سومین تجربه موفق صارم در درمان رحم آشرمن

تاریخ 1397/10/29 زمان 12:02:29 بازدید 885

آشرمن نوعی اختلال در رحم زنان است که متاسفانه در علم امروزی و در مراکز مختلف کشور، کمتر کسی قادر به درمان آن است اما خوشبختانه بیمارستان فوق تخصصی صارم با بهره‌گیری از تجربه و دانش جناب آقای دکتر صارمی تا کنون دو مورد از درمان این اختلال را در کارنامه خودش می‌بیند و چند روز گذشته سومین بیمار نیز در عملی طاقت‌فرسا مورد جراحی قرار گرفت و خوشبختانه با موفقیت همراه بود.


 

عملی که به ندرت در سطح جهان انجام می‌شود
سومین تجربه موفق صارم در درمان رحم آشرمن
 
رحم عضوی حیاتی برای زنان است. هر گاه این عضو دچار مشکل شود انگار چیزی از زنانگی فرد کم شده است. برای همین خانم‌ها معمولا به سلامتی این عضو اهمیت زیادی می‌دهند و احساس می‌کنند تا زمانی که آن را دارند احساس زنانه را بهتر درک می‌کنند. اما گاهی اوقات به دلایل مختلف این عضو دچار اختلال شده و بیماری‌های مختلفی در مورد آن به وجود می‌آید.  بعضی از این بیماری‌ها و اختلالات راه‌های ساده‌ای برای درمانشان وجود دارد و بعضی دیگر به این سادگی‌ها قابل درمان نیستند.  در نوع خاصی از اختلالات رحم که بافت رحم خواص خود را از دست می‌دهد و فضای آن کوچک می‌شود و در اصطلاح از حالت نرمال در می‌آید نیاز به تجربه و  تلاش یک تیم باتجربه دارد تا بدون آنکه رحم از بدن خارج شود  دوباره ترمیم شده و به فعالیت خودش ادامه دهد. در این حالت می‌گویند رحم «آشرمن» شده است. 
***
آشرمن نوعی اختلال در رحم زنان است که متاسفانه در علم امروزی و در مراکز مختلف کشور، کمتر کسی قادر به درمان آن است اما خوشبختانه بیمارستان فوق تخصصی صارم با بهره‌گیری از تجربه و دانش  جناب آقای دکتر صارمی تا کنون دو مورد از درمان این اختلال را در کارنامه خودش می‌بیند و چند روز گذشته سومین بیمار نیز در عملی طاقت‌فرسا مورد جراحی قرار گرفت و خوشبختانه با موفقیت همراه بود. 
داستان از این قرار بود که خانمی 38 ساله که به گفته خودش بیشتر مراکز درمانی شیراز و تهران را برای درمان اختلالات رحمی خودش گشته بود بدون دریافت نتیجه مورد نظر و  با تحقیق فراوان به نام بیمارستان صارم و دکتر صارمی رسیده بود. 
خودش می‌گوید: «پزشکی نمانده بود که سراغش نروم. هر کسی را که می‌گفتند می‌تواند به من کمک کند امتحان کرده بودم. شیراز را که محل زندگی‌ام  بود کامل می‌شناختم و پزشکان مختلفی را که از طرف دوستان و آشنایان معرفی شده بودند امتحان کردم. در تهران نیز چند جا رفتم اما متاسفانه همه می‌گفتند رحم من غیرقابل درمان است و باید از بدن من خارج شود. خودتان را جای من تصور کنید. این جمله را به هر خانمی بگویند ناراحت و اندوهگین می‌شود. ولی من  دست از تلاش برنداشتم و به تحقیقاتم ادامه دادم. از آقای دکتر صارمی تعریف‌های زیادی شنیده بودم به همین جهت پس از جستجوهای زیاد در اینترنت توانستم ایشان را پیدا کرده و نزدشان بیایم. پرونده من را که بررسی کردند بسیار امیدوارانه با من صحبت کردند و همین باعث شد تا جرقه امید در وجود من زده شود. همین روحیه خوب باعث شد من به درمانم امیدوارتر شوم و راحت‌تر سیر درمان را پی بگیرم. بعد از تمام شدن عمل جراحی و روزی که  می‌خواستم ترخیص شوم مجددا آقای دکتر صارمی را دیدم. ایشان مفصل در رابطه با بیماری‌ام توضیح دادند و  من را از وضعیت رحم و کارهایی که حین عمل جراحی برایم انجام شده بود باخبر کردند. از ایشان بسیار سپاسگزارم و امیدوارم دستان پرتوانشان همیشه در جهت خدمت به مردم قدرتی الهی پیدا کند.»
عمل جراحی بیمار مذکور بیش از 4 ساعت طول کشید و خوشبختانه مثل دو تجربه قبل این بار نیز موفقیت‌آمیز بود. بیمار خانم 38 ساله‌ای بودند که چند بار در مراکز دیگر میومکتومی شده بودند. در تمام مراکز دیگر به ایشان گفته بودند که باید هیستروکتومی شود. هیستروکتومی در واقع برداشتن رحم و خا رج کردن آن است که به دلایل مختلف خانم‌ها آن را  نمی‌پذیرند؛ چون احساس می‌کنند با خارج کردن رحم بخشی از احساسات و ویژگی‌های اختصاصی زنانه آنها تضعیف می‌شود. 
جناب آقای دکتر صارمی در رابطه با این عمل جراحی اینگونه توضیح دادند: «ما در این عمل جراحی، ابتدا چسبندگی‌ها را آزاد کردیم که کار بسیار طاقت‌فرسایی بود. عمل جراحی ایشان چهار ساعت طول کشید و در طی این مدت نیاز به مراقبت‌ها و البته تجربه بسیار بالایی بود که خوشبختانه چون ما در گذشته دو مورد دیگر را نیز درمان کرده بودیم با ویژگی‌ها، مخاطرات و مراقبت‌های این نوع عمل جراحی آشنا بودیم. این عمل در کمتر مرکزی در سراسر دنیا قابل انجام است اما ما تاکنون سه مورد از آن را در بیمارستان صارم انجام داده‌ایم. پس از آزادسازی چسبندگی‌ها یک جفت استریل پرده آمنیون جدا کردیم و به وسیله سرم نرمال‌سالین آن را شستشو دادیم؛ سپس جفت جدا شده را با کمک فیدینگ‌تیوپ (نوعی کتتر باریک و استریل) در داخل رحم گذاشتیم. خوشبختانه این بار نیز مانند دو تجربه قبلی جراحی موفقیت‌آمیزی بود و خوشحالیم که توانستیم بدون هیسترکتومی و برداشتن رحم این عضو حساس بیمار را ترمیم کرده و آن را درمان کنیم.»