لطفا صبر کنید ...آرشیو اخبار

مهناز-گنجی-2.jpg
شهریور ۲۵, ۱۳۹۸

همه به کلمه انتظار آشنا هستیم و کما بیش طعم آن را چشیده‌ایم. انتظار همانطور که اسمش پیداست همیشه همراه است با دلشوره و دلواپسی، گاهی اوقات نتیجه شیرین، گاهی هم بی‌پایان و تلخ. اما کسانی معنای انتظار را با همه وجود لمس می‌کنند و طعم آن را می‌دانند که آن را سال‌های سال به یدک کشیده باشند. حالا به هر نحوی و هر نوعی. در صارم هم خانواده‌های بسیاری را دیده‌ایم که انتظار سالهای متمادی آنها به بهترین شکل پایان یافته است. چند روز پیش خانمی را دیدیم که با یک پسر بچه 3-2 ساله به صارم آمده است و سراغ مشاور کلینیک کمک‌باروری را می‌گیرد. موضوع برایمان جالب شد و با ایشان همصحبت شدیم:‌

ضمن عرض سلام خدمت شما، می‌توانیم از علت مراجعه‌تان به صارم جویا شویم؟
سلام. مهناز گنجی هستم. مادر سید مسیحا هاشمی که بعد از 21 سال خدا وند او را با تجربه و تلاش صارمی‌ها به من هدیه داد. امروز همراه یکی از اقوام که برای سونوگرافی به صارم آمده است به اینجا آمدم. هم برای تجدید خاطره و هم شاید مشاوره برای فرزند دوم.

پس آقا مسیحا در صارم به دنیا آمده است.
بله، خیلی از مطب‌ها، مراکز درمانی و بیمارستانها را زیر پا گذاشتم و تقریبا ناامید شده بودم که خداوند صارم را پیش روی من گذاشت حالا من طعم مادر شدن را چشیده‌ام و می‌دانم.

چه شد که با صارم آشنا شدید؟‌
همانطور که گفتم سال‌های سال به دنبال رفع مشکل و بچه‌دار شدن بودم و متاسفانه نتیجه نمی‌گرفتم. بعداز 21 سال که از ازدواجمان گذشته بود هنوز خانواده ما سه نفره نشده بودو خیلی تحت فشار روانی بودم. چند بار IVF کرده بودم و نتیجه نگرفته بودم. همان زمان تعدادی از اقوام به صارم آمده بودند و نتیجه گرفته بودند. به همین دلیل من هم به صارم آمدم. برای مشاوره نزد خانم دکتر صفری رفتم. خوب به خاطر دارم که دی ماه سال 1395 بود. به دلیل اینکه 37 سال داشتم و شاید خیلی فرصت باقی نمانده بود خانم دکتر صفری از آقای دکتر صارمی خواستند که من را ویزیت کنند و زحمت کارهایم به دوش ایشان افتاد.

پس عمل شما توسط آقای دکتر صارمی انجام شد.
قرار شد عمل لاپاروسکوپی انجام بدهم وقتی آقای دکتر صارمی را دیدم ناخواسته گریه کردم و از ایشان خواستم خودشان زحمت عمل من را بکشند. آقای دکتر صارمی با لبخند همیشگی‌شان در حق من لطف کردند و خواهشم را پذیرفتند و خودشان من را عمل کردند.

نتیجه عمل رضایت‌بخش بود؟
خدا را شکر بله. من فقط 4 تخمک داشتم که میان آنها فقط یک تخمک طوری بود می‌توانست به کار گرفته شود. به طور طبیعی شانس کمی وجود داشت که همان یک تخمک تبدیل به جنین شود و نهایتا من باردار شوم اما به لطف خدا و تجربه جناب آقای دکتر صارمی و همکاران محترمشان این اتفاق افتاد. روزی که برای انتقال آمده بودم آقای دکتر با همان لبخند همیشگی گفتند یک جنین داریم اما چه جنینی. خیلی پرجنب و جوش است و مدام در حال سلول‌سازی است. همان جنین پرجنب و جوش تبدیل به مسیحای من شد و الان در آغوشم قرار دارد.

از سال‌های قبل از مادر شدن برایمان بگویید.
سال های انتظار خیلی سخت بود. سعی می‌کنم به آن فکر نکنم. هر وقت یادش می افتم اعصابم خرد می‌شود. با اینکه الان مشکلم حل شده اما هر وقت به آن روزها فکر می‌کنم حالم خراب می‌شود. ترجیح می‌دهم در حال زندگی کنم تا گذشته‌ام.

