از سرکار خانم دکتر نیک‌نفس که به مدت یک سال مراقب فرزند و همسرم بودند متشکرم

تاریخ 1397/12/20 زمان 16:46:39 بازدید 1987

به یمن آمدن فرشته‌های کوچک زندگی به زمین با آسمانی‌ترین آرزوها برای پر خیر و برکت بودن قدمهای کوچکشان و روح بخشیدن به زندگی پدر و مادر هر روز در صارم شاهد اشک‌ها و لبخند‌های مراجعین هستیم. کسانی که نمی‌توانند احساسشان را مخفی کنند و از ژرفای دلشان خوشحالند و گاهی از فرط خوشحالی اشک می‌ریزند.


 

همسر سرکارخانم افتخاری در گفت‌وگو با صارم: 
از همه پرسنل صارم مخصوصا سرکار خانم دکتر نیک‌نفس که به مدت یک سال مراقب فرزند و همسرم بودند متشکرم
 
 
به یمن آمدن فرشته‌های کوچک زندگی به زمین با آسمانی‌ترین آرزوها برای پر خیر و برکت بودن قدمهای کوچکشان و روح بخشیدن به زندگی پدر و مادر هر روز در صارم شاهد اشک‌ها و لبخند‌های مراجعین هستیم.  کسانی که نمی‌توانند احساسشان را مخفی کنند و از ژرفای دلشان خوشحالند و گاهی از فرط خوشحالی اشک می‌ریزند.
سراغ همسر سرکار خانم افتخاری یکی از مراجعین محترم بیمارستان که طعم شیرین پدر شدن را در صارم چشیدند رفتیم و با ایشان همکلام شدیم. 
تنها لحظاتی پس از به دنیا آمدن فرزندشان از حال و هوای پدر شدنشان پرسیدیم: «بهترین لحظات عمرم را سپری می‌کنم. در زندگی هیچوقت اینقدر خوشحال نبودم و بابت این شادی، از خداوند ممنونم. خدا را شکر که چنین لحظه‌ای را تجربه کردم. ان‌شاءا... همه بندگان خدا چنین لحظه‌ای را تجربه کنند. بهترین اتفاقات را برای همنوعان خودم آرزومندم.»
از فرزندشان که دختر است یا پسر و  درباره انتخاب نامش پرسیدیم: «فرزندم پسر است و انتخاب نامش را حق مادرش می‌دانم. البته بیش از 40 اسم از طرف اقوام و دوستان به ما پیشنهاد شده است که نظر نهایی را مادرش خواهد داد. اما به نظرم می‌آید در میان همه آنها نام «حافظ» را انتخاب کند.  امیدوارم پسرم باعث سربلندی خودش، مادرش، من و کشورش بشود.» 
از زمان انتظارشان برای پدر شدن پرسیدیم: «در دومین سالگرد ازدواجمان صاحب فرزند شدیم و امیدوارم فرزند ما  هم در کنار سایر فرزندان این خاک و بوم موفق و سربلند باشد. »
از همسر خانم افتخاری خواستیم از لحظه به دنیا آمدن فرزندشان در اتاق عمل بگوید: «انگار بزرگترین هدیه‌ای که خداوند به بنده ‌اش می‌تواند بدهد به من داده شد. آن لحظه، لحظه آسمانی بود و به وضوح حضور خداوند و فرشته‌ها را در اتاق عمل حس می‌کردم. از زحمات کلیه پرسنل اتاق عمل مخصوصا سرکار خانم دکتر نیک نفس که از یک سال پیش تا کنون به ما کمک کردند، مشاوره دادند، امروز همسرم را عمل کردند و بچه به دنیا آمد واقعا سپاسگزارم.»
از حس و حال قبل از به دنیا آمدن فرزندشان و بیم و امیدهایشان پرسیدیم:‌« نگران همسر و فرزندم بودم. اما خدا را شکر تا به حال همه چیز خوب بوده و  از خداوند ممنونم و سجده شکر به جا می‌آورم.»
از لحظه دیدن فرزندشان برایمان گفت: «پسرم کمی شبیه من و کمی شبیه مادرش است. در واقع  چهره‌اش ترکیب هر دوی ماست. در لحظه دیدن چهره فرزندم اقیانوسی از مهر در دلم ایجاد شد.  وقتی فرزندم را دیدم تازه فهمیدم پدر شده‌ام. حس و حال پدر شدن، من را آدم دیگری کرده است و  فکر می کنم چند ستاره روی دوشم اضافه شده است.»
در توصیف کلمه پدر برایمان با حس و حال اینکه خودش نیز این لقب را به دوش می‌کشد گفت: « پدر و مادر نمایندگان خدا روی زمین هستند. آنها واسطه خلقت یک انسان جدید و خلیفه خدا بر روی زمین هستند و فرزند تازه متولد شده نشانه‌ای از حضور خداوند است. او نیز نماینده خدا روی زمین است و امیدوارم بتوانیم جانشین خوبی برای خداوند باشیم. آدم سالم و انسان درستی برای خانواده خود و جامعه‌مان باشیم. با به دنیا آمدن یک فرزند مسئولیت سنگینی بر دوش پدر و مادر ایجاد می‌شود تا او را تربیت کنند؛ به امید اینکه او  بزرگ شود و به مدرسه و دانشگاه برود و روزی ازدواج کند. الان که فکر می‌کنم پسرم روزی قرار است داماد شود خیلی خوشحال می‌شوم و حس و حالم را نمی‌توانم بیان کنم. امیدوارم حس پدر و مادر شدن را همه آنهایی که چنین آرزویی دارند بچشند و بدانند من الان چه حالی دارم.»
از او خواستیم پیغام ویژه‌ای  برای همسر و فرزندش بگذارد: «افسانه جزئی از وجود من است. با تمام وجودم دوستش دارم و  تا آخرین نفس کنارش هستم. ما با کمک هم زندگی خواهیم کرد،  این فرزند را بزرگ خواهیم کرد و به ‌آرزوهایمان خواهیم رسید. پسرم هم بداند که با تمام وجودم دوستش دارم و از او انتظار دارم در آینده انسان درستی باشد. در راه خدا گام بردارد و به اطرافیان خودش کمک کند. کاری کند که همه جا به نیکی از او یاد کنند و برای خودش، خانواده، جامعه و کشورش فردی مثمر ثمر باشد. تا آخرین نفس حامی و پشتیبانش خواهم بود.»
ما هم قدم نورسیده را به این خانواده محترم تبریک عرض می‌کنیم و امیدواریم در تمام مراحل زندگی‌شان موفق و موید باشند و روزهای خوبی را در تجربه کنند.