لطفا صبر کنید ...

سلامتی نوزادان درگرو رعایت پروتکل‌ها و توصیه‌های بهداشتی است

مرداد ۱۵, ۱۳۹۹ توسط Sarem admin
WhatsApp-Image-2020-07-11-at-15.57.34-1.jpeg

سارا ابراهیمی یکی از پرسنل تازه‌وارد صارم که حدود 5 ماه است در این جزیره فعالیت می‌کند

او یکی از پرسنل معاونت رسانه و فضای مجازی بیمارستان صارم است که وظیفه‌ی فیملبرداری و عکاسی اتاق عمل و زایشگاه را به عهده دارد.
ابراهیمی خودش را اینگونه معرفی می‌کند: «حدود 5 ماه است به تیم رسانه‌ای جزیره صارم اضافه شده‌ام و معمولا به فیلمبرداری و عکاسی از اتاق عمل و زایشگاه مشغول هستم. در این مدت زمانی که از منزل به سمت بیمارستان راه می‌افتم اصلا احساسم شبیه به آدم‌هایی که به محل کار می‌روند نیست. معمولا مردم وقتی به محل کار می‌روند خودشان را برای یک فعالیت انرژی‌بر و خسته‌کننده آماده می‌کنند اما من این حس را ندارم و با انرژی و شاد به سمت محل کارم می‌روم و این دلیلی ندارد جز اینکه اینجا و کارم را دوست دارم و از حضورم و انجام وظیفه‌ام لذت می‌برم. »‌

او درباره لحظه ثبت تولد نوزادان در اتاق عمل می‌گوید

: «در لحظه متولد شدن بچه‌ها در روزهای اول آنقدر منقلب می‌شدم که حد نداشت. باید اعتراف کنم که قبل از ورود به صارم نسبت به بچه‌ها هیچ حس خاصی نداشتم و اصلا دوست نداشتم اطرافم نوزادی وجود داشته باشد. اما از وقتی اینجا کار می‌کنم اینقدر حسم عوض شده که فکر می‌کنم بهترین حس دنیا مادر شدن است. زمانی که نوزادان معصوم و پاک را می‌بینم به این فکر می‌کنم که چقدر خوب بود همه‌ی ما آدم‌ها برای همیشه عمرمان اینقدر ساده، بی‌آلایش و معصوم می‌ماندیم. کسی در حق دیگری اشتباهی مرتکب نشود و به معنی واقعی کلمه انسان باشیم.»‌

ابراهیمی درباره مسئولیتش می‌گوید: «همیشه سعی می‌کنم مسئولیتم را به بهترین شکل انجام بدهم. معتقدم در یک سیستم و یک مجموعه کار همه‌ اعضای آن (همکارها) به هم گره خورده است و اگر یک نفر وظیفه‌اش را درست انجام ندهد کل ماجرا به سرنوشت خوبی منجر نخواهد شد. تصور کنید در یک دومینو یک یا دو قطعه کار خود را به درستی انجام ندهند، این باعث می‌شود کل ماجرا به نتیجه دلخواه نرسد. بنابراین یک مراجعه‌کننده زمانی رضایت کامل خواهد داشت که تمام اعضای صارم وظایفشان را درست و کامل انجام دهند. من به نوبه‌ی خودم سعی می‌کنم وظیفه‌ی محول شده را به درستی انجام بدهم تا زحمات دیگران هدر نرود.»

این پرسنل صارم با اشاره به لزوم برخورد کاملا حرفه‌ای با همه نوع سلیقه می‌گوید: «بیمارستان به خودی خود برای مراجعین استرس‌زا است. حتی اگر قرار باشد یک نوزاد به دنیا بیاید و خبر خوشی در راه باشد هم پدر و مادر و اطرافیان استرس فراوانی دارند. بارها پیش آمده مراجعین بدون دلیل موجه برخورد نامناسبی با پرسنل می‌کنند و بی هیچ بهانه‌ای بداخلاقی از خود بروز می‌دهند یا انتظارات عجیب و غریبی دارند. در این مواقع سعی می‌کنم خودم را جای آنها قرار بدهم و درک کنم چه استرس زیادی دارند. متوجه شوم چه روزهای سختی را پشت سر گذاشته‌اند و هزار نوع فکر در سرشان می‌گذرد و تمرکز لازم را ندارند. بنابراین با سعه‌صدر و دادن حق به آنها سعی بر آرام کردنشان داریم تا دلخوری در میان نباشد. در زمان مناسب توضیحات کافی را نیز به آنها ارائه می‌کنیم تا فکر اشتباهی نکنند.»

ابراهیمی در پایان صحبت‌هایش با اشاره به شرایط شیوع کرونا گفت: «این شرایط خودش استرس‌زا است. حالا اگر از نظر روحی نیز آماده نباشیم احتمال ابتلا بیشتر هم می‌شود. سعی می‌کنم همه نکات بهداشتی و توصیه‌ها را در بالاترین حد رعایت کنم؛ چرا که ما در اتاق عمل کار می‌کنیم و سلامتی ما به سلامتی بچه‌ها و مراجعین گره خورده. در این مدت کوتاهی که به صارم آمده‌ام احساس می‌کنم اینجاهم خانه‌ام است و امیدوارم این 5 ماه به 5 سال و حتی بیشتر تبدیل بشود و در کنار همکاران مو فق به دانش‌اندوزی و کسب تجربه‌ی بیشتر شوم.»

کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.