لطفا صبر کنید ...

مادر شدن به تمام سختی‌هایش می‌ارزد

شهریور ۱۸, ۱۳۹۹ توسط Sarem admin
48512-1200x668.jpg

مادر شدن در کنار استرس‌ها، هیجانات و سختی‌هایی که دارد شیرینی مختص به خودش را نیز دارد

این نظر خانم مرضیه میرحسینی است که نوزادش دو ماه زودتر از موعد چشم به جهان گشوده و حالا در NICU بستری است.میرحسینی درباره حال نوزادش در این روزها می‌گوید: «نوزادم در 7 ماهگی به دنیا آمد و به همین دلیل در بخش NICU بستری است. البته با همت، تجربه و امکانات صارم و صارمی‌ها اوضاع و احوال فرزندم روبراه است و خدا را شکر نگرانی خاصی وجود ندارد.»

او از کنار خدماتی که در این دوران از صارم گرفته است نیز به سادگی نمی‌گذرد: «بارزترین مشخصه‌ی صارم رفتار پرسنل، پرستارها و … و البته تخصص پزشکانش می‌باشد. تقریبا از یک سال قبل از بارداری با صارم آشنا شدم و برای گذراندن یک دوره‌ی بارداری مناسب تحت نظر پزشکان صارم قرار گرفتم. واقعیت این است که هیچ احساسی در دنیا برای یک زن مانند حسی که زمان بارداری دارد، نیست.

بارداری حس بی‌نظیری است که برای تمام زنان دنیا آرزو دارم. خوشحالم این حس را تجربه کردم. البته سختی‌های خودش را دارد اما در مجموع شیرین است و به تجربه‌اش می‌ارزد. در این دوران به کمک اطرافیان بالاخص پزشکان نیاز داریم که پزشکان صارم این وظیفه را به خوبی و به نحو احسن به سرانجام می‌رسانند.»

او در ادامه می‌گوید: «از اینکه نتوانستم تمام 40 هفته را میزبان نوزادم باشم، ناراحتم اما وجود بخش NICU در صارم خیال مرا از این بابت راحت و از میزبان نارحتی من کم کرده است. البته من و فرزندم همچنان به کمک پرستارها و پزشکان نیاز داریم. دعا کنید فرزندم به زودی مرخص شود و دفعه بعد با فرزندم در آغوشم با شما به گفت‌وگو بپردازم.»

با مرور خاطرات خانم میرحسینی به گذشته و زمانی که هنوز فرزندش به دنیا نیامده بود، برگشتیم: «اولین بار که صدای قلب جنین را شنیدم برایم غیرقابل باور بود. در واقع می‌دانی که اتفاقی خوب افتاده است اما مانند یک رویا است. زمان شنیدن صدای قلب ناخودآگاه به یاد خدا افتادم و حواسم خیلی به بچه نبود. به این فکر می‌کردم که قدرت عجیبی در این اتفاق وجود دارد. جسمی که هنوز شکل نگرفته دارای قلب است و ضربان دارد.این اتفاق یک معجزه‌ی عجیب، همیشگی و تکراری در دنیا است. »

میرحسینی صحبت‌هایش را اینگونه ادامه می‌دهد: «فکر می‌کنم همه‌ی خانم‌های باردار در 3 ماهه‌ی اول، بیشتر درگیر حال خودشان هستند تا ارتباط داشتن با جنین و حس مادر بودن. اما بعد از گذشت این زمان، ارتباط بین مادر و نوزاد شکل می‌گیرد. در واقع از زمانی که حرکات جنین شروع می‌شود تازه متوجه می‌شوی که در آینده‌ای نزدیک قرار است مادر شوی. من که نوزادم در 7ماهگی به دنیا آمد احساس می‌کنم خیلی زود گذشت. حالا که نوزادم در شکمم نیست جای خالی‌اش را احساس می‌کنم. بعضی اوقات فکر می‌کنم وجودش در درونم شیرین‌تر بود و دلم برای روزهای بارداری تنگ شده.

دوران بارداری مثل یک خواب طولانی است. جای خالی حرکت‌های نوزادم در درونم را به شدت حس می‌کنم. از زمانی که جنیست بچه مشخص می‌شود نوع ارتباط کامل‌تر می‌شود. من که از اول نوزادم را گوگولی خطاب می‌کردم و وقتی تنها بودیم با هم بیشتر صحبت می‌کردیم.

بعد که مشخص شد نوزادم پسر است مانند یک آقا پسر با او صحبت می‌کردم و از او می‌خواستم دعا کند مشکلی در دوران بارداری پیش نیاید و همه چیز به خوبی و خوشی تمام شود. اسم پسرم را «حامی» گذاشتم که پشت و پناه پد رو مادرش باشد. »‌

این مادر خوش‌ذوق و خوش‌صحبت خطاب به مادران و کسانی که قصد بارداری دارند می‌گوید: « بچه آوردن حس می‌خواهد؛ منطق هم می خواهد؛ توصیه می‌کنم قبل از اقدام کردن برای بارداری سلامت خودشان (مادر و پدر ) را چک کنند. هر اقدام برای سلامتی خودشان لازم است انجام دهند و بعد از آماده‌ی مادر و پدر شدن شوند.

بارداری سالم نیاز به سلامت قبل از بارداری نیز دارد. بارداری سالم باعث روحیه‌ی بهتر می‌شود.همه زنان دنیا باید مادر شدن را تجربه کنند. حس از خودگذشتی و احساس‌های مشابه که بعد از مادر شدن شکل می‌گیرند و کامل‌تر می‌شوند. در دوران بارداری باید سختی‌ها را تحمل کنی و از خودت بگذری. به طور کلی می‌توانم ادعا کنم که بارداری و به دنبال آن مادر شدن باعث رشد و ارتقاء انسان می‌شود. یک بار دیگر باید بگویم که مادر شدن با تمام سختی‌هایش می‌ارزد و حالتی بی‌نظیر و تکرارنشدنی است.»

مخاطب امروز روزنامه صارم صحبت‌هایش را اینگونه به پایان برد: «دعا می‌کنم تمام زنان سرزمینم بارداری و مادر شدنشان را به بهترین شکل تجربه کنند و این این دوران سخت و شیرین به ماندگارترین برش زندگی‌شان تبدیل شود. وجود مراکزی مانند مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری صارم، پزشکان همچون پزشکان صارم، کادر درمان و پرستارانی همچون کادر صارم این دوران را به دورانی ماندگار و بی‌خطر تبدیل می‌کنند.»

کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.توصیه های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.مطالب این سایت ممکن است در گذشت زمان و با توجه به یافته های جدید علمی تغییر کنند.

تماس فوری با ما