لطفا صبر کنید ...

تصورمن از اتاق عمل با تماشای مستند اینستاگرام صارم کاملا تغییر کرد

مهر ۲۷, ۱۳۹۹ توسط Sarem admin
مراجعین-مرکز-درمان-ناباروری-تهران.jpg

برخی از مراجعین، صارم را از خودمان بیشتر و بهتر می‌شناسند. سابقه‌ی حضور خیلی از آنها از بسیاری از پرسنل پیشی گرفته واین ممکن نیست غیر از وجود یک اعتماد عمیق.

تعدادی از مراجعین نیز بیمارستان مجهز فوق تخصصی زنان و زایمان صارم را به صورت خانوادگی انتخاب کرده‌اند و بعضی از قرارهای خانوادگی‌شان نیز در صارم صورت می‌گیرد!
سمانه موسوی که در ماه پنجم بارداری به سر می‌برد و از نیمه‌ی راه گذشته، به همراه خواهر و دخترعمویش در کلینیک پری‌ناتال حضور داشت که با خبرنگار روزنامه صارم همکلام شد.

او از انتخاب صارم اینگونه گفت:

«خواهرم 8 سال پیش در صارم زایمان کرد و بسیار راضی بود. در حال حاضر هم حدود سه ماه به دیگر زایمانش باقی مانده و من هم 5 ماهه باردارم. چون خواهرم صارم را انتخاب کرده من هم قبل از بارداری برای معاینات ادواری به صارم آمدم و متوجه نظم و انضباط و البته تبحر پزشکان شدم. حالا هم که باردار هستم نزد پزشک خواهرم یعنی دکتر کرم‌نیای‌فر می‌آیم و این دوران را تحت نظر ایشان به سر می‌برم. نکته جالب این است که وقتی با خواهرم به صارم آمدیم دخترعمویم را هم در صارم دیدیم که از قضا او هم صارم را انتخاب کرده و باردار است. الان به صورت فامیلی به صارم می‌آییم و در نوع خودش خاص و جالب است.»

موسوی‌ها که هنگام مصاحبه در کنار هم نشسته بودند و محاسبه می‌کردند که کدامشان در چه زمانی مادر خواهد شد، با اشاره به روز اولی که متوجه شدند باردار هستند خاطرات خود را مرور می‌کردند. سمانه موسوی خاطره جالب روز اولی که خبر بارداری‌اش را شنید به خبرنگار صارم می‌گوید:

«همانطور که گفتم خواهرم باردار است ودو ماه دیگر پسرش به دنیا خواهد آمد. او در یکی از روزهاکه حدود یک ماهه باردار بود کمی حال و اوضاعش نامساعد بود احساس بدحالی داشت. من او را به بیمارستان آوردم تا ضمن انجام یک معاینه در صورتی که مشکلی وجودداشته باشد مرتفع کنیم. زمانی که او در اورژانس نشسته بود و منتظر بود که برای معاینه نزد پزشک برود، من هم احساس افت فشار کردم و کمی بدحال شدم. به خواهرم گفتم حالا که در بیمارستان هستیم من هم بروم نزد پزشک و یک معاینه بشوم.

پزشک برایم یک آزمایش نوشت و هنگامی که آن آزمایش را دادم متوجه شدم باردار هستم. در واقع من که به عنوان همراه با خواهرم به بیمارستان آمده بودم خودم متوجه بارداری‌ام شدم و برایمان بسیار جالب بود و خاطره‌ای ماندگار شد. آن روز چون حال خواهرم خوب نبود و خودم هم خیلی روبراه نبودم موقعیت مناسبی برای شنیدن چنین موضوع مهمی نداشتم اما به هر حال پیش آمده بود و از این بابت خوشحال بودم.»‌

این مراجعه‌کننده‌ی محترم می‌گوید گاهی اوقات با دخترش که هنوز به دنیا نیامده همکلام می‌شود و گپ و گفتی با هم دارند:

«گاهی با دخترم نبات گفت‌وگو می‌کنم و شرح حالی از محیط پیرامونش بعد از به دنیا آمدنش به او می‌گویم. مثلا اینکه تمام بچه‌های فامیل پسر هستند و او یکی یک‌دانه دختر هم‌سن و سالهای خود خواهد بود. اینکه سعی کند سر وقت به دنیا بیاید و عجله‌ای در کارش نباشد. همیشه به او می‌گویم کمی از زایمان و اتاق عمل و … می‌ترسم اما به خاطر تو تحمل می‌کنم. در نقطه مقابل هم فکر می‌کنم اگر او هم می‌خواست با من صحبت کند توصیه می‌کرد اینقدر استرس نداشته باشم، خیالم راحت باشد که حالش خوب است. از استرس به دور باشم و منتظر به دنیا آمدنش در صحت و سلامت باشم.»

از او درباره اولی نگاهش بعد از به دنیا آمدن دخترش پرسیدیم:

«واقعا تصور خاصی ندارم، چون تجربه‌ای ندارم. اما مطمئن لحظه‌ای باشکوه، هیجان‌انگیز و ماندگار خواهد بود. البته به شما بگویم که زمانی که برای اولین بار صدای قلب جنین را شنیدم برایم بسیار عجیب بود. قبل از سونوگرافی استرس عجیبی داشتم و مدام فکر می‌کردم خدای نکرده مشکلی وجود نداشته باشد که خدا را شکر همه چیز روبراه بود. من همان لحظه که صدای قلب جنینم را شنیدم بلافاصله به اطرافیانم که جویای احوالم بودم پیام دادم و به همه گفتم همه چیز روبراه است. »‌

او صحبت‌های خود را با اشاره به پزشکش ادامه داد:

«به نظرم من دکتر کرم‌نیای‌فر، پزشکی بسیار خاص است. شما در طول این صحبت بارها کلمه استرس را از زبان من شنیدید و من خودم اعتراف می‌کنم کمی ترس و استرس دارم. اما هر وقت خدمت دکتر کرم‌نیای‌فر می‌روم و ویزیت می‌شوم انگار آبی روی آتش ریخته می‌شود. تا چند هفته آرام و بدون نگرانی می‌خوابم و هیچ استرسی ندارم. این آرامش تا یکی دو رو ز مانده به ویزیت بعدی ادامه دارد و دوباره نگرانی سراغم می‌آید و منتظر انرژی مثبت دکتر کرم‌نیای‌فر در ویزیت بعد می‌مانم. ایشان چه حضور و چه تلفنی و یا از طریق پیامک همیشه پاسخگوی سوالات بیماران هستند و این قضیه بسیار مهم است و برای شخص من یک قوت قلب است. واقعا با حوصله هستند و باید بگویم بیش از 80 درصد نگرانی‌ها و حال و اوضاع روحی من پس از ملاقات با ایشان فروکش می‌کند.»‌

موسوی در ادامه می‌گوید:

«علاوه بر این روش‌ها که عرض کردم از طریق آموزش‌های آنلاین و ویژه‌برنامه‌های اینستاگرام صارم هم با تمام پزشکان از جمله پزشک خودم در ارتباط هستم و بارها سوالات خود را از طریق فضای مجازی مطرح کردم و بلافاصله پاسخش را نیز دریافت کرده‌ام. کارشناسان برنامه‌های مختلف اینستاگرام صارم با حوصله، دقیق و بی‌واسطه پاسخگوی مخاطبین هستند و واقعا این موضوع بی‌سابقه است. در بسیاری از برنامه‌های قبل از اینکه سوال خودمان را مطرح کنیم سوال دیگران را می‌خوانیم که گاهی سوال خودمان نیز هست. بعضی اوقات دسته‌جمعی و به صورت گروهی لایوها را می‌بینیم که برایمان تفریح هم هست و در کنار آموزش مثل بچه‌مدرسه‌ای ها شلوغ هم می‌کنیم و خلاصه اوقات خوشی را سپری می‌کنیم.»‌

او با اشاره به تنوع برنامه‌های آموزشی صارم می‌گوید:

«تمام برنامه‌ها جالب است اما بعضی از آنها خیلی خاص بودند. مثلا آن قسمتی که اتاق عمل و زایشگاه را به تصویر کشیده بودید و دکتر کرم‌نیای‌فر توضیحات بسیار جالبی درباره‌ی همه‌ی قسمتها ارائه می‌کردند ، بسیار جالب بود؛ به نحوی که همراه خواهرم تا کنون دو بار به صورت کامل آن را تماشا کرده‌ایم. آن فیلم تصورات من را کاملا تغییر داد و خیلی خوشحالم که بسیاری از استرس‌ها و نگرانی من از این طریق برطرف شد. امیدوارم پاینده و سربلند باشید.»

کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.