الان که به صارم آمدید خودبخود به یاد آن روزها هم می‌افتید.
بله. این که درست است اما به یاد روزهای خوش می‌افتم. در صارم فقط روزهای خوش برای من اتفاق افتاد. نه تنها خودم بلکه دو نفر از اقوامم نیز همینجا بچه‌دار شدند. یکی پس از 18 سال و دیگری بعد از 20 سال. خودم هم بعد از 21 سال. شاید از روز اول اگر صارم را انتخاب می‌کردم خیلی زودتر از این حرف‌ها به نتیجه می‌رسیدم. اما باز هم خدا را شکر می‌کنم. من اولین مراجعه‌ام به صارم تیر ماه 95 بود و در دی‌ماه همان سال من نتیجه گرفته بودم. این برای من که انتظار 21 ساله را یدک می‌کشیدم چیزی شبیه معجزه بود. یکی از همان آشنایانم که قبلا در صارم باردار شده بود و الان بچه دارد، بار دیگر به صارم آمده و حالا منتظر فرزند دومش است. این فرزندش پسر است.

از حس و حال مادری برایمان بگویید.
بعضی اوقات که پسرم را نمی بینم اما صداش رو می‌شنوم با خودم می گویم خدایا این پسر من است؟ و به خاطر می‌آورم چقدر قبل داشتنش عذاب کشیدم.

همسرتان در این مدت شما را به خوبی همراهی کرد؟
بله، انصافا ایشان مرد زحمتکش و شریفی است. طی این دو دهه حتی یک بار به روی من نیاورد که بچه نداریم. هر وقت هم که خودم حرفش را پیش می‌کشیدم می‌گفتند هر چه خواست خدا باشد همان می‌شود. اگر بخواهد می‌شود و اگر هم نخواهد هر کاری کنیم نمی‌شود.

به فکر فرزند دوم نیستید؟
راستش را بخواهید چرا که نه. امروز هم که به صارم آمدم سراغ کلینیک کمک‌باروری رفتم و دلیلش همین بود. البته پدرش می‌گوید خدا همین یکی را برای ما حفظ کند از سرمان زیاد است. ولی من فکر فراهم کردن مقدمات کار هستم و اگر خدا بخواهد شاید دوباره باردار شوم. البته هنوز تصمیم قطعی نگرفته‌ام.

حرف خاصی دارید که بخواهید آن را بیان کنید؟‌
من پسرم و شاید خانواده‌ام را اول از خدا دارم و بعد از جناب آقای دکتر صارمی. خیلی مدیون ایشان هستم. نمی‌توانم بگویم چقدر ایشان را دوست دارم. باور می‌کنید اگر بگویم عکس ایشان را به عنوان تصویر پروفایل خودم انتخاب کرده‌ام؟ بقیه‌اش را خودتان حدس بزنید. خوب به خاطر دارم وقتی من عمل شدم آقای دکتر صارمی یک پلیپ به اندازه یک کف دست از شکم من درآوردند. چیزی که در این مدت نه هیچ جا به من گفته بودند و نه اینکه حتی تشخیص داده بودند. تجربه دکتر صارمی باعث شد عمل موفقیت‌آمیزی داشته باشم و الان مادر باشم. امیدوارم مشکل تمام کسانی مثل من هستند مرتفع شود و به آنها توصیه می‌کنم هرگز از لطف خدا ناامید نشوند.


934460-hearing-aid-1200x418.jpg
شهریور ۱۸, ۱۳۹۸

 غربالگری شنوایی نوزادان در بدو تولد
 ارزیابی شنوایی اطفال، آزمون‌های رفتاری، بررسی وضعیت سلامت گوش میانی و عفونت‌های گوشی خارجی و میانی
 ارزیابی سرگیجه و اختلالات تعادلی در کودکان و بزرگسالان

 ارزیابی شنوایی کودکان جهت بررسی اختلالات رشد گفتاری، تکلم، تأخیر تکلم و اختلالات گفتاری
 ارزیابی شنوایی بزرگسالان، شنوایی‌سنجی دوره‌ای و شغلی، کم‌شنوایی‌های ناگهانی و محیطی، پیرگوشی، ارزیابی و تجویز سمعک.

 ارزیابی شنوایی کودکان در سنین قبل مدرسه و در حین تحصیل جهت بررسی اختلالات درک و پردازش شنوایی، مشکلات در دیکته و درس‌های شفاهی، اختلالات بیش‌فعالی و کمبود توجه شنیداری


IMG_7660-1200x800.jpg
شهریور ۱۸, ۱۳۹۸

اولین بار که وارد صارم شدم هیچ گاه فکر نمی کردم بعداز 2 سال احساس مادر شدن را خودم تجربه خواهم کرد.همیشه از ارتباط با خانم های باردار و از راهنمایی هایشان لذت می بردم و وقتی خودم باردار شدم تازه فهمیدم خانم ها در این دوران چه سختی هایی را سپری می کنند. صبا نجفی از پرسنل پر تلاش جزیره ی صارم که به تازگی مادر شده است مخاطب خاص امروز روزنامه صارم است.گفت و گو ی ما با این همکار خستگی ناپذیرمان را در ادامه از نظر می‌گذرانید.

خانم نجفی از ورودتان به صارم بگوئید.چگونه وارد اینجا شدید؟
صارم را سال 96 یکی از دوستانم معرفی کرد.آن زمان من به دنبال یک کار خوب و فضای مناسب برای حضور در آن می گشتم و ایشان به من پیشنهاد کردند صارم را انتخاب کنم.من هم قبول کردم و اینجا فرم استخدام پر کردم.پس از آن برای مصاحبه با من تماس گرفتند.خوب به یاد دارم همان روز اول که برای مصاحبه آمده بودم با خانم حبیبی صحبت کردم و ایشان شرایط را به خوبی برای من توضیح دادند.از همان روز آرامش صارم را درک کردم و به انتخابم اعتماد کامل پیدا کردم .مدتی گذشت و از اینجا با من تماس گرفتند که برای آغاز همکاری مراجعه کنم.واقعا آن روز از ته دل خوشحال شدم و تا حالا هم این رضایت ادامه یافته است. همه چیز این 2 سال عالی بوده است.

از دوران بارداریتان بگویید.پزشکتان چه کسی بود و این دوران برای شما چگونه سپری شد؟
برای من یکی از بهترین روزهای زندگیم دوران بارداری بود.در این دوران واقعا مشاوره های خوبی از پزشکم و سایر همکارانم که اطلاعات کافی در مورد این دوران داشتند به دست آوردم.
پزشک من سرکار خانم دکتر سیدی مقدم بود.آرامش ایشان به من هم آرامش می داد .استرس در دوران بارداری برای مادران باردار تا اندازه ای طبیعی است اما با راهنمایی ها و کمک های خانم دکتر سیدی مقدم توانستم بر این استرس ها غلبه کنم.در کل می توانم بگویم دوران باردای خوبی را پشت سر گذاشتم و با سلامت جسمی و روحی کامل با این دوران خداحافظی کرده ام.

در انتخاب پزشک معیار و ملاک مشخصی داشتید؟
من که خودم 2 سال است در قسمت نوبت دهی فعالیت می کنم اکثر پزشکان را به خوبی می شناسم و توانایی هایشان را درک کرده ام.به جرات می توانم بگویم تمام پزشکان صارم فوق العاده هستند اما بنده به دلیل ارتباط عاطفی و روانی خوبی که با خانم دکتر سیدی مقدم داشتم ایشان را انتخاب کردم و واقعا از انتخابم رضایت کامل دارم.
روز زایمان و اتاق عمل برای شما تجربه متفاوتی بود یا قبلا تجربه ی آن را داشتید؟
خیر.چنین تجربه ای نداشتم. من برای اولین بار مادر شدم و روز اتاق عمل کاملا حس متفاوتی داشتم.پرسنل و همکاران پر تلاش و کار بلد بنده در اتاق عمل با درایت و مسئولیت پذیری تمام کارها را انجام می دادند و به من احساس راحتی و آرامش می دادند.واقعا از تک تک آنها ممنونم.آنها من را مدیون محبت خودشان کردند.حتی پس از انتقال به بخش هم همکاران بخش بستری 3 در حق من سنگ تمام گذاشتند.اکنون و پس از زایمان که بدون شک یکی از دلچسب ترین اتفاقات زندگی من بوده است می گویم بسیار خوشحالم که 2 سال قبل وارد صارم شدم تا امروز از تجربه مادر شدن اینگونه احساس شعف و شادمانی کنم.
از جناب آقای دکتر صارمی تشکر ویژه دارم.اینجا جایی برای آسایش زنان ایران زمین است و من به عنوان یک زن ایرانی از ایجاد این چنین بیمارستانی که هم می توانم در آن با خیال راحت کار کنم و هم از آن خدمات درمانی با بالاترین کیفیت بهره مند شوم تشکر و قدردانی می کنم.
پسر من چند روز است که در صارم چشم به دنیا گشوده است و من بابت این هدیه ی ارزشمند، خدا را هزار بار شکر
می کنم.سانیار کوچولوی من با ورودش به زندگیمان تمام سختی های دوران بارداری را از حافظه ی من پاک کرده است و این یکی از معجزات الهی است.
مادر شدن یکی از بزرگ ترین نعمت های خدادادی است که نصیب زنان شده است و من با تولد پسرم این حس را به خوبی تجربه کرده ام.
هر بار که به او نگاه می کنم سراسر وجودم را در شوق و شعف فرا می گیرد و همین با عث ایجاد احساس لذت در من
می شود.مادری احساس متفاوتی است که چند روزی است مهمان تمام لحظه های من شده است.

