لطفا صبر کنید ...

از کمک‌های پزشکم،رفتار پرسنل و آموزش های فضای مجازی بسیار راضی ام

مهر ۱۵, ۱۳۹۹ توسط Sarem admin
rsz_img_0004.jpg

سمیرا فلاح، مراجعه‌کننده‌ای که در هفته 37 بارداری به سر می‌برد و به زودی معنا و مفهوم مادر شدن را کامل درک خواهد کردم.

او از آشنایی و رفت و آمدش به صارم می‌گوید:

«در هفته 37 بارداری هستم و مطابق قاعده حدود سه هفته دیگه باقی مانده تا زایمان کنم. از روز اول بارداری‌ام تحت نظر دکتر سیدی‌مقدم در صارم بودم و از انتخابم خوشحالم. هم از نظر پزشکم و هم از نظر بیمارستان و البته به طور کلی تمام پرسنل و کادر درمان. باید بگویم علاوه بر تمام سختی‌هایی که این دوران دارد و البته معطلی‌هایی که گاهی بیش از حد می‌شد اما انتخاب صارم می‌ارزید چرا که خیالم از همه چیز راحت بود و می‌دانستم حواس پزشکم به همه چیز هست و اینجا تمام امکانات گرد هم آمده‌اند تا مادران با خیال راحت صارم را انتخاب کنند و این 9 ماه تبدیل به خاطره‌ای ماندگار برای آنها شود. »‌

فلاح از ارتباطش با پزشک و بیمارستان می‌گوید:

«دکتر سیدی مقدم کمک‌های فراوانی به من کردند. واقعیت این است که ارتباط پزشک و مادران باردار خیلی شباهتی به ارتباط پزشک و بیمار ندارد و حالت خاص خودش را دارد. حال آنکه پزشکی مانند دکتر سیدی مقدم هم مقابل یک مادر باشد که دیگر فوق‌العاده می‌شود. ایشان علاوه بر پزشک بودن رابطه بسیار مناسبی نیز برقرار می‌کند و احساس راحتی به مراجعه‌کننده دست می‌دهد. من تمام آزمایش‌ها، مراقبت‌ها، عکس‌ها و خلاصه هر آنچه لازم بود را زیر نظر ایشان پشت سر گذاشتم و بسیار راضی هم هستم. امیدوارم این سه هفته هم به همین منوال طی شود و زایمانی بی‌دغدغه را تجربه کنم. خوشحالم که در صارم مادر می‌شوم و سال‌ها بعد به فرزندم خواهم گفت که تو در چنین مجموعه‌ی بی‌نظیری به دنیا آمدی.»

از رفت و آمد به صارم و سختی‌های خاص این دوران جویا شدیم:

«قبل از اینکه کرونا شیوع پیدا کند به سادگی به صارم می‌آمدم و حتی از تمام کلاس‌های آموزشی اینجا نیز استفاده می‌کردم. اما متاسفانه این بیماری تمام برنامه‌ها و برنامه‌ریزی‌ها را به هم ریخت و تقریبا هیچ چیز مطابق روال و برنامه پیش نمی‌رود. تمام سعی خود را می‌کنیم به غیر از مواقع ضروری از رفت و آمد به بیمارستان خودداری کنیم اما خودتان بهتر می‌دانید دوران بارداری، لحظات حساسی است که استرس‌های خاص خودش را دارد و خیلی نمی‌توانم دور از پزشک و توصیه‌ها آن بود. مخصوصا برای کسانی مانند من که اولین بار این موضوع را تجربه می‌کنند.»‌

فلاح صحبت‌های خود را اینگونه ادامه می‌دهد:

«ناگفته نماند که کلاس‌های مجازی و آموزش‌ها و پاسخ به سوالاتی که در اینستاگرام دارید یک قوت قلب برای من بود. همانطور که گفتم کلاس‌های آموزشی را قبل از شیوع کرونا دربیمارستان فوق تخصصی زنان و زایمان صارم شرکت می‌کردم اما بعد از کرونا این کلاس‌ها برگزار نشد و بهترین جایگزین آن همین کلاس‌های مجازی بود که از اینستاگرام صارم پخش می‌شد. با توجه به اعلام قبلی، زمان‌بندی می‌کردم و سعی می‌کردم غالب این برنامه‌ها را تماشا کنم و این خودش مزید بر علت بودکه به صورت حضوری و فیزیکی در بیمارستان حاضر نشوم. باید اذعان کنم که این کلاس‌ها بسیار جالب و جامع بود. بسیاری از سوالاتی که توسط دیگر بینندگان مطرح می‌شد دقیقا نقاط تاریک ذهن من هم بود و وقتی این سوالات مطرح می‌شد من هم به دقت پاسخ آن را دنبال می‌کردم و اگر نکته‌ و تذکری وجود داشت آن را اجرا می‌کردم.

برخی مواقع هم خودم سوال می‌کردم و در زمان پخش برنامه پاسخ آن را دریافت می‌کردم. حتی پزشک خودم نیز بارها در برنامه 9 ماه عاشقی حاضر شدند و سوالات را هم به بهترین شکل پاسخ می‌دادند. نکته جالب این برنامه‌ها تجربیات و سوالاتی بود که اصلا به ذهن من خطور نمی‌کرد اما این سوال و مشکل وقتی برای دیگر مادران ایجاد شده بود متوجه می‌شدم که ممکن است در آینده برای من نیز پیش بیاید و به همین دلیل آنها را نیز با دقت گوش می‌کردم و به همین دلیل است که می‌گویم این کلاس‌ها بسیار جامع و جالب بود.

در کل از آموزش‌ها و پرسش و پاسخ‌های فضای مجازی راضی بودم و از دست‌اندرکاران این برنامه که بدون هیچ هزینه و چشمداشتی آن را برگزار می‌کردند و همچنین کارشناسی که در این برنامه‌ها حضور پیدا می‌کردند تشکر می‌کنم. البته خواهش می‌کنم تمام این برنامه‌ها را ذخیره کنید تا هر زمان نیاز باشد بتوانیم آن را تماشا کنیم. برخی برنامه‌ها به صورت گلچین شده ذخیره می‌شوند و من شخصا دوست دارم تمام آن را اگر فرصت نکرده‌ام در زمان پخش زنده تماشا کنم بعدا در دسترس داشته باشم و بتوانم از آن استفاده کنم.»

کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.توصیه های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.مطالب این سایت ممکن است در گذشت زمان و با توجه به یافته های جدید علمی تغییر کنند.

تماس فوری با ما