لطفا صبر کنید ...

شرایطی برای بیماران مهیا کنیم که دوست داریم برای خودمان تدارک دیده شود

بهمن ۲۹, ۱۳۹۹ توسط Sarem admin
rsz_img_9358.jpg

اکرم حاجی‌نسب ، پرسنل با تجربه و قدیمی بیمارستان که در عرصه‌های مختلف رقابتی بین همکاران نیز همیشه فعال بوده و در غالب مسابقاتی که میان پرسنل در مراسم‌های مختلف برگزار می‌شود همیشه برنده بوده مخاطب امروزمان می‌باشد.

حاجی‌نسب با شوخ‌طبعی و روحیه‌ی سرحال همیشگی صحبت‌هایش را اینطور شروع می‌کند:

«از سال 1392 در واحد تغذیه، بخش میهمانداری مشغول به فعالیت هستم. از همان ابتدا که وارد بیمارستان شدم در همین قسمت فعال بوده‌ام و همچنان در کنار همکاران خوبم حضور دارم و به کار خود ادامه می‌دهم. خدا راشکر همه چیز روبراه است و مثل همیشه از شغل خودم راضی‌ام. از امنیتی که اینجا برایم برقرار است و مسئول مستقیمم بسیار خشنودم و امیدوارم همیشه مثل این 7 سال اوضاع بر وفق مراد باشد. »‌

او در ادامه می‌گوید:

«کارهایی که به خورد و خوراک مربوط باشد معمولاً جزو وظایف خانم‌ها در خانه است. من در صارم نیز به همین کار مشغول هستم و به همین دلیل صارم و خانه‌ام برایم تفاوتی ندارد و اینجا هم مثل خانه راحت هستم و علاقه‌ام به محل کارم دو چندان شده است. پیش از صارم کار اداری دیگری داشتم و صارم اولین بیمارستانی است که در آن کار می‌کنم.»

حاجی‌نسب با اشاره به ارتباط واحد تغذیه با بیماران بستری می‌گوید:

«تمام تلاش شبانه‌روزی ما و البته تمام همکاران محترم بیمارستان، جلب رضایت حداکثری مراجعین بیمارستان است. خدا را شکر معمولا هیچ کم و کاستی وجود ندارد اما به هر ترتیب اگر کوچکترین نقصی در کار هم باشد با تمام وجود تلاش می‌کنیم آن را رفع کنیم و بیمار کوچکترین کم و کاستی در خدمات ارائه شده احساس نکند. روی خوش و میهمان‌نوازی تمام همکاران از جمله خصوصیات اخلاقی‌شان است که همیشه آن را رعایت می‌کنند. شخصاً تمام تلاشم بر این است که تمام شرایطی که را که دوست دارم برای خودم مهیا باشد برای همه بیماران تدارک ببینم و فکر کنم شخص بستری شده از نزدیکان و اقوام خودم می‌باشد.»

این عضو جزیره‌ی صارم می‌گوید:

«روحیه‌ی شخصی من معمولا شوخ‌طبعی و با انرژی بودن است. همیشه سعی می‌کنم کسی از من ناراحت نباشد و با بگوبخند مشکلات را رفع کنم. تکه کلام «چقدر تأثیر دارد؟» را بسیاری از جاها حتی بی‌ارتباط به موضوع و بی‌ربط استفاده می‌کنم و در غالب شرایط خنده‌دار از آب در می‌آید. یک بار در اتاق بستری به یکی از کادر درمان بدون هیچ مقدمه گفتم «خانم …. می‌دونی چقدر تأثیر داره؟» که با خنده آن همکارم روبرو شدم. در همین لحظه بیمار به کنجکاوی سوال کرد: «چی چقدر تأثیر داره؟» که برایش توضیح دادیم این تکه کلام است و اصلا مناسبتی با این شرایط ندارد. »

حاجی نسب با اشاره به این نکته که رفع کسالت بیماران برای ما هم بسیار خوشحال‌کننده است می‌گوید:

«ما در بیمارستان صارم معمولاً بیماران بسیار بدحال که زندگی‌شان در خطر باشد نداریم اما هر از گاهی که چنین مواردی را می‌بینیم بسیار ناراحت‌کننده است و از ته دل برایشان دعا می‌کنیم. مدتی قبل یکی از بیماران که در بخش ICU بستری بود حال و اوضاع خوبی نداشت که باور کنید شبانه‌روز برایش دعا می‌کردم. یادم است روزی که باران می‌آمد آنقدر برایش دعا کردم که شاید برای هیچ موضوع دیگری تا به حال اینقدر دعا نکرده بودم. حتی وقتی برای ارائه خدمات به این بخش مراجعه می‌کردم بر سر بالین آن بیمار آیت‌الکرسی می‌خواندم از خدا شفایش را می‌خواستم که خدا را شکر حالش خوب شد و واقعا از ته قلبم برایش خوشحال بودم. آن روز با همسرم که صحبت می‌کردم گفتم خدا در روز ولنتاین به ما یک هدیه بسیار خوب داد و آن هم سلامتی یک بیمار بدحال بود.»

این همکار گرامی در پایان صحبت‌هایش گفت:

«پیشاپیش سال نو را تبریک می‌گویم و امیدوارم در این سال جدید خدا نفس کشیدن راحت را به ما هدیه کند. بلای کرونا از جمیع مردم جهان دور باشد و زندگی عادی خود را ادامه دهیم. در سالی که گذشت حتی نفس کشیدن عادی هم برای همه دغدغه شده است و دوست دارم حداقل به زندگی عادی خود برگردیم. به امید آن روز.»

کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.توصیه های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.مطالب این سایت ممکن است در گذشت زمان و با توجه به یافته های جدید علمی تغییر کنند.

تماس فوری با ما