لطفا صبر کنید ...

در صارم به عنوان یک «هپی‌هاسپیتال» انرژی خوبی به آدم‌ها تزریق می‌شود

بهمن ۱۴, ۱۳۹۹ توسط Sarem admin
rsz_img_4452.jpg

معصومه قاسم‌خواه، سرپرستار با سابقه‌ی اتاق عمل بیمارستان صارم، مخاطب نام‌آشنای امروزمان می‌باشد.

او که سابقه یک دهه حضور در جزیره‌ی صارم را یدک می‌کشد در حوالی روز پرستار با ما گفت‌وگو کرده است و برخی صحبت‌هایش پیرامون روز پرستار به همین دلیل است.

قاسم‌خواه در ابتدای صحبت‌هایش می‌گوید:

«10 سال افتخار حضور در صارم را دارم و در حال حاضر به عنوان سرپرستار اتاق عمل فعالیت می‌کنم. بیش از دو دهه سابقه فعالیت در رشته پرستاری در بیمارستان‌های مختلف را دارم اما بهترین خاطرات و دوران زندگی‌ام در سال‌هایی رقم خورده که در صارم بوده‌ام. همیشه از صارم به عنوان یک «هپی‌هاسپیتال» یاد کرده‌ام و معتقدم در صارم انرژی خوبی به آدم‌ها تزریق می‌شود و همین نکته است که باعث ایجاد علاقه و انگیزه برای همکاری و استفاده از نهایت انرژی‌‌مان برای ارتقاء سطح کیفی خدمات ارائه شده به مراجعین در صارم می‌شود.»‌

سرپرستار اتاق عمل با اشاره به شیوع ویروس کرونا و کار سخت کادر درمان در مراکز درمانی مختلف می‌گوید:

«من و تمام همکارانم، یک سال است در شرایط بسیار سخت کار می‌کنیم. اگر دقت کرده باشید بسیاری از مشاغل به صورت دورکار مشغول به فعالیت هستند و در صورتی که چنین امکانی برای آنها وجود نداشته باشد با ایجاد ترفندهای مختلف، نوع ارائه‌ خدمات و فعالیتشان را به شکلی تغییر داده‌اند که کمترین ریسک حضور در مکان‌های شلوغ و مراوده با دیگران را داشته باشند و از درصد ابتلا به بیماری کووید 19 کاسته شود. در واقع منظورم این است که با شرایط موجود هر پیشه و شغلی به نوعی سعی می‌کند بیشتر در امان باشد و کمتر به صورت فیزیکی در محل کارشان حضور داشته باشند. فارغ از موضوع این بیماری، در شرایط‌های خاص دیگر طی ا ین سالیان مشاهده کرده‌ایم که تمهیداتی برای اقشار مختلف جامعه اندیشیده می‌شود. مثلا در هوای آلوده برخی مشاغل تعطیل می‌شوند. با بارش برف و باران و شرایط جوی حالت دیگری برای برخی اقشار جامعه رخ می‌دهد. در تعطیلی‌های مختلف، امتیازات خاصی برای غالب اقشار جامعه در نظر می‌گیرند و خلاصه از این قبیل اتفاقات همیشه ساری و جاری است؛ اما تمام این حالت‌ها را با شرایط شاغلین مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مقایسه و تفاوت را به سادگی احساس کنید.

نه تنها پرستاری، به اعتقاد من تمام افراد حاضر در چنین مراکزی باید عاشق باشند که بتوانند با شرایط کنار بیایند و ادامه‌ی فعالیت برایشان امکان‌پذیر باشد. کسانی که پس از گذشت 2 سال مدت طرح‌شان در رشته‌های پزشکی حاضرند همچنان در همان رشته ادامه‌ی فعالیت بدهند، دیگر بحث مالی مطرح نیست و عشق و علاقه به خدمت‌رسانی به همنوعان کلیدواژه تصمیم و موفقیت‌شان است. وقتی شاهد فعالیت پرحرارت ماماها، پرسنل اتاق عمل، حتی منشی‌ها و … هستی، چیزی غیر از این به ذهن آدم خطور نمی‌کند. ما و هم‌لباس‌هایمان ایستاده‌ایم و به کمک مردم و لطف خدا امیدواریم هر چه زودتر این بیماری رفع شود و به روزهای خوب گذشته برگردیم. امیدوارم دست پروردگارمان همیشه به همراه پرستاران و کادر درمان باشد و شاهد لطفش در زندگی‌شان باشند.»

قاسم‌خواه در بخش پایانی صحبت‌هایش با اشاره به انتخاب خانم درزی به عنوان پرستار نمونه سال جاری می‌گوید:

‌«با توجه با شرایط موجود و شیوع بیماری کووید 19، انتخاب خانم درزی انتخاب بسیار درست و دقیقی بود. شاید دنبال دلیل این صحبت‌من باشید. باید عرض کنم کار کردن به عنوان پرستار در سال جاری، بسیار پرریسک بود و صبر و حوصله‌‌ی بیش از حد معمول و انتظار را می‌طلبید و خانم درزی، انسانی بسیار درون‌گرا، دقیق و با حوصله‌ای هستند و در عین حال از سطح علمی و اطلاعات بسیار خوبی برخوردارند. به همین جهت است که انتخاب ایشان را در این سال بسیار بجا و درست می‌دانم و امیدوارم همیشه در زندگی شخصی‌شان نیز موفق و پیروز باشند. اشاره به زندگی شخصی کردم و می‌خواهم بگویم شغل‌ ما طوری است که خیلی باید در ایجاد توازن بین شغل و زندگی شخصی‌مان دقیق عمل کنیم. همانطور که گفتم در کار ما تعطیلاتی مانند شب عید، تعطیلات نوروز، شب یلدا، مناسبت‌های مذهبی و … مفهومی ندارد و همین باعث می‌شود انتظارات از ما در جامعه و خانواده به شکل دیگری باشد.

ما هم همیشه تلاش می‌کنیم مشکلات محل کارمان را پشت در خانه بگذاریم و وارد زندگی شخصی‌مان شویم و البته بالعکس؛ یعنی مشکلات شخصی‌مان را نیز پشت در بیمارستان بگذاریم و در محل کار حاضر شویم و مشغول به فعالیت و خدمت‌رسانی به بیماران شویم. همکاران ما در بخش‌های خدمات درمانی علاوه بر تقویت از لحاظ علمی از نظر اجتماعی هم باید دارای هوش بالایی باشند تا با ایجاد توازن و تعادل میان زندگی شخصی و کار که نکته بسیار مهمی است، باعث بالا رفتن سطح کیفی هر دو قسمت شوند و فکر می‌کنم همکارانم هم همین شیوه و روش را پیش گرفته باشند.»

کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.توصیه های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.مطالب این سایت ممکن است در گذشت زمان و با توجه به یافته های جدید علمی تغییر کنند.

تماس فوری با ما