لطفا صبر کنید ...

روایت یک بانوی ایرانی پس از درمان

ژانویه 19, 2020 توسط Sarem admin
IMG_6992-1200x800.jpg

در اوج جوانی اگر خبری به شما بدهند که دیگر نمی‌توانی حتی فکر بچه‌دار شدن را هم بکنی چه حالی به شما دست می‌دهد؟
واقعا اگر کسی ماجراجویی نکند و همان لحظه تن به تشخیص اولیه بدهد ممکن است اتفاقاتی در زندگی‌اش بیفتد که بعدها غیر قابل جبران باشد.
خانم پریسا صادقی که متولد 1370 و ساکن قزوین می‌باشد در سن 23 سالگی با مشکلات زیاد به پزشک مراجعه می‌کند و پزشکان تشخیص می‌دهند که …
ادامه ماجرا در گفت‌وگوی ما بخوانید:

سرکار خانم صادقی، مشکل شما از کجا شروع شد و چه شد که به صارم آمدید؟‌
از سال 93 دچار خونریزی بودم و به پزشکان زیادی در قزوین مراجعه کردم. آنجا تشخیص دادند که باید رحم تخلیه شودو هیچ راه دیگری وجود ندارد. خبر بسیار تکان‌دهنده‌ای بود و واقعا نمی‌دانستیم چه باید بکنیم. آن زمان یکی از اقوام ما که برای رفع مشکل نازایی‌اش در صارم جراحی شده بود و حالا بچه نیز دارد صارم را به ما معرفی کرد. دراوج ناامیدی به صارم آمدیم و نزد دکتر بهرامی رفتیم و ایشان من را معاینه کردند.

پس از اینکه نتایج معاینات و آزمایشات مشخص شد، توصیه پزشکتان چه بود؟
ایشان توصیه کردند که نتایج آزمایشات و معاینات تکمیلی به سمع و نظر آقای دکتر صارمی برسد. ما هم خدمت آقای دکتر صارمی رسیدیم و ایشان نیز تمام جوانب را بررسی کردند و جمله‌ای امیدبخش به من گفتند. هرگز آن لحظه را فراموش نخواهم کرد. پس از آنکه چند پزشک به من گفته بودند که باید رحم تخلیه شود، آقای دکتر صارمی برای اولین بار گفتند که نیازی به این کار نیست و شما درمان خواهید شد.

حال شما در آن لحظه چطور بود و پس از آن چه اتفاقاتی افتاد؟‌
خیلی خوشحال بودم. این خبر در آن زمان بهترین جمله‌ای بود که می‌توانستم بشنوم. آقای دکتر به من گفتند که دچار اندومتریوز هستم و باید جراحی شوم و مشکلم پس از آن حل خواهد شد. آقای دکتر صارمی به من گفتند برای اولین بار می‌خواهند این جراحی را که در خاورمیانه تا به حال انجام نشده است روی من انجام دهند. به خاطر دارم که ایشان، کمتر پیش می‌آمد که شخصا کسی را عمل کند ولی آن زمان این اتفاق افتاد و به لطف خدا و زحمات فراوان آقای دکتر صارمی و تبحر ایشان، من تحت جراحی قرار گرفتم.

نتیجه جراحی چه شد؟‌
بسیار مطلوب بود و مشکل من تا حدود زیادی مرتفع شد. البته این نوع جراحی (لاپاروسکوپی کیست) زمان‌بر است و مراجعات متعددی را می‌طلبد تا مشکل به صورت کامل مرتفع شود.

با توجه به بعد مسافت از قزوین تا تهران، از رفت و آمد به صارم خسته نمی‌شوید؟
رفت و آمد سخت است اما با توجه به اینکه در صارم مدام خبرهای خوب به گوش ما می‌رسد و هر بار که به صارم می‌آیم پیشرفت کار را می‌بینم، خستگی از تن‌مان دور می‌شود.

در این مدت، موضوع خاصی در صارم جلب نظر کرد؟‌
اینجا همه چیز سرجای خودش است. از برخورد خوب پرستارها مخصوصا ICU نمی‌توانم به سادگی عبور کنم و بهترین شاخصه صارم، رفتار خوب پرسنل آن است. صارم تنها بیمارستانی است که در آن می‌توانی به آرامش برسی و استرس نداشته باشی.

در حال حاضر چند روز است که بستری شده‌اید؟‌
فعلا 5 روز است که در صارم هستم و حال عمومی‌ام خوب است.

از پزشکتان (سرکار خانم بهرامی) کمتر برایمان گفتید.
اگر خانم دکتر بهرامی و دکتر صارمی نبودند که در حال حاضر من حالم اینقدر خوب نبود. از همان روزی که به صارم آمدم و دکتر بهرامی را دیدم به ایشان اعتماد کامل پیدا کردم. دکتر بهرامی خیلی برای من وقت می‌گذاشتند و این موضوع بسیار با ارزش بود. برای ایشان و همچنین جناب آقای دکتر صارمی آرزوی سلامتی کامل و طول عمر با عزت دارم. یکی از موارد بسیار مهم برای مر اجعین در صارم، پزشکان قابل اعتماد و متبحرمی‌باشد. انصافا همگی کاربلد و خوش‌اخلاق هستند.

از زمانی که به صارم آمدید پیش آمده که صارم را به دوستان و اقوام خود نیز معرفی کنید؟
بله، خیلی ها آدرس صارم را در این مدت از من گرفته‌اند و بسیاری از آنها به صارم آمده‌اند و درمان‌های لازم را نیز پشت سر گذاشته‌اند. مثلا یکی از اقوام که مشکل ناباروری داشتند با توصیه من به صارم آمدند و حالا صاحب فرزند نیز هستند. یا اینکه یکی دیگر دقیقا مشکل مشابه من را داشتند و تازه در صارم متوجه شدند که چنین مشکلی دارند و جراحی مشابهی به روی ایشان نیز انجام شد.

از صارم خاطره‌ای نیز دارید؟
بله، چند ساعتی مانده بود به تحویل سال 1397 که من در صارم بستری بودم. به دلیل اینکه لحظه تحویل سال نو در خانه نبودم حال روحی بسیار بدی داشتم. به پزشکم سرکار خانم دکتر بهرامی التماس می‌کردم که اجازه بدهد به خانه بروم ولی ایشان موافق این موضوع نبود. به من گفت که حال و اوضاع شما طوری نیست که اجازه مرخصی بدهم. پس از اینکه روحیات بد من و اشک ریختنم را دید با اصرار فراوان و توصیه‌های کامل به من اجازه داد که به منزل بروم. خوب به یاد دادم که ساعت 2 صبح سال نو تحویل شد و من 4 صبح با حال بسیار بدی به صارم برگشتم. آن موقع متوجه شدم که توصیه‌های دکتر بهرامی بی‌دلیل نبود و باید به حرف ایشان گوش می‌کردم.

امیدواریم حال و احوالتان از این هم بهتر شود و به زودی شما را با سلامتی کامل در صارم ملاقات کنیم.
من هم امیدوارم و ان‌شاءالله این اتفاق به زودی رخ خواهد داد.

کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.