اول از خدا و بعد از کادر درمان بیمارستان صارم مخصوصا خانم دکتر گیتی سپاسگزارم

تاریخ 1397/08/07 زمان 13:09:37 بازدید 639

خانواده محترم یکتا پس از سال‌ها چشم ‌انتظاری و تلاش‌های گاه و بیگاه که به هدف نرسیدند، حالا جمع خانواده‌شان در صارم به سه نفر رسیده است و این یعنی رسیدن به رویای چندین ساله‌شان.


 

خانم زهرا یکتا در گفت‌وگو با صارم:
اول از خدا و بعد از کادر درمان بیمارستان صارم مخصوصا خانم دکتر گیتی سپاسگزارم
همسر خانم یکتا: دکتر گیتی از ساعت 9 شب تا 5 صبح در اتاق عمل بالای سر همسرم تلاش می‌کرد
 
این چند ماه که منتظرت بودم، به اندازه چند سال نگذشت، به اندازه همین چند ماه گذشت، اما فهمیدم ماه یعنی چه، روز یعنی چه، لحظه یعنی چه. این چند ماه گذشت و فهمیدم گذشتن، زمان، انتظار یعنی چه؟ 
جایی شنیدم که کسی می‌گوید: «قول بده که خواهی آمد اما هرگز نیا!» دلیلش را که پرسیدم گفت: «اگر بیایی همه چیز خراب می‌شود، دیگر نمی‌توانم این‌گونه با اشتیاق به راه خیره شوم،‌ من خو کرده‌ام به این انتظار،  اگر بیایی من چشم به راه چه کسی بمانم؟» 
اما من قبول نداشتم این تفکر را.  رسیدن و وصال طعمی دارد که انتظار را فراموش خواهی کرد.  شیرینی رسیدن به رویایت هرگز تو را به عقب نمی‌راند و دلت برای انتظار تنگ نمی‌شود. 
در صارم خیلی دیده‌ایم و بسیار شنیده‌ایم که انتظارهای چندین ساله به وصال ختم می‌شود. رسیدن به آرزویی که سال‌ها با امید به انتظارش نشسته‌ای و از هیچ تلاشی دریغ نکرده‌ای. تعبیر این رویاها طعمی دارد که فقط خود آنها می‌توانند آن را وصف کنند و نه هیچکس دیگری. 
خانواده محترم یکتا پس از سال‌ها چشم ‌انتظاری و تلاش‌های گاه و بیگاه که به هدف نرسیدند، حالا جمع خانواده‌شان در صارم  به سه نفر رسیده است و این یعنی رسیدن به رویای چندین ساله‌شان. 
با آنها به گفت‌وگو نشستیم؛ با هم بخوانیم:‌
  
سرکار خانم یکتا، ضمن تبریک قدم نورسیده، برای ما از نحوه آشنایی‌تان با صارم بگویید. 
  قبل از اینکه با صارم آشنا بشوم IVF‌کرده بودم و سه قلو باردار بودم، متاسفانه یکی از جنین‌ها در هفته هشتم بارداری از بین رفت و تا هفته سیزدهم دوقلو باردار بودم. در هفته سیزدهم یکی دیگر از جنین‌ها از بین رفت ولی همچنان یکی از جنین‌ها زنده بود که نهایتا آن را هم در هفته بیست و هفتم بارداری از دست دادیم. این اتفاق دقیقا در روز انتخابات افتاد و مراکز درمانی مختلف تعطیل بودند. بنابراین به صارم مراجعه کردیم تا اقدامات لازم انجام شود و جنین‌ها از بدن من خارج شوند.  الان که به آن روز فکر می‌کنم، می‌بینم که قسمت بر این بوده که آن روز همه جا تعطیل باشد تا سرنوشت ما با صارم گره بخورد.  در آن روز سرکار خانم دکتر گیتی در بیمارستان حضور داشتندو بعد از معاینات لازم تشخیص دادند تا در صورت امکان، هر سه جنین را به صورت طبیعی از بدنم خارج کنند و حدالامکان سزارین نکنند. به نظرم این کار عجیب و سخت بود اما ایشان با تجربه و تبحر خودشان این کار را کردند که واقعا از او ممنون هستم. 

 

 
خوب تا اینجای کار شما هنوز مادر نشده‌اید. در ادامه کار چه اتفاقی افتاد؟ 
  بله، تا اینجای کار اتفاق آن چنان خوشایندی نیفتاده بود و تنها نقطه مثبت قضیه این بود که من برای دفع جنین‌ها  مجبور به سزارین نشدم و این اتفاق به صورت طبیعی افتاد. حقیقتش این است که تبحر، علم و برخورد سرکار خانم دکتر گیتی و همچنین امکانات و  محیط بیمارستان صارم ما را بر آن داشت که شانس خود را یک بار دیگر این بار در صارم امتحان کنیم. این موضوع را با دکتر گیتی مطرح کردیم و ایشان ما را کلینیک کمک‌باروری معرفی کردند. 

 

مرحله اصلی کار شما در صارم از اینجا آغاز شد. 
  بله، زیر نظر  دکتر فروتن IVF‌کردیم و از آن پس چون بارداری من جزو  بارداری‌های پرخطر (مادران پرخطر) محسوب می‌شد زیر نظر خانم دکتر گیتی مراحل مراقبت‌های بارداری را طی کردیم. ایشان تک تک‌ لحظات بارداری من را زیر نظر داشتند و خدا را شکر مشکلی پیش نیامد. دخترم در هفته 36 بارداری‌ام صحیح و سالم به دنیا آمد که یک کیلو و 625 گرم وزن  و 49 سانتی‌متر قد داشت. اول از خدا و بعد از کادر درمان بیمارستان صارم به خصوص خانم دکتر گیتی تشکر می‌کنیم. 

 

نظرتان را هنگام زایمان در اتاق عمل و بعد از آن در بخش برای ما بگویید. 
  همه چیز عالی بود. واقعا جو حاکم در اتاق عمل به قدری صمیمی و آرام بودکه اصلا احساس نمی‌کردم در اتاق عمل هستم. آرامش خاصی برقرار بