لطفا صبر کنید ...

فوق تخصصی بودن صارم به تجربیات و دانش من اضافه کرده است

اردیبهشت ۷, ۱۴۰۰ توسط Sarem admin
rsz_whatsapp_image_2021-04-12_at_134432.jpg

معصومه کاکایی از همکارانی است که به تازگی به جمع خانواده ‌بزرگ صارم اضافه شده است.

با او که در بخش ICU‌مشغول به فعالیت می‌باشد گپ و گفت کوتاهی داشتیم.

کاکایی از انتخاب صارم برای فعالیت می‌گوید:

«تعریف صارم را زیاد شنیده بودم و علاقمند به فعالیت در اینجا شدم . برای جذب در صارم اقدام کردم و خدا روشکر الان اینجا هستم. پیش از صارم 9 سال سابقه فعالیت در رشته پرستاری را داشتم که بیشتر در بخش ICU بود و اینجا هم در همین بخش حضور دارم.»

او در ادامه می‌گوید:

«بخش ICU در کنار حساسیت بسیار زیاد، آرامش خاصی هم دارد و شخصا در این بخش خیلی راحت هستم. به عنوان پرستار در یک مرکز درمانی و بیمارستان، در بسیاری از بخشها می‌توان حضور داشت و فعالیت کرد اما با توجه به سابقه قبلی و البته علاقه‌ی زیادی که به بخش مراقبت‌های ویژه دارم ICU‌ برایم ارجحیت دارد.»‌

از انتخاب رشته پرستاری سوال کردیم:

«واقعیتش را بخواهید من به پرستاری علاقه خاصی نداشتم اما سرنوشتم این بود که وارد این رشته شوم. البته بعد از ورودم به این رشته بسیار علاقمند شدم و به معنی واقعی کلمه از آن لذت بردم. مهمترین عامل این دگرگونی در سلیقه و احساس من واژه انسانیت بود. نجات دادن جان انسان‌ها کاری بس شیرین است که در شغل پرستاری در دسترس است و می‌توان آن را انجام داد. ویژگی‌های رفتاری‌ام دلسوزی است و نمی‌توانم نسبت به همنوعم بی‌تفاوت باشم و به همین دلیل پرستاری را خیلی دوست دارم. این نکته را همکاران نیز قطعا تایید خواهند کرد که با کمک کردن به دیگران مخصوصا کمکی که با جان مردم سرو کار دارد روح و روان انسان آرامش می‌گیرد.»

معصومه کاکایی از تأثیر پرستاری بر زندگی شخصی‌ آنها نیز می‌گوید:

«همانطور که گفتم مهمترین تأثیر پرستاری بر زندگی شخصی انسان‌ها آرامش روحی و روانی است اما در نقطه مقابل می‌تواند آسیب‌رسان نیز باشد. وقتی کمک به همنوع در صورت موفقیت بسیار شیرین است، بالعکس‌اش هم صادق است. خدای نکرده برخی مواقع که کاری از دست آدم بر نمی‌آید یا اینکه شاهد اتفاق بدی برای یک بیمار باشیم مدتها آن لحظه از ذهن آدم‌ها خارج نمی‌شود و اگر نتوانیم با آن کنار بیاییم انسان را آزار می‌دهد.»

پرستار ICU پیرامون محیط کارش و اینکه صارم چه تفاوتی با بیمارستان‌های دیگر که قبلا در آن فعالیت داشته است، می‌گوید:

«تفاوت صارم با سایر مراکزی که قبلا در آن فعالیت کرده بودم فوق تخصصی بودن آ ن در یک رشته است. غالب بیمارستانهای قبلی که سابقه کار در آنها را دارم جنرال بودند و همین موضوع باعث می‌شد که بخش ICU نیز جنرال باشد و بیمارهای مختلف با مشکلات متنوع در این بخش بستری می‌شدند. صارم در رشته زنان و زایمان به صورت فوق تخصصی فعالیت می‌کند و به همین دلیل بیشتر بیماران بخش ما نیز مادران هستند و به ندرت بیماران دیگر در ICU ‌بستری می‌شوند. اینکه در یک رشته فعالیت تخصصی صورت بگیرد باعث می‌شود به علم آدم در آن رشته بسیار افزوده شود و تجربه‌ی کارآمد و زیادی را کسب کنیم. در این چند وقت که به صارم آمده‌ام از همکارانم نکارت بسیار زیادی آموخته‌ام و به همین دلیل از انتخابم خوشحالم.»

پایان صحبت‌های کاکایی به ارتباط بین همکاران اختصاص یافت:

«یکی از دیگر خوبی‌های صارم جوّ بسیار مناسب آن است و رابطه بین همکاران بسیار دوستانه و صمیمی است. از آنجا که به تازگی به جمع خانواده‌ی بزرگ صارم اضافه شده‌ام خیلی از اعضای آن را نمی‌شناسم اما بارها پیش آمده که بسیاری از همکاران بدون شناخت قبلی سلام و احوالپرسی بسیار گرم و صمیمی با من انجام می‌دهند و این نشان از دوستی و صمیمت صارمی‌ها با یکدیگر است که بسیار ارزشمند است. در کنار این موضوع فعالیت در رشته‌هایی مانند پرستاری، پزشکی و به طور کلی کادر درمان که نیاز به پوشیدن لباس مقدس این رشته را دارد باعث می‌شود تبعیض از بین برود و همه با یک لباس، متحد در خدمت مراجعین باشیم و همکاران مختلف با رتبه‌های علمی متنوع فقط به فکر انجام وظیفه خود باشند و انسانیت را در قبال ارائه خدمت به بیماران معنا کنند. به همگی همکاران خسته نباشید عرض می‌کنم و در این روزها و دوران سخت شیوع ویروس کرونا برای همگی‌شان سلامتی آرزومندم و امیدوارم هر چه سریعتر از شر این اپیدمی خطرناک راحت شویم و به روزهای خوش گذشته برگردیم و در کنار هم به خوبی و خوشی زندگی کنیم.»‌
ما هم برای این همکارمان و سایر اعضای خانواده‌ی بزرگ صارم سلامتی، شادی و بهروزی آرزومندیم.

کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.توصیه های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.مطالب این سایت ممکن است در گذشت زمان و با توجه به یافته های جدید علمی تغییر کنند.

تماس فوری با ما