لطفا صبر کنید ...

استرس های ناشی از کمبود اطلاعات در دوران بارداری با تماشای 9 ماه عاشقی کمتر می شود

مرداد ۱۵, ۱۳۹۹ توسط Sarem admin
WhatsApp-Image-2020-08-04-at-10.42.19-1.jpeg

آخرین روزهای9 ماه عاشقی رو سپری می کرد

روزهای آخر، آنچنان برایش خاطره‌انگیز و جذاب شده بود که هرلحظه و هرساعت انتظار برایش پر از حس و حال خوب بود. خودش می‌گفت: «من دخترم را 7 سال پیش در همین جزیره‌ی دوست داشتنی به دنیا آوردم. در طول مدت مراجعه‌ام به صارم، هربار خاطره شیرین و احساس خوب را تجربه کردم. حالا که کم کم روز های زیبای بارداری دومم به پایان می رسد احساس می‌کنم پر از آرامش و آسایش شده ام.»

دخترش کنارش نشسته بود و به مادرش که با احساسی برخاسته از عمق وجودش کلمات را ادا می‌کرد خیره شده بود. مادر ادامه داد: «این کوچولوی دوست داشتنی را 7 سال پیش با مراقبت بسیار خوب و عالی خانم دکتر نیره سیدی مقدم از خدا هدیه گرفتم. تقریباً در 9 ماه بارداری هر هفته به صارم می‌آمدم.

پرسنل کلینیک، ماماها و شخص دکتر سیدی‌مقدم بسیار راهنمایی‌های درستی انجام می‌دادند. این پایش و مراقبت مستمر باعث می شد تا اگر کوچکترین مشکل یا اختلالی ایجاد می شود در اولین فرصت متوجه شوم و نسبت به درمان و حل آن اقدام کنم. خوشبختانه همه چیز تحت کنترل بود و من رضایت کامل داشتم و دارم. این دومین بارداری من است و خوشحالم که هر دو مرحله را با بیمارستان صارم و پرسنل خوب آن و خانم دکتر سیدی مقدم بوده ام.»

صحبت از 9 ماه عاشقی کرد و اینگونه ادامه داد: «برنامه 9 ماه عاشقی بسیار خوب و مفید بوده است. نه تنها برای مادران باردار، بلکه برای پدران هم تاثیر بسیار زیادی داشته اسست. استرس های ناشی از کمبود اطلاعات در این دوران کمتر می‌شود و همین موضوع یکی از ارزشمندترین اثرات این برنامه است. در تمام طول بارداری چالش‌های زیادی پیش روی مادر بوجود می آید که حل کردن آنها اطلاعات و دانش تخصصی می خواهد.

برنامه 9 ماه عاشقی باعث می شود این چالش‌ها را حل کنیم و در جهت سپری کردن دوران بارداری با کیفیت بالا بسیار کمک‌کننده است. به نظر من اگر پدران و مادران که در حال گذراندن 9 ماه بارداری هستند این روزها و ویژگی های آن را بشناسند، می توانند به راحتی آن را خاطره‌انگیز کنند.

من هرشب پیگیر برنامه 9ماه عاشقی هستم و تاکنون پاسخ سوالات بسیار زیادی را از آن دریافت کرده‌ام. گاهی اوقات خودم سوال پرسیده‌ام و بعضی وقتها هم از سوالاتی که دیگران مطرح کرده‌اند استفاده کرده‌ام. اکنون که در روزهای آخر این 9ماه‌ی زیبا هستم، با آرامش و راحتی زیادی در انتظار به دنیا آمدن فرزندم هستم و این را مدیون اطلاعات کامل و درست پزشکان بیمارستان در ویژه‌برنامه‌های تلویزیون اینستاگرامی صارم هستم.

به نظر من حتی نامی که برای این برنامه‌ها انتخاب شده است هم در ایجاد آرامش موثر است. من الان 9 ماه بارداری را 9 ماه عاشقی می دانم و از تلاش همه عوامل این برنامه و پزشکان محترم قدردانی می کنم.»

صحبت‌هایش که به انتها رسید از روی صندلی‌ لابی بلند شد و به سمت کلینیک پریناتولوژی قدم برداشت. او که در طول گفت‌وگو حواسش به دختر نازنین و زیبایش بود داشت آماده می‌شد که آخرین معاینه‌ها و کارهای هفته پایانی بارداری‌اش را انجام دهد و کم کم آماده شود تا دومین هدیه ی خداوند را در صارم تحویل بگیرد.

برای این مادر عزیز که متأسفانه فراموش کرد خودش را برای ما معرفی کند و خانواده محترمش آرزوی سلامتی و بهروزی داریم و به همکارانمان در کلینیک پریناتولوژی و سرکارخانم سیدی مقدم هم خسته نباشید و خداقوت می گوییم.

کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.