به کمک کلاس‌های آمو زشی صارم زایمان طبیعی را انتخاب کردم

تاریخ 1398/04/20 زمان 13:25:07 بازدید 141

در صارم مدتها است که آموزش‌های لازم جهت زایمان طبیعی و البته مراقبت‌های دوران باداری و مراقبت از نوزادان به مادران باردار به صورت آکادمیک،علمی و عملی داده می‌شود و کسانی که از این آموزشها استفاده می‌کنند با مزایای زایمان طبیعی آشنا می‌شوند و بسیاری از زنان باردار زایمان طبیعی را ترجیح می‌دهند.


 

همه می‌دانیم  که در کشورمان میل اکثر خانم‌ها برای زایمان سزارین است و تمایلشان به زایمان طبیعی  متاسفانه کم است.  البته همگان می‌دانند که عوارض زایمان طبیعی بسیار کمتر از زایمان سزارین است اما آموزشهای نادرست و میل به راحتی لحظه زایمان باعث شده آمار سزارین به شدت بالا برود. 
در صارم مدتها است که آموزش‌های لازم جهت زایمان طبیعی و البته مراقبت‌های دوران باداری و مراقبت از نوزادان به مادران باردار به صورت آکادمیک،علمی و عملی داده می‌شود و کسانی که از این آموزشها استفاده می‌کنند با مزایای زایمان طبیعی آشنا می‌شوند و بسیاری از زنان باردار زایمان طبیعی را ترجیح می‌دهند. 
امروز با خانم سهیلا موسوی همکلام شدیم و از دوران بارداری و ... از او سوال کردیم. 
  
خانم موسوی از روش آشناییتان با صارم برای ما بگویید. 
 تعریف صارم را خیلی جاها شنیده بودم و برای اینکه از انتخابم مطمئن شوم از اطرافیان و اینترنت و... تحقیقات کامل انجام دادم و به این نتیجه رسیدم که صارم بهترین انتخاب من خواهد بود. 

 

از چه زمانی به صارم آمدید؟‌
 هفته دوازدهم بارداری‌ام به صارم آمدم و از آن زمان زیر نظر پزشک قرار گرفتم. زمانی که باردار بودم تنها چیزی در ذهنم بود زایمان سزارین بود و هیچ وقت فکر نمی‌کردم زایمان طبیعی را تجربه کنم. 

 

چه شد که سراغ زایمان طبیعی رفتید؟‌
 زمانی که به صارم آمدم از کلاس‌های آموزشی ویژه مادران باردار با خبر شدم. با حضور در این کلاس‌ها مطالبی را یاد گرفتم که واقعا برایم مفید بود. هیولایی که به عنوان زایمان طبیعی در ذهنم بود از بین رفت و علاوه بر آن از شرایط لازم قبل از بارداری گرفته تا مراقبت‌های بارداری، نحوه شیردهی نوزاده، حمام کردن نوزاد و ... را به شکل کامل و مفید یاد گرفتم که اینها همه ثمره شرکت در کلاس‌های آموزشی صارم بود که واقعا عالی بود.  همین آگاهی لازم باعث شد که از زایمان طبیعی نترسم و آن را انتخاب کنم. دلیل دیگرش این بودکه من همه شرایط زایمان طبیعی را داشتم و اصلا مطالق قو انین نمی‌توانستم زایمان سزارین را به صورت سلیقه‌ای انتخاب کنم. هر چند این موضوع در ابتدا در ذهنم یک محدودیت به حساب می‌آمد اما نهایتا متوجه شدم این محدودیت نیست و در واقع نعمتی است که در صارم در اختیار مادران باردار قرار گرفته است. 

 

در صارم زیر نظر کدام پزشک بودید و چرا او را انتخاب کردید؟‌
 قبل از این موضوع باید یک نکته را متذکر شوم که اطلاع‌رسانی در بیمارستان صارم به شکل بسیار خوبی انجام می‌شود. من در فضای مجازی و سایت بیمارستان و البته جاهای دیگر شروع به جستجو و مطالعه کامنت‌های مردم کردم و در مورد سرکار خانم دکتر نیک‌نفس به نتیجه رسیدم که ایشان را انتخاب کنم. الحق و الانصاف هم در کار خودشان خبره هستند و زایمان طبیعی خود را تا حد زیادی مدیون ایشان هستم. او از هر نظر پزشک حاذق و خوش اخلاقی است. 
و نهایتا از روز زایمان خود برایمان بگویید. 
 در روز زایمان حدود 12 ساعت تحت نظر بودم و شرایط کمی برایم سخت شده بود. به صورت داوطلبانه اعلام کردم که مرا سزارین کنید و همه چیز برای این موضوع فراهم شد اما سرکار خانم دکتر نیک‌نفس با حضور بالای سرم اجازه این کار را به من نداد و توضیحات کافی را برایم داد. در آن لحظات آموزش‌ها و صحبت‌هایی که در کلاسهای آموزشی نیز ارائه شده بود به کار من آمد و نهایتا توانستم یک زایمان طبیعی خوب را پشت سر بگذارم. باید از همه پرسنل زایشگاه و در راس همه آنها دکتر نیک‌نفس تشکر کنم. همگی خسته نباشید. 

 

صحبت پایانی؟ 

  باید درباره صارم بگویم که اینجا آرامش خاصی به من تزریق می‌کرد و خاطره‌ای خوش در خاطرم از آن باقی ماند. ضمنا باید از سایت بیمارستان هم نام ببرم که در نوبت‌دهی به بهترین و راحت‌ترین شکل ممکن، عالی بود  و من هر زمان که می‌خواستم به صارم بیایم به راحتی از سایت صارم نوبت می‌گرفتم  و در ساعت مقرر به اینجا مراجعه می‌کردم. این نوبت‌دهی از بهترین و خاص‌ترین شاخصه‌های صارم است که در هیچ بیمارستان و مرکز درمانی دیگری به این صورت ندیده‌ بودم و کار مراجعین را سهل و آسان کرده است.