سخن پایانی؟
از شما و تمام همکاران خوبم در قسمت های مختلف از واحد خودم که وقت دهی است گرفته تا دفتر پرستاری همکاران بخش بستری پرسنل کلینیک اتاق عمل سایر دوستان زحمت کشی که در قسمت های مختلف بیمارستان مشغول ارائه خدمت به مراجعین هستند سپاسگزارم و برایشان بهتر ین ها را آرزو می کنم.

ما هم برای شما و خانواده ی محترمتان آرزوی بهروزی و شادکامی می کنم و امیدواریم ساینار کوچولو زیر سایه پدر و مادرش آینده ای درخشان را تجربه کند.


656f9b64-4146-4a96-8bcc-2b3d0812bf02.jpg
شهریور ۱۸, ۱۳۹۸

از معدود صداهای گریه نوزاد که همه منتظر آن هستند و از آن لذت می‌برند گریه بعد از به دنیا آمدن اوست. اولین صدایی که از نوزاد تازه متولد شده برمی‌خیزد نه تنها آزاردهنده نیست بلکه بسیار دلنشین و دوست‌داشتنی است. صدایی است که پدر و مادرش حداقل 9 ماه در انتظار شنیدن آن مانده‌اند. بسیاری از پدر و مادرها که در صارم طعم شیرین داشتن فرزند را چشیده‌اند که سال‌های سال است منتظرند و این لحظه برایشان وصف‌نشدنی است. در کنار این شیرینی‌ها که هر روز در صارم وجود دارد تبدیل شدن غول بی‌شاخ و دم زایمان طبیعی به یک پروسه کاملا طبیعی و بدون مشکل است. در صارم روزانه تعداد زیادی از مادران را می‌بینیم و با آنها همکلام می‌شویم که قبل از آشنایی‌شان با صارم زایمان طبیعی را امری محال و غیرممکن برای خودشان می‌دانستند اما بعد از شرکت در کلاس‌های آموزشی صارم و حتی گفت‌وگو با پزشکان وماماهای صارم راغب می‌شوند که زایمان خود را به صورت طبیعی انجام دهند. سیده هدى مهدوى از آن دسته مادرانی است که بدون کوچکترین مشکلی در صارم به صورت طبیعی پسرش را به دنیا آورده است و از این موضوع بسیار خوشحال است. گفت‌وگوی کوتاه ما را بخوانید:

چطور با صارم آشنا شدید؟‌
صارم را در رفت‌وآمدهای روزمره‌ام دیده بودم اما نسبت به سطح کیفی و خدمات آن اطلاعاتی نداشتم. زمانی که برای موضوع بارداری و زایمان از دوستان و آشنایان پیگیر بیمارستان‌های باکیفیت شدم غالب آنها صارم را معرفی کردند. به همین جهت به صارم سر زدم و متوجه شدم که تعریف‌ها بی‌دلیل نبوده است و انتخاب نهایی من صارم شد.

زمانی که به صارم آمدید چه موضوعی نظر شما را جلب کرد؟‌
نظم و انضباط اولین چیزی بود که در صارم به چشم من آمد. اینجا همه چیز سر جای خودش قرار دارد و آرامش خاصی حکمفرماست. از آنجایی که به طور اختصاصی و فوق تخصصی به موضوع زنان و زایمان در صارم پرداخته می‌شود همهمه، شلوغی، بی‌نظمی و اخبار ناخوشایندی که در بیمارستانهای جنرال وجود دارد اینجا نیست و همین یکی از بهترین مشخصه‌های صارم برای انتخاب آن بود. در کنار همه‌اینها موضوعات دیگری که باعث جذب مراجعین به صارم می‌شود وجود پزشکان مشهور و خوشنام و البته باتجربه و در کنار آنها کادر درمان خبره می‌باشد. همه اینها من را از انتخاب صارم مطمئن کرد و مصمم شدم که به صارم بیایم.

