خانواده‌ی محمدپور:‌ صارم یعنی چشیدن طعم مادر ی

تاریخ 1397/12/20 زمان 16:29:51 بازدید 1246

خدیجه محمدپور، نام مادری است که 17 سال انتظار کشید تا طعم مادر شدن را بچشد. خودش از صارم با همین عنوان یاد می‌کند. حالا او و همسرش فرشته‌ای زیبا در آغوش دارند که باعث شدن رنگ و بوی دیگری به زندگی‌شان ببخشد. چند وقت دیگر موجودی در این جهان هستی زبان به سخن باز خواهد کرد که او را مادر صدا خواهد کرد.


 

گفت‌وگو با زوجی که 17 سال انتظار داشتن فرزند را کشیده‌اند
خانواده‌ی  محمدپور:‌ صارم یعنی چشیدن  طعم مادر ی
 
خدیجه محمدپور، نام مادری است که 17 سال انتظار کشید تا طعم مادر شدن را بچشد. خودش از صارم با همین عنوان یاد می‌کند. حالا او و همسرش فرشته‌ای زیبا در آغوش دارند که باعث شدن رنگ و بوی دیگری به زندگی‌شان ببخشد.  چند وقت دیگر موجودی در این جهان هستی زبان به سخن باز خواهد کرد که او را مادر صدا خواهد کرد. 
دیگر برای او روز مادر معنای جدیدتری پیدا کرده. انتظار همسرش نیز به پایان رسیده و با حالت خاص مردانه خودش، دخترش را صدا می‌زند. 
معروف است که پدرها، دختری هستند و ارتباط خاصی بین پدر و دختر همیشه برقرار است که شاید نمونه‌اش را در کمتر جایی سراغ داشته باشیم. 
با آنها همکلام شدیم:‌
 

 

 
 
  
از آشنایی خود با صارم برای ما بگویید. 
 حدود 17 سال است که با پدیده نازایی روبرو هستیم و در این مدت انواع و اقسام پزشکان و بیمارستان‌ها را امتحان کردیم و متاسفانه نتیجه نگرفته بودیم. یک سال پیش حال مناسبی نداشتم و تقریبا دو ماه دردهای عجیبی را در شکم خود احساس می‌کردم. ابتدا فکر کردم ناراحتی معده‌ام است و یا اینکه آثار درمان‌ها و جراحی‌های قبلی است که باعث این حالت من شده است. به همراه همسرم به یک مرکز درمانی مراجعه کردیم و پزشک آنجا برای من آزمایش نوشت. پس از انجام آزمایش، پزشک متخصص نبود تا آن را مطالعه کند و دلیل دل دردم را بگوید. 
  همسر خانم محمدپور: همانجا بود که دست به کار شدم و با گوشی خود به اینترنت مراجعه کردم و بیمارستان زنان را جستجو کردم. با نام صارم روبرو شدم و کامنت‌های مردم را خواندم و سریع به شهرک اکباتان آمدیم و به اورژانس مراجعه کردیم. بد نیست بدانید در همان بدو ورود به بیمارستان با محیط و برخورد مناسب پرسنل، حال خوبی به من دست داد. برگه آزمایش همسرم را حالش اصلا خوب نبود را به سرکار خانم باردل که در اورژانس حضور داشت دادم و خواستم که چاره‌ای برای ما بیندیشد. 

 

پس از طریق اینترنت با صارم آشنا شدید و به اورژانس مراجعه کردید و برگه آزمایش را به خانم باردل تحویل دادید. در آن لحظه انتظار شنیدن چه جمله‌ای را داشتید؟ 
  همسر خانم محمدپور: آن زمان من به فکر چیز خاصی نبودم. فقط می‌خواستم دلیل درد ناحیه شکمی همسرم مشخص شود تا در صورت نیاز دارو و درمان تجویز و یا اقدامات لازم صورت گیرد. چیزی که شنیدم در مخیله من هم وجود نداشت. خانم باردل گفتند: «همسر شما باردار است» با تعجب و البته ناباوری گفتم: «اگر ممکن است با دقت بیشتری برگه را بخوانید. بار دیگر برگه آزمایش را نگاه کردند و باز همان جمله را تکرار کردند: «همسرم شما باردار است. حدود دو ماه و نیم است که از بارداری ایشان گذشته است.»  این جمله پس از 17 سال برای اولین بار بود که در گوشم می‌پیچید. شوکه شده بودم.  هنوز باورم نمی‌شد که چه شنیده‌ام. درخواست کردم در صورت امکان آزمایش دیگری برای هسمرم تجویز کنند تا مطمئن شویم. 

 

بعد از آزمایش دوم چه شد؟‌
 همان زمان سونوگرافی انجام شد و دکتر لواسانی نظریه اول را تایید کردند و ما متوجه شدیم یک فرشته نازنین در راه است. بلافاصله اقدامات لازم را صورت دادیم و همسرم تحت نظر سرکار خانم دکتر نیک‌نفس قرار گرفتند و دوران بارداری را سپری کرد و حالا هم این فرشته کوچولو در آغوش ماست. 

 

در طی این دوران که به صارم رفت و آمد داشتید از مجموعه راضی بودید؟‌
 از   خدمات، پرسنل اورژانس گرفته تا کلیه پزشکان و کادر درمان عالی بودند و واقعا به همه عزیزان یک خسته نباشید جانانه عرض می‌کنیم و از همگی متشکریم. 

 

اگر بخواهید صارم را در یک جمله برای ما شرح بدهید چه می‌گویید؟ 
 صارم یعنی چشیدن طعم مادری. 
 همسر خانم محمدپور: صارم در یک جمله خوب، عالی، بی‌نظیر. 

 

اگر بخواهید صارم را به کسی توصیه کنید در مورد صارم چه می‌گویید؟
  از کادر مجرب اینجا، پرسنل فوق‌العاده و محترم آن حتما خواهیم گفت. ما 17 سال است در پی درمان این مشکلمان بودیم و تقریبا به تمام مراکز مراجعه کرده‌ایم. هیچ کجا این آرامش به ما تزریق نشد. چهره سرکار خانم دکتر نیک‌نفس مانند بهترین مسکن‌های دنیا عمل می‌کرد. هر وقت ایشان را ملاقات می‌کردم آرامش خاصی به من دست می‌داد.  

 

برای حسن ختام گفت‌وگویمان اگر خاطره‌ای از صارم غیر از تولد فرزندتان دارید برای ما بگویید. 
 با ‌هر مراجعه و دیدن جواب هر آزمایش، خوشحالی عجیبی به من تزریق می‌شد و استرس‌های قبل از مراجعه از من دور می‌شد.  این بهترین خاطره دوران مراجعه‌مان به صارم بود. بر خود واجب می‌دانم بار دیگر از سرکار خانم باردل که اولین بار خبر باردار شدن من را به من گفت، از سرکار خانم لواسانی که ما را از این موضوع مطمئن کرد، سرکار خانم دکتر نیک‌نفس که با آرامش خود ما را هم آرام کرد و این هدیه الهی را به خانواده‌ ما اضافه کرد  و کلیه پرسنل درمان، پرسنل بخش‌ها  و ... تشکر و قدردانی کنم. دست‌مریزاد. پیشاپیش سال نوی همگی 
مبارک.