لطفا صبر کنید ...

بسیاری از مراجعین ضرورت پیگیری مشکلاتشان را در برنامه‌های صارم متوجه شده‌اند

آذر ۱, ۱۳۹۹ توسط Sarem admin
rsz_1غیاثوند.jpg

بهنام غیاثوند، متخصص رادیولوژی و فلوشیپ اینترونشن که در بخش مجهز تصویربرداری بیمارستان صارم مشغول به فعالیت می‌باشد در برنامه‌های صارم نیز نقش پررنگی دارند و پاسخ‌ پرسش‌های مخاطبین را به ساده‌ترین زبان به آنها ارئه می‌کنند.

ایشان با تأکید بر اهمیت برنامه‌های آموزشی صارم در اینستاگرام و مشاهده‌ی ملموس نتایج آن می‌گوید:

«اغلب خانم‌هایی که برای غربالگری یا پیگیری بیماری‌های خاصی به صارم می‌آیند، با کلیات غربالگری و موضوعات دیگر آشنایی دارند و این کمک بسیاری در طی روند درمان به ما و خودشان می‌کند. به هر حال تصویربرداری، رادیولوژی و به طور کلی تمام امور درمانی، نگرانی‌ها و استرس‌های خاص خودش را دارد؛ این موضوع در مادران باردار دوچندان است و ما در مرحله اول باید به دنبال رفع آن استرس‌ها و سپس پیگیر مسائل درمانی باشیم. زمانی که یک مراجعه‌کننده کلیات ماجرا را می‌داند و از پایه نیاز به توضیح تمام موارد نباشد، یک قدم جلوتر است و ما هم در ارائه خدمات پزشکی راحت‌تر عمل می‌کنیم. »

این متخصص رادیولوژی با اشاره با مسائل جانبی بسیار زیاد در حیطه فعالیت خود می‌گوید:

«ما در طول یک پروسه سعی می‌کنیم توضیحاتی در حد امکان ارائه و اندکی از استرس و نگرانی بیمار کم کنیم اما واقعا نمیشود تمام مسائل را صفر تا صد توضیح داد و زمان بسیاری باید صرف این کار کنیم. این برنامه‌ها به کمک ما آمده است و ما می‌توانیم به صورت گروهی آموزش‌هایی را به مخاطبین ارائه کنیم؛ هم از نگرانی‌ها و سوالات ذهنی آنها بکاهیم و هم خودمان در ارائه خدمت، بهتر و راحت‌تر عمل کنیم.»

او در ادامه می‌گوید:

«خوشبختانه امروزه خانم‌ها نسبت به سلامتی و رسیدگی به مشکلاتشان حساس‌تر شده‌اند و این حاصل بالا رفتن آگاهی آنهاست. در حیطه کاری خودم باید عرض کنم زمانی که یک خانم می‌داند که در چه زمان‌هایی برای غربالگری باید به کلینیک مراجعه کند، باعث بروز مشکلات کمتر و به تبع آن در صورت وجود بیماری و … به سادگی می‌توان نسبت به درمان آن اقدام کرد. با یک بررسی بسیار ساده متوجه می‌شویم که تمام آنها که برنامه‌های درمانی خود را پیگیر هستند و در زمان‌های درست نسبت به درمان و بررسی آن اقدام می‌کنند همانهایی هستند که اطلاعاتشان را نسبت به سلامتی خود بالا برده اند. در واقع مهم‌ترین هدف ما در برنامه‌های زنده با پاسخ دادن به سوالات مخاطبین، همین موضوع است و یک خانم زمانی که نگرانی‌اش بابت یک سوالی ذهنی فروکش می‌کند با آرامش بیشتر و آسودگی خاطر دوران درمان یا مراقبت‌های خود را سپری می‌کند.»‌

غیاثوند در ادامه می‌گوید:

«به نظر من این برنامه‌ها هم جزو آمار مطالعه محسوب می‌شود و مخاطبین با تماشای یک ساعته این برنامه، مانند ساعت‌ها مطالعه اطلاعات کسب می‌کنند. علاوه بر این ، اطلاعات کسب شده کاملاً موثق و متقن است و از زبان یک پزشک متخصص در آن رشته بیان شده و به روز است و هیچ شک و شبهه‌ای ندارد. همه می‌دانیم که برخی جستجوها در سایت‌ها و منابع نامعتبر، پایه علمی ندارند و علاوه بر این حتی موضوعاتی که ممکن است کاملا درست هم باشد با توضیحات نه چندان کامل و سوالاتی که در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند باعث نگرانی بی‌مورد می‌شود. در طول دوران کاری‌ام بسیاری از مراجعین را دیده‌ام که درباره‌ی یک موضوع بسیار بی‌اهمیت و نادر آنقدر نگران شده اند که وقتی در مورد آن توضیح می‌دهیم تازه متوجه می‌شوند که د لهره‌اشان کاملا بی‌اساس بوده و در سلامت کامل به سر می‌برند.»

متخصص رادیولوژی بیمارستان صارم با اشاره به اینکه مراجعه به موقع در امر درمان بسیار حیاتی است می‌گوید:

«در بسیاری از بیماری‌ها از جمله بیماری‌های پستان، مشکلات بارداری و … از مهم‌ترین عو امل درمان مراجعه به هنگام است. متأسفانه در کشوری هستیم که آمار شیوع و زمان بروز سرطان‌ها و مشکلاتی از قبیل بیماری های پستان شدید‌تر از متوسط جهانی است و آگاهی خانم‌ها در سنین بالاتر نسبت به غربالگری‌ها کمتر است و زمانی برای درمان و غربالگری مراجعه می‌کنند که نشانه‌های بیماری هویدا شده است و عوارض و سختی‌های درمان را بیشتر می‌کند و گاهی منجر به درمان نمی‌شود. در آموزش‌های مجازی سعی کرده‌ایم مخاطبین را نسبت به زمان‌های مراجعه برای تست، خودآزمایی و شناخت نشانه‌های اولیه بروز بیماری آشنا کنیم تا در حد امکان مخاطبین ما در انتخاب زمان مراجعه اشتباه نکنند و کار تیم درمان و خودشان را با چالش روبرو ننمایند. این موضوع باعث افزایش سلامت جامعه و کاهش نگرانی‌ها می‌شود و فکر می‌کنم این دغدغه‌ی صارم باید الگویی برای ارکان سلامت کشور باشد.»

کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.

تماس فوری با ما