اولین آشنایی و مراجعه‌تان به صارم چه زمانی بوده است؟‌
حدود دو سال قبل برای اولین بار به صارم آمدم. از امکانات اورژانس صارم استفاده کردم و همان زمان تا حدود زیادی با امکانات صارم آشنا شدم. از زمان شروع بارداری تا امروز که پسرم به دنیا آمد نیز در اینجا تحت نظر بودم.

پزشکتان را خودتان انتخاب کردید؟
بله. همان زمان که به دنبال یک مرکز درمانی مناسبت بودم، نام پزشکان خوب و متبحر را نیز می‌پرسیدم که در کنار نام صارم به نام سرکار خانم دکتر نیک‌نفس نیز رسیدم و جا دارد از ایشان نیز تشکر ویژه کنم. دکتر نیک‌نفس در کنار اخلاق خوب و صبوری که شاخصه اصلی اخلاق ایشان است بسیار با روحیه و باتجربه هستند و همین باعث می‌شد روحیه بسیار خوب به من تزریق شود. هر بار که ایشان را می‌دیدم برای مدتی شارژ روحی می‌شد م که واقعا خوشحالم با ایشان آشنا شدم و از اینکه زحمات مراقبت‌های بارداری‌ام بر عهده ایشان بود، تشکر و قدردانی می‌کنم.

در کنار زایمانی که در صارم داشتید از چه امکانات دیگری بهره‌مند شدید؟
قبل از اینکه به صارم بیایم در ذهنم زایمان طبیعی خیلی جایی نداشت و بعید می‌دانستم موفق شوم که به صورت طبیعی زایمان کنم. اما بعد از مراجعه به صارم خدمات جالبی را دیدم. از جمله آنها مامای ویژه بیمارستانی بود. زمانی که من با خدمت ویژه و ایده انحصاری مامای ویژه صارم آشنا شدم درخواست استفاده از مامای ویژه بیمارستانی را کردم. ایشان راهنمایی بسیار مناسبی را به من ارائه کردند و تشویقم کردند در کلاس‌های آموزشی ویژه مادران باردار شرکت کنم. این کلاس‌ها انصافا بسیار خوب بود و استفاده زیادی از آموزش‌های ارائه شده در آن کردم. مطالبی پیرامون زایمان طبیعی، روش‌های زایمان بی‌درد، روش شیردهی، حمام کردن نوزادان، شنوایی سنجی نوزاد، هوش نوزاد و … در این کلاس‌ها ارائه شد که به نظرم فوق العاده بود. من به دلیل شرکت در این کلاس‌ها بود که رغبت به زایمان طبیعی پیدا کردم و خدا را شکر همین اتفاق هم افتاد. در کنار کلاس‌های آموزشی، از خدمات دیگری از قبیل درمانگاه، عکاسی و فیلمبرداری، دیزاین اتاق بستری و … هم استفاده کردم.

از امکانات و پرسنل زایشگاه راضی بودید؟‌
آنجا هم مثل همه جای صارم فوق‌العاده بود. نظم و انضباط حرف اول و آخر زایشگاه بود. در کنار نظم و انضباط باید به رسیدگی فوق‌العاده پرسنل زایشگاه و البته مامای همراهم هم نیز اشاره کنم. مامای همراه هم صفر تا صد ماجرا در کنارم بود و راهنمایی‌ها و قوت قلب او واقعا موثر بود. از صبح روز زایمان تا بعد از زایمان در کنارم بود و موضوعات لازم را متذکر می‌شد.

حرف پایانی؟
لاز می‌دانم در کنار همه مطالبی که گفتم این نکته را نیز اشاره کنم که کلاس ورزش‌های حین بارداری صارم هم شرکت کردم و بزرگترین عاملی که باعث شد زایمان راحتی داشتم ورزش‌هایی بود که در صارم انجام دادم و بسیار خوشحالم که همه اینها در صارم یکجا کنار هم هستند. صارم سبک و سیاق منحصر به فرد خودش را دارد و اینها باعث شده با اعتماد کامل صارم را انتخاب کنیم. به همگی پرسنل صارم خسته نباشید عرض می‌کنم و امیدوارم همچنان با انرژی به فعالیت خود ادامه دهند. کار تیمی در صارم حرف اول و آخر را می‌زند و همین عامل تمایز صارم با سایر مراکز درمانی است.


