لطفا صبر کنید ...

ازدوستان همسرم گرفته تا اطرافیان خودم همه صارم را توصیه کردند

مهر ۲۲, ۱۳۹۹ توسط Sarem admin
rsz_img_5162.jpg

ثمن عزیزی کمتر از دو ماه است که باردار شده و اولین بار در بیمارستان فوق تخصصی زنان و زایمان صارم متوجه این خبر خوش شده است.

با او که پس از سه سال ازدواج در کنار همسرش از اینکه به زودی جمع‌شان سه نفر خواهد شد بسیار خوشحال است گپ و گفت کوتاهی انجام دادیم.

عزیزی از اولین تجربه بارداری‌اش برای ما اینطور گفت:

«7 هفت و 5 روز است که باردار هستم و این اولین تجربه‌ی من است. حدود سه سال است که ازدواج کردیم و تقریباً موقعش بود که یک نفر دیگر به خانواده‌ی ما اضافه شود و خدا را شکر قرار است این اتفاق به زودی بیفتد. »‌

او از انتخاب صارم برای طی کردن دوران مراقبت بارداری می‌گوید:

«وقتی شروع به تحقیق در این باره کردم بسیاری از اطرفیان وآشناها که تجربه بارداری و زایمان داشتند صارم را معرفی کردند. چندی پیش نیز همسرم در این باره تحقیق کرده بود که دوستانش همگی صارم را تأیید کرده بودند.

به همین جهت ما هم به این توصیه‌ها گوش کردیم و خوشحالیم از این گزینش. در صارم تحت نظر دکتر شیدا آریانا هستم و او آنقدر مهربان، خوش‌اخلاق، خوش‌ذوق و با حوصله است که فکر می‌کنم بهترین انتخاب را کرده‌ام و از هر دو انتخابم، یعنی بیمارستان و پزشکم کاملا خوشحال و راضی‌ام. صارم واقعا یک بیمارستان تمام عیار برای بارداری و زایمان است که همه چیز سرجای خود قرار دارد و از نظر تجهیزات و تبحر کادر درمان خیال‌مان را راحت کرده است. »

از روزی که متوجه بارداری‌اش شده خاطره‌جالبی دارد:

«روز اول به همراه مادرم به بیمارستان آمده بودم و زمانی که بارداری‌ام مسجل شد از فرط خوشحالی نتوانستم خودم را کنترل کنم و اشک ریختم. تازه این اول راه بود. چرا که همسرم همراهم نبود و بعد از آنکه به خانه رفتیم تازه به او گفتم که به زودی پدر خواهد شد. تقریبا 24 ساعت چیزی نمی‌گفت و در شوک بود. وقتی با او صحبت می‌کردم می‌گفت آنقدر خوشحالم که نمی‌توانم صحبت کنم.

همسرم خیلی بیشتر از من علاقمند بود که یک فرزند به جمع‌مان اضافه شود و به این آرزویش نزدیک‌تر شده بود. خودم هم زمانی که تست بارداری‌ام مثبت در آمد لحظه‌ای بعد تازه متوجه شدم که بزرگ شده‌ام. حقیقتش این است که آغاز زندگی مشترک یک طرف ماجراست و مادر شدن یک طرف دیگر. وقتی متوجه شدم که قرار است مادر شوم احساس عجیبی به من دست داد که خیلی نمی‌شود توضیح داد و باید آن را بیشتر حس و تجربه کرد.»

او صحبت‌های خود را اینطور ادامه داد:

«احساس در آغوش گرفتن فرزند خیلی خاص و عجیب است. یک لحظه فراموش نشدنی و ماندگار در تمام طول عمر. همین امروز برای اولین بار صدای قلب جنین را شنیدم. چطور می‌توانم حال و احوالم را در آن لحظه توضیح بدهم؟ برای بیان این حالت یا کلمه‌ای ساخته نشده است یا من بلد نیستم! در کل باید بگویم خیلی ذوق‌زده شدم. خانواده‌ی خودم و همسرم هم در خانه منتظرن که خبر جدید را بشنوند و این خودش پروسه‌ای دیگر است!»

عزیزی می‌گوید برخی اوقات با جنینش همصحبت می‌شود:

«تقریبا تمام اتفاقات روز و پیرامون خودم را با او در میان می‌گذارم و فکر می‌کنم متوجه هم می‌شود. شاید برایتان جالب باشد زمانی که عصبانی هستم یا قرار است با صدای بلند و عصبانیت چیزی بگویم یا بشنوم دستم را روی شکمم می‌گذارم و به او می‌گویم این چیزها را نشنود! به او توضیح می‌دهم که اتفاق خاصی نیفتاده و اینها یک شوخی است. دوست ندارم شاهد هیچ اتفاقی غیر از خبرهای خوب و شادی باشد. البته ناگفته نماند که دوست دارم اگر او هم صحبتی با من دارد بگوید و خیالم را از سلامت و به موقع بدنیا آمدنش راحت کند. بگوید حالش خوب است و سر وقتش به دنیا خواهد آمد.»

از توصیه برای مادر شدن برای دیگران نیز برای ما گفت:

«در اطراف همه‌ی ما خانواده‌های زیادی هستند که یا عامدانه یا از روی مشکلات بچه‌دار نمی‌شوند. همیشه دعا می‌کنم که خداوند به آنها نیز نظر کند و جمع خانواده‌شان را با داشتن فرزند گرم کند.از تصور اینکه دیدن فرزند دیگران برای برخی خانواده‌ها غصه و حسرت به بار بیاورد اذیتم می‌کند.»

جنسیت فرزند خانواده‌ی عزیزی هنوزمشخص نیست:

«پسر و دختر بودنش مهم نیست و امیدوارم در وهله‌ی اول سالم باشد. البته فکر می‌کنم همسرم دختر را کمی بیشتر دوست دارد اما واقعا تفاوتی ندارد و همانند همه‌ی پدر و مادرها ما فقط دعا می‌کنیم سلامتی‌اش کامل باشد.»

عزیزی در پایان صحبت‌هایش گریزی هم به آموزش‌های مجازی بیمارستان صارم زد:

«تا الان که هنوز مراحل بسیار ابتدایی بارداری را پشت سر گذاشته‌ام کمتر به این برنامه‌ها و آموزش‌ها احساس نیاز می‌کردم اما با دیدن چند برنامه‌ی زنده و پرسش و پاسخ در صفحه اینستاگرام صارم متوجه شدم که از همین شروع کار باید به آنها با دقت کامل توجه کنم و نکاتی که درباره مراقبت‌های این دوران به مادران توصیه می‌شود به کار بگیرم. امیدوارم در آینده مخاطب جدی‌تر این برنامه‌ها بشوم و برخی نگرانی‌ها و سوالات ذهنی‌ام را بدون مراجعه و رفت‌وآمد، آن هم در این شرایط سخت، مرتفع کنم. به امید روزهای خوب در آینده و صحت وسلامت همه‌ی مردم بالاخص کادر درمان.»

تهیه شده در معاونت رسانه مرکز درمان ناباروری ونازایی تهران “صارم”

کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.