معرفی ماماهای نمونه بیمارستان صارم

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فوق تخصصی صارم :پنجم ماه می‌مصادف با 15 اردیبهشت، روز جهانی ماما نامگذاری شده است. برای اولین بار در سال 1980 این روز به عنوان روز جهانی ماما پیشنهاد گردید و سپس از سال 1992 به صورت رسمی‌اعلام شد. هدف از بزرگداشت روز جهانی ماما افزایش آگاهی و تبادل اطلاعات ما بین ایشان در راستای سلامتی مادر و نوزاد است.
روز جهانی ماما فرصت مناسبی است برای جلب توجه هر چه بیشتر مردم و مسوولان نسبت به جایگاه و اهمیت حرفه مامایی در ارتقای سلامت خانواده و تامین سلامت جامعه و از آن رهگذر، ساختن بستری مطمئن برای ترسیم آینده‌ای روشن.
کار ماما باید شامل آموزش دوران بارداری، آماده کردن والدین برای پذیرش وظایف پدری و مادری بوده و به تنظیم خانواده و مراقبت‌های کودک و بعضی از موارد بیماری‌های زنان گسترش یابد. او می‌تواند در بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، واحدهای بهداشتی، منازل و هر شکل دیگری از ارائه خدمات مامایی کار کند.
اما طبق نظر عموم، ماما مترادف با کلمه زایمان و مراقبت دوران بارداری است، در حالی که حیطه خدمات مامایی بسیار وسیع‌تر و از ابتدای تولد تا انتهای عمر است و ابعاد مختلف بهداشتی در زمینه بهداشت باروری، مشاوره، آموزش و آگاهی در دوران بلوغ، ازدواج، بارداری و یائسگی را شامل می‌شود.
این آموزش‌ها ضامن سلامت خانواده است. این اهداف با کمی ‌توجه و سرمایه‌گذاری قابل دستیابی است.
مامایی رشته کهنی است که از آغاز تولد بشر مفهوم پیدا کرد، اما امروز به یک حرفه و تلاش و حرکتی عالمانه، همراه با دانش امروز تبدیل شده است.
ارائه مراقبت‌های مامایی با کیفیت بالا و تلاش در بهبود مستمر آن، عامل مهمی‌در کاهش مرگ و میر مادران است.
با طرح ابتکاری جناب دکتر صارمی، ماماهای بیمارستان صارم علاوه بر فعالیت معمول و تعریف شده‌ی خود تحت آموزش‌های خاص قرار می‌گیرند و پس از گذراندن آن، تبدیل به مامای ویژه بیمارستانی می‌شوند و شعار «هر خانم باردار، یک مامای ویژه» را تحقق می‌بخشند و در تمام طول دوران بارداری مراجعین صارم، شبانه‌روز با آنها در ارتباطند و باعث مراقبت ویژه و ایجاد روحیه‌ای مضاعف در خانم‌های باردار می‌شوند.
بیمارستان صارم که به صورت فوق تخصصی در زمینه زنان، زایمان و نازایی فعالیت می‌کند نگاهی خاص به روز ماما دارد و به همین دلیل در این روز مراسمی با حضور ماماهای بیمارستان صارم که تعداد آنها سه رقمی است در سالن همایش بیمارستان صارم برگزار شد.
طی این مراسم ماماهای نمونه بخش‌های مختلف معرفی شدند و از آنها در حضور مسئولین بیمارستان تقدیر به عمل آمد.
شایان ذکر است از سرکار خانم قره‌علی که به عنوان مامای نمونه کشوری توسط دانشگاه پزشکی ایران انتخاب شده بود تقدیر ویژه به عمل آمد.
در این مراسم 12 مامای بیمارستان صارم از میان بیش از یکصد مامای شاغل در صارم به عنوان ماماهای نمونه بخش‌های مختلف انتخاب شدند.

تماس فوری با ما