IMG_0001-1200x1775.jpg
شهریور ۱۳, ۱۳۹۸

چند روزی است که بزرگ ترین کتابفروشی مجازی ایران در اپلیکیشن روبیکا فعالیت خود را آغاز نموده است.در این کتابفروشی اینترنتی مجموعه ای از بهترین و ناب‌ترین کتاب‌های حوزه‌های مختلف ادبی فرهنگی پژوهشی و علمی برای علاقه مندان به کتاب عرضه شده و کاربران می توانند از سراسر جهان با نصب و ورود به این اپلیکیشن از آنها برخوردار شوند. در فهرست کتابهای علمی و پزشکی این اپلیکیشن کتاب بنیان IVF در ایران نیز به چشم می خورد و علاقه‌مندان به تهیه این کتاب می توانند از این طریق اقدام نمایند. هم اکنون این کتاب به صورت اینترنتی در دسترس مخاطبان قرار گرفته است. در آینده ی نزدیک نسخه ی صوتی این کتاب و سایر کتابهای انتشارات صارم در این اپلیکیشن در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.بنیان IVF در ایران تا کنون 2 نوبت تجدید چاپ و در کتابفروشی های معتبر سراسر کشور عرضه شده است. همکاری بیمارستان فوق تخصصی صارم و پرمخاطب‌ترین اپلیکیشن کشور (روبیکا) مدتی است آغاز شده و در آینده گسترش بیشتری خواهد یافت.


IMG_4485-1200x800.jpg
شهریور ۱۳, ۱۳۹۸

از همکارانم تعریف صارم را زیاد شنیده بودم.یکی از آنها می‌گفت بهترین ویژگی صارم این است که تمام امکانات مورد نیاز خانم‌ها در تمام مراحل مراقبتی و درمانی یکجا فراهم است. دیگری از حسن برخورد پرسنل رضایت زیادی داشت و این ویژگی را شاخص‌ترین خاصیت صارم می‌دانست. با هر کدامشان که صارم را می‌شناختند همصحبت می‌شدم از خوبی‌ها و مزیت‌هایش نسبت به سایر مراکز درمانی می‌گفتند. راستش را بخواهید با توجه به استرسی که به من وارد شده بود در پیدا کردن و انتخاب بیمارستان و پزشک، تحقیق و پرس‌وجوی زیادی کردم. به هر حال اولین بارداری من بود و برایم اهمیت زیادی داشت. از اطرافیانم درمورد بیمارستان صارم تعریف‌های زیادی شنیده بودم تا اینکه با دختر خاله‌ام که خودش از پزشکان این بیمارستان است حرف زدم. دکتر علیرضایی که من مدیون او و راهنمایی‌های دلسوزانه‌اش هستم از هر نظر خیال من را راحت کرد و کامل و شفاف شرایط و مزیت های صارم را برای من توضیح داد و اینگونه شد که من وارد صارم شدم.
اینها بخشی از سخنان خانم بهاره ناصری بود که چند روز پیش تولد دختر کوچولوی دوست داشتنی اش را در صارم جشن گرفت.
بهاره ناصری که در تمام طول گفت و گو یک لحظه هم چشم از مانیدا کوچولوی نازنین برنمی‌داشت اینگونه گفت و گویش را با خبرنگار صارم ادامه داد:
نظم اینجا مثال زندنی است. هر چیزی سر جای خودش است و هر کاری به موقع انجام می شود. این اولین واقعیتی بود که در صارم به من ثابت شد.من تمام تعریف هایی که از قبل شنیده بودم را اینجا لمس کردم.هر امکاناتی که مادران باردار در طول دوران بارداری نیاز داشته باشند در صارم مهیا است و باعث آسودگی خاطر مراجعه کنندگان می شود.
من در طول دوران بارداری بهترین خدمات را از اینجا دریافت کرده ام و از این به بعد صارم را به اطرافیانم هم پیشنهاد می کنم.
از دیگر وجوه تمایز صارم، تخصص و تبحر پزشکان است.پزشک بنده دکتر نیک نفس بودو ایده‌آل‌ترین انتخابی بود که می‌توانستم داشته باشم.من تجربه‌ی راحت و لذت‌بخشی از دوران بارداری و زایمان را در خاطراتم با ایشان ثبت کرده‌ام.برای هر خانمی اولین بارداری با استرس همراه است ولی من این استرس را در کمترین حالت ممکن تجربه کردم و این را مدیون آرامش خانم دکتر نیک نفس هستم.راهنمایی‌های ایشان به من آرامش می‌داد و اعتماد به نفسم را بالا می‌برد.همین موضوع باعث می‌شد با قدرت و اطمینان بیشتری دوران جذاب بارداری را سپری کنم.
هدیه جذابی که در صارم دریافت کرده ام برای من و همسرم زیباترین هدیه الهی است که در زندگی دریافت کرده ایم. من تمام تعریف هایی که از قبل از آمدنم به صارم از زبان همکارانم شنیده بودم را پس از مراجعه تجربه کردم.
بارداری من طبیعی و بدون مشکل بود و در طول دوران بارداری هم با مراقبت هایی که انجام شد و راهنمایی‌هایی که از خانم دکتر و ماماهای محترم صارم دریافت کردم لذت‌بخش ادامه یافت ولی به جرات می‌توانم بگویم در کنار تمام اتفاقات خوب بارداری برای من حضور همسرم در اتاق عمل بسیار دلگرم‌کننده بود.
این موضوع را قطعا بارزترین ویژگی صارم می‌توان برشمرد چون حضور همسر در آن لحظه‌ی خاص در اتاق عمل اعتماد به نفس و قوت قلب مادر را ارتقا می‌دهد.به علاوه حضور همسر در اتاق عمل باعث می شود او هم لذت بیشتری از پدر شدن داشته باشد چون خودش را در تمام مراحل مراقبت و به دنیا آمدن نوزاد سهیم می‌داند.
از خانم دکتر علیرضایی سپاس ویژه دارم.راهنمایی ایشان، من و همسرم را بسیار کمک کرد و در کمال صداقت و یکدلی هر بار که از ایشان سوال می‌پرسیدم به صورت کامل توضیح می‌دادند.از تمام پرسنل که در طول دوران بارداری و در دفعات مراجعه ی ما در نهایت آرامش و ادب برخورد کردند تشکر می کنم و برایشان آرزوی موفقیت می کنم.
***
ما هم برای خانواده محترم ناصری بهترین‌ها را آرزو می‌کنیم و امیدواریم آینده‌ی درخشانی در انتظار این خانواده‌ی دوست‌داشتنی و میهمـان کوچولویشان (مانیدا خانم) باشد.
پدر سرکار خانم بهاره ناصری در یادداشتی خطاب به جناب آقای دکتر صارمی از اتفاقات پیش آمده در صارم برای خانواده‌شان قدردانی نموده و از ما خواستند تا در روزنامه ی صارم آن را منتشر نماییم.


