لطفا صبر کنید ...

اگر تشخیص دکتر کرم‌نیای‌فر نبود الان زنده نبودم

بهمن ۱, ۱۳۹۸ توسط Sarem admin
IMG_6652-1200x674.jpg

گاهی اوقات در زندگی شرایطی پیش می‌آید که باید با یک تصمیم سرنوشت خودتان را مشخص کنید. تلاش برای رسیدن به هدف یا دست کشیدن از هدف و تن ندادن به سختی‌ها.

مخاطب امروز روزنامه صارم سرکار خانم مریم میرزایی؛ تا 22 هفتگی، بارداری نرمالی را پشت سر گذاشته بود تا اینکه مشکلات زیادی باعث شد به دنبال بیمارستانی مجهز و البته پزشکی حاذق باشد.

خانم میرزایی در این باره می‌گوید:
اولین بارداری‌ام بود و تا هفته 22 بارداری مشکلی وجود نداشت. تا اینکه دچار خونریزی‌های زیادی شدم. برای رفع مشکلات پیش آمده تحقیق کردم و بیمارستان صارم و سرکار خانم دکتر کرم‌نیای‌فر را به من معرفی کردند. از هفته 22 زیر نظر ایشان قرار گرفتم و با بیمارستان صارم آشنا شدم. در این مدت از ایشان و بیمارستان خیلی راضی بودم.

از لحظه اولی که دکتر کرم‌نیای‌فر را دیدم انرژی مثبت دریافت کردم و یک حس خوب به من می‌گفت که همه چیز به خوبی و خوشی به پایان خواهد رسید. واقعیت این است که در یک پروسه درمانی، بین بیمار و پزشک یک اعتماد دوطرفه باید برقرار باشد و در غیراینصورت نمی‌توان به نتیجه کار امیدوار بود.

فکر می‌کنم میان من و خانم دکتر کرم‌نیای‌فر چنین حسی برقرار شده بود و ایشان هر چه می‌گفتند من تمام و کمال رعایت می‌کردم و واقعا خانم دکتر هم سنگ تمام گذاشتند. در بسیاری از موارد به دلیل نگرانی‌هایی که داشتم با ایشان در تماس بودم و با پیامک یا زنگ زدن، سوالات خود را مطرح می‌کردم و ایشان با سعه صدر و حوصله فراوان تمام مشکلات من را پاسخ می‌دادند. اینکه یک پزشک در تمام طول شبانه‌روز به تمام پیامک‌های بیمارش پاسخ می‌دهد یعنی اوج اخلاق حرفه‌ای و مهربانی. واقعا باید از ایشان قدردانی کنم.

از خانم میرزایی در ادامه صحبت‌هایشان د ر مورد روند مراقبت‌های دوران بارداری و زایمانشان پرس‌وجو کردیم:

«مدتی خونریزی و دردهای موضعی در ناحیه شکم داشتم که با داروها و مراقبت‌هایی که خانم دکتر تجویز کردند مرتفع شده بود. در هفته 29 بارداری‌ام دچار دردهای به شدت زیادی شدم که قطع و وصل می‌شد. به همین دلیل فکر کردم که ممکن است درد زایمان باشد. با شرایط اورژانسی به بیمارستان آمدم. خانم دکتر کرم‌نیای‌فر پس از معاینه تشخیص دادند که باید زایمان صورت گیرد و اینگونه شد که زایمان در هفته 29 بارداری من رخ داد. در واقع چیزی حدود 11 هفته زودتر از موعد مقرر.»

زایمان زودرس برای نوزاد خانم میرزایی، مراقبت‌های خاص خودش را می‌طلبد. در این باره از ایشان پرسیدیم:

«در واقع در صورتی که زایمان صورت نمی‌گرفت هم جان خودم در خطر بود و هم نوزادم. شاید اگر تشخیص دکتر کرم‌نیای‌فر نبود اکنون زنده نبودم. تشخیص و کمک به موقع پزشکم باعث شد که الان خودم در بخش ICU بیمارستان صارم و نوزادم هم در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان (NICU) بستری شود. قبل از زایمان چیزهایی شنیدم که جفت در وضعیت خوبی نیست و اینکه الان هر دو نفر سالم هستیم لطف خدا و تلاش پرسنل و کادر درمان صارم می‌باشد.»

از نظرشان درباره صارم پر سیدیم:

«در این مدت به بسیاری از اطرافیانم صارم را پیشنهاد کرده‌ام و می‌دانم از معرفی صارم به دیگران سربلند خواهم شد. من هنوز نوزادم را ندیده‌ام ولی می‌دانم پرسنل محترم همانند فرزند خودشان تمام رسیدگی‌های لازم را خواهند کرد و از این حیث اصلا نگران نیستم. همگی خسته نباشید و دست تک‌تک‌ صارمی‌ها مخصوصا پزشکم سرکار خانم کرم‌نیای‌فر درد نکند.»

کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.