از زحمات دکتر کرم‌نیای‌فر، دکتر هاشمی‌جم و دکتر مرتضوی سپاسگزاریم

تاریخ 1397/10/30 زمان 13:40:06 بازدید 1097

از مدت‌ها قبل با نام صارم آشنا بودم. زمان بارداری‌ام هم به صارم آمدم و زیر نظر دکتر کرم‌نیای‌فر این دوران را گذراندم. در هفته 29 بارداری‌ام دچار مصمومیت بارداری شدم و به همین دلیل فرزندم زودتر از موعد به دنیا آمد...


 

خانم توفیقی و آقای سلطانی  در گفت‌وگو با صارم: 
 
ز زحمات دکتر کرم‌نیای‌فر، دکتر هاشمی‌جم  و دکتر مرتضوی سپاسگزاریم
 
خانم رقیه قاسمی، 5 ماه پیش در صارم طعم شیرین مادر شدن را چشیده است. 
ایشان   به همراه فرزند و همسرشان برای معاینات ادواری به صارم آمده بودند که چند کلامی از زمان به دنیا آمدن فرزندشان از او پرسیدیم: «از مدت‌ها قبل با نام صارم آشنا بودم. زمان بارداری‌ام هم به صارم آمدم و زیر نظر دکتر کرم‌نیای‌فر این دوران را گذراندم. در هفته 29 بارداری‌ام دچار مصمومیت بارداری شدم و به همین دلیل فرزندم زودتر از موعد به دنیا آمد. جراحی من برای به دنیا آمدن فرزندم به عهده سرکار خانم دکتر هاشمی‌جم بود. زمان به دنیا آمدن فرزندم 2/1 کیلوگرم بود و به همین دلیل در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان NICU بستری شد. فرزندم مدت 35 روز در این بخش بستری بود که مشکلات زودرس به دنیا آمدنش برطرف شود. با وزن یک کیلو و 760 گرم از بخش NICU‌ترخیص شد و ما او را به خانه بردیم.» 
از سختی‌های دوران بستری فرزندش جویا شدیم: «واقعیت این است که مرخص شدن خودم بدون اینکه فرزندم را با خودم به خانه ببرم تلخ و سخت بود. اما وقتی به صارم می‌آمدم و مراقبت‌ها و رسیدگی‌های پرسنل این بخش را می‌دیدم و با صحبت کردن با آنها روحیه می‌گرفتم، کمی تسلی پیدا می‌کردم و آرام می‌شدم. خوب به خاطر دارم که خانم‌ها عابدینی، بنائیان، وحیدی، مقدم و ... مثل فرزند خودشان از نوزاد من مراقبت می‌کردند که واقعا از آنها متشکرم. جا دارد از زحمات بی‌دریغ دکتر مرتضوی هم بسیار تشکر کنم که واقعا متبحر و مهربان هستند»
 
از حال و روز این روزهای فرزندش پرسیدیم: «بعد از مرخص شدن نوزادم در منزل همچنان مشکلات خاصی او ادامه داشت و نگهداری از او سخت بود. بعد از دو ماه و نیم نوزادم تازه به حالت‌های معمولی رسیده بود و به قول معروف شکل گرفته بود. الان خدا را شکر فرزندم وضعیت نرمال دارد و 5/5 کیلوگرم وزن دارد. »
از همسر خانم قاسمی هم خواستیم چند کلامی از آن روزها بگوید: «به خاطر اینکه فرزندم زود به دنیا آمد خیلی استرس داشتم و حال خوبی نداشتم. آن زمان سرکار خانم وحیدی به داد من رسید و با توضیحات خوب و کاملش به من آرامش داد. در کنار تمام پرسنل محترم صارم، تشکر ویژه و خاص خود را متوجه خانم وحیدی می‌دانم و از ایشان تشکر ویژه می‌کنم. آقای دکتر مرتضوی هم گل سرسبد بیمارستان صارم هستند. سایر قسمت‌ها هم عالی بودند و به طور کلی از همگی اعضای جزیره صارم تشکر می‌کنم. همگی خسته نباشید.»