hamkari.jpg
شهریور ۶, ۱۳۹۸

بیمارستان فوق تخصصی صارم به منظور تکمیل کادر درمانی خود از پرشکان محترم در رشته های فوق تخصص نوزادان و متخصص اطفال دعوت به همکاری می نماید.

علاقه مندان می توانند در ساعات اداری با شماره تماس 0214702 داخلی 2288 و 2271 تماس حاصل نموده و اطلاعات بیشتر را دریافت کنند.


KARMAND-2-1200x1044.jpg
شهریور ۶, ۱۳۹۸

کارمند در واقع عنوان کاری همه افراد است. این درست که در زبان و عامیانه یک صنف خاص را به نام کارمند می‌شناسند اما در واقع تمام افراد جامعه به نوعی کارمندان سازمانی بزرگ به نام اجتماع هستند که هر کدام باید در جای خود و موقعیت کاری و اجتماعی‌شان به خوبی ایفای نقش کنند تا چرخ دنده‌های جامعه به خوبی به گردش درآید.
اساس موفقیت یک کارمند در وظیفه‌شناسی و احساس مسئولیت است. در درجه اول باید مسئولیت و وظیفه‌ها را شناخت و در مرحله بعد نسبت به ادای درست آنها از تمام توان و ظرفیت استفاده شود. بدون شک کارمندان در هر سازمانی زمینه‌ساز رشد و شکوفایی آن هستند و می‌توانند تاثیرات شگرفی در اصلاح قوانین و فرهنگ آن داشته باشند.
باید در هر موقعیتی که قرار دارید از تمام توان و ظرفیت خودتان برای خدمتگزاری به مردم بهره بگیرید تا مردم نیز در مقابل شما به خوبی احساس وظیفه متقابل داشته باشند؛ اگر این اتفاق رخ دهد قوانین اجتماعی و کاری به شکل اعجاب‌آوری درست خواهند شد و جامعه‌ای منظم و قانونمند خواهیم داشت. پس همه چیز از فرد شروع می‌شود و به اجتماع تسری پیدا می‌کند.
روز کارمند بهانه‌ای است تا از زحمات تک‌تک شما قدردانی نماییم و به پاس یک سال تلاش خستگی‌ناپذیر و انجام وظیفه درست از شما تشکر کنیم. شما مسئولیت سنگینی را در یک سازمان درمانی و سلامت محور بر عهده دارید. مردم با تمام فشارها و مشکلات زندگی وقتی برای علاج دردشان نزد شما در هر بخشی از بیمارستان مراجعه می‌کنند انتظار دارند شنونده خوبی باشید و آنها بتوانند راهنمایی درست را دریافت کنند.
روز چهارم شهریور را که بنام روز کارمند نامگذاری شده است به شما پرسنل زحمتکش جزیره صارم تبریک می‌گویم و برایتان آرزوی موفقیت و شادکامی دارم.


