در این مدت خدمتی هر چند کوچک به سهم خودم در خانواده‌ی بزرگ صارم برای مراجعین دوست‌داشتنی‌اش ارائه کرده‌ام. برای همگی همکاران و دوستانم آرزوی سلامتی دارم.»

کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.توصیه های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.مطالب این سایت ممکن است در گذشت زمان و با توجه به یافته های جدید علمی تغییر کنند.

تماس فوری با ما