لطفا صبر کنید ...

دلم برای مردها که نمی‌توانند حس مادری را تجربه کنند می‌سوزد!

شهریور ۲۵, ۱۳۹۹ توسط Sarem admin
المیرا-1200x649.jpg

المیرا ، مادری است که فقط دو گام از چهل هفته بارداری‌اش باقی مانده بود که با انرژی و سرحال در حال طی کردن آن بود و به زودی قرار است مادر شود.

مادری که 38 هفته، شبانه‌روزش را در کنار فرزندش گذرانده بود و حالا فقط چند روز مانده تا اینکه بتواند حاصل زحمات چند ماهه‌اش را در آغوش بکشد.

از علت انتخاب مرکز درمان نازایی ایران صارم جویا شدیم:

«پزشک و بیمارستانم را از طریق یکی از دوستانم که تجربه خوبی برای زایمان در صارم داشت انتخاب کردم. پزشکم دکتر کرم‌نیای‌فر بودند و واقعا از این انتخاب خوشحالم.»

از دفعات حضورش در بیمارستان فوق تخصصی صارم می‌گوید:

«در شرایط کرونا رفت و آمد مشکلات خاص خودش را دارد. از قضا بارداری من هم همزمان شد با این پدیده‌ی شوم.ابتکاری که در صارم خرج شد به کار من آمد. منظورم برنامه‌ها و آموزش‌های آنلاین است. چیزی که در مدارس، دانشگاه‌ها و … هم اجرا شد و نسبتاً موفق هم بود. در برنامه‌های آنلاین صارم چیزی فراتر از انتظار رخ داد و باید بگویم که تقریبا همه لایوها را دیدم؛ مخصوصا لایوهای خانم دکتر کرم‌نیای فر که پزشک خودم بود و هر چهارشنبه ساعت 20 منتظر صحبت‌هایشان می‌نشستم. یکی از استثنائی‌ترین برنامه‌های تلویزیون اینستاگرامی صارم گشت در اتاق عمل و زایشگاه بود که بسیاری از سوالات و پرداخته‌های ذهنی من را پاسخ داد. از اینکه محیط زایشگاه را دیدم بسیار خوشحال بودم و کمی از دلهره‌ام را کاهش داد. در سایر برنامه‌ها هم غالبا بیننده پروپاقرصی بودم و بسیاری از مواقع زمانی که کامنت‌ها باز می‌شد سوالم را مطرح می‌کردم و همیشه هم جواب سوالم را می‌گرفتم. »‌

از تفاوتهای برنامه‌های آموزشی بیمارستان فوق تخصصی ناباروری صارم با دیگر برنامه‌ها پرسیدیم:

«اگر بخواهم یک مقایسه میان برنامه‌های شما با دیگر برنامه‌ها مانند برنامه‌های تولیدی در صدا و سیما داشته باشم می‌توانم بگویم تمام نکات آموزشی که در تلویزیون دیده بودم با یک جستجوی ساده در اینترنت نیز به آن دست پیدا می‌کردم اما سوالات و پاسخ‌های که توسط پزشکان حاذق صارم در فضای مجازی مطرح می‌شد حرف روز بود و در همان لحظه توسط مخاطبین مطرح می‌شد. مشکلاتی که برخی در همان لحظات با آن دست وپنجه نرم می‌کردند را مطرح و بلافاصله جوابشان را به بهترین شکل می‌گرفتند. در تلویزیون برای دیدن یک برنامه نیم ساعته باید یک ساعت هم آگهی بازرگانی تماشا کنی و گاهی موضوع اصلی برنامه را فراموش می‌کنی؛ چیزی که در صارم اصلا وجود نداشت. برنامه‌های شما شامل تنوع بسیار زیاد در نوع سوالات و کارشناسان حاضر در برنامه بود. »‌

حال و احوال نوزادی که در چند روز آینده به جمع خانواده‌شان اضافه خواهد شد را جویا شدیم:

«تقریبا در تمام لحظات این 9 ماه با فرشته د اخل شکمم صحبت می‌کردم. تمام اتفاقات این ماه‌ها را برایش در دفتری یادداشت کرده‌ام که بعدها مطالعه کند. کمی شرمنده‌اش شدیم که به خاطر کرونا خیلی از کارها را نتوانستم برایش انجام بدهم اما امیدوارم وقتی بزرگ شد متوجه شود که همه به خاطر حفظ سلامتی خودش بوده. امیدوارم روزی به من بگوید که مادر بسیار خوبی برای هستی و قدر زحماتم را بداند. البته الان هم فکر می‌کنم با من حرف می‌زند. وقتی شادم یا غمگین با حرکاتش متوجه حالت‌هایم می‌شود. من قبل از بارداری بسیار با تحرک و در انجام کارها عجول بودم اما از زمانی که دو نفر شده‌ام بسیاری از کارها را انجام نمی‌دهم و یا با طمأنینه فراوان و با حتیاط انجام می‌دهم.

به طور کلی بارداری سختی فراوان دارد و این روزها با پیشرفت علم و وجود مراکزی مانند صارم از سختی‌ها کم شده است. گاهی که به گذشته فکر می‌کنم متوجه می‌شوم مادران ما واقعا سختی فراوان کشیده‌اند تا ما را به دنیا بیاورند و بزرگمان کنند. حالا هم که به لطف خدا قرار است مادر شوم خیلی خوشحالم که زن هستم و دلم برای مردها که نمی‌توانند این حال را درک و تجربه کنند می‌سوزد. ضمنا اینکه خیلی‌ها می‌گویند شرایط برای به دنیا آمدن بچه فراهم نیز می‌گویم در هر شرایطی مادر شدن لذت دارد. تجربه این لذت را از دست ندهید.»

المیرا حرفهایش را اینگونه به پایان می‌برد:

«هر شب فکر می‌کنم دخترم «جانان» چه قیافه‌ای دارد. هر زمان که لحظه در آغوش کشیدنش را تصور می‌کنم از خوشحالی اشک می‌ریزم. دخترم دقیقا روز تولد همسرم به دنیا خواهد آمد و امیدوارم با قدم دخترم، کرونا از کشورمان برود و کمی آسوده‌تر به ادامه زندگی‌مان بپردازیم. به لطف خدا امیدواریم و همین که به قدرت خداوند هنوز نوزادی به دنیا می‌آید به این معنی است که خدا به انسان امیدوار است و ما باید بدانیم زندگی زیبایی‌های خودش را دارد. شاید بعد از به دنیا آمدنش برای تکان‌های درون شکمم دلم تنگ شود!»

کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.