IMG_8255-1-1200x800.jpg
شهریور ۶, ۱۳۹۸

طبیب جسم و جان و روح بودن قداستی است که تمام زیبایی های عالم به احترامش رنگ می بازند…
امروز را هیچ وقت فراموش نخواهم کرد.نه به خاطر اینکه پزشک هستم و امروز روز من است.بلکه به این خاطر که یادم بماند طبابت هنر میخواهد.هنر است وقتی بتوانی در میان انبوه درگیری های روزمره هنوز هم بیشتر از هر چیز به فکر این باشی که دستانت دردی را از یک بیمار دور کند.یادم می آید سالیان دور در دوران دانشجویی یکی از اساتیدم به ما میگفت : « شما در آینده پزشک میشوید پس چه بخواهید و چه نخواهید از سطح رفاهی نسبتا خوبی برخوردار خواهید شد.ولی نصیحت من به شما این است که خودتان را ارزان نفروشید » .
اکنون با گذشت سال های زیادی از طبابت ، به این باور رسیده ام که قیمت خدمات طبیبان با مسایل مادی قابل قیاس نیست.مگر میتوان نجات جان یک انسان را با پول قیمت گذاری کرد؟
این چه مقایسه ای است که برای رهایی یک انسان از مرگ نرخ و قیمت تعیین شود؟
شک ندارم که خدمت ارزنده ی جامعه پزشکی برای تعالی و سلامت جسم و جان و روح نسل بشر است و تعیین هر مقدار و هر مبلغ مادی برای آن یقیناً پایین آوردن قداست پزشکی است.پزشک در واقع باید یک طبیب به تمام معنا باشد.من بر این عقیده هستم که اگر برای مردم ثابت شود که پزشک صادقانه کار می‌کند مردم هم قدر و حرمت کار او را حفظ می‌کنند.
امروز را بهانه می‌کنم تا از تلاشهای بی‌دریغ همکاران بزرگوارم در جزیره ی صارم قدردانی نمایم. امروز روز شماست.روز یادآوری رسالت بزرگ شما برای طبیب بودن.
ما هم مانند خیل عظیم همکارانمان آرزو داریم روزی فرا برسد که پزشک و بیمار ارتباط مالی نداشته باشند و این کار توسط بیمه ها انجام شود چون در آن شرایط جامعه ای فاضله در پیرامون ما ایجاد خواهد شد.
ابوطالب صارمی
شهریور 1398


IMG_3904-1-1200x800.jpg
مرداد ۳۱, ۱۳۹۸

به دنیا آمدن و بزرگ شدن در خانواده‌ای که جدِشان پیامبر است حال و هوای خاصی دارد. خانواده‌ی سادات هرسال در ایام عید غدیر بخاطر نسبتی‌ که با حضرت علی(ع)دارند و نواده ایشان محسوب می‌شوند، رنگ و بوی دیگری دارند. مردم برای تبریک این‌روز و زنده نگهداشتن واقعه غدیر به دیدار سادات می‌روند؛ بعضی از سادات رسم عیدی دادن به کسانی که نزد آنها می‌روند را دارند.
جناب آقای دکتر صارمی و همسر محترمشان نیز که از سلاله پیامبر می‌باشند هرساله در روز عید غدیر به تمام پرسنل محترم و … که به دیدارشان می‌روند و این روز را تبریک می‌گویند عیدی می‌دهند و با رویی گشاده میزبان همه آنها هستند.
بسیاری از پرسنل به تعداد سالهایی که در صارم مشغول به فعالیت هستند از جناب آقای دکتر صارمی و همسر محترمشان عیدی گرفته‌اند و به یادگار نگه‌داشته‌اند.
تصاویر این دو صفحه منتخبی از دیدار پرسنل با جناب آقای دکتر صارمی و همسر محترمشان می‌باشد.


کليه حقوق اين سايت متعلق به بیمارستان صارم می‌باشد.