لطفا صبر کنید ...

برگزاری دوره آموزشی مادران باردار

دی ۵, ۱۳۹۵ توسط بابایی0
1-1.jpg

هدف از برگزاری کلاس‌های آموزشی مادران باردار، ارتقا آگاهی و دانش آنها از تغییرات بدن و جنین در دوران بارداری از زبان متخصصین بیمارستان فوق تخصصی زنان و زایمان صارم است تا مادران بتوانند دوره بارداری خود را به خوبی سپری کنند، برای زایمان خود آماده شوند و آگاهی لازم برای مراقبت از فرزند خود را بدست بیاورند.

این کلاس‌های آموزشی کمک می‌کند تا مادران باردار با کسب اطلاعات درست درباره انواع زایمان و مراحل آن، تصمیم درست‌تری در انتخاب نوع زایمان، تحت نظر پزشک خود بگیرند.

مباحث آموزشی این دوره شامل موارد زیر می‌باشد:

جلسه اول: آشنایی با دستگاه تولید مثل، بهداشت فردی، مراقبتهای دوران بارداری، غربالگری و سلامت جنین، تغییرات بدن در دوران بارداری، علایم هشدار در بارداری

جلسه دوم: بهداشت روانی دوران بارداری (آمادگی برای مادر شدن)، مراقبتهای بهداشتی دهان و دندان در بارداری و نوزاد

جلسه سوم: تغذیه دوران بارداری و شیردهی، راهکارهای کنترل دردهای دوران بارداری و بهبود سلامت جسمانی

جلسه چهارم:  آمادگی برای پدر شدن (مخصوص پدران(

جلسه پنجم: زایمان طبیعی، مراحل زایمان، مراقبتهای پس از زایمان و تنظیم خانواده، لیرزتراپی پس از زایمان

جلسه ششم: زایمان کم درد (اپیدورال، اسپاینال) روشهای کاهش درد غیر دارویی (تنس- آب و)

جلسه هفتم: مراقبت از نوزاد در منزل (غربالگری، واکسیناسیون، زردی و…) رفتار مناسب با نوزاد و آشنایی با طرح پایش

جلسه هشتم: شنوایی سنجی نوزادان، حمام کردن نوزاد، فواید تغذیه با شیر مادر، اهمیت هم اتاقی مادر و نوزاد، وضعیت صحیح شیردهی، راه اطمینان یافتن از کفایت دریافت شیر، دوشیدن شیر مادر و نگهداری آن، اهمیت تغذیه شیرخوار بر حسب تقاضا، اهمیت تغذیه انحصاری با شیر مادر

 این دوره آموزشی شامل دو دوره چهار جلسه و هشت جلسه بین ساعات 15 تا 17 می‌باشد، دوره چهارجلسه در روزهای دوشنبه و دوره هشت جلسه در روزهای پنج شنبه برگزار می‌شود. بدیهی است که در دوره چهار جلسه‌ای، از مباحث جلسه پنجم ذکر شده در فوق آغاز می‌شود.

برای اطلاع از نحوه شرکت در کلاس‌های آموزشی مادران باردار با شماره چهاررقمی بیمارستان فوق‌ تخصصی صارم 4702 داخلی 1477 تماس بگیرید.

کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.توصیه های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.مطالب این سایت ممکن است در گذشت زمان و با توجه به یافته های جدید علمی تغییر کنند.

تماس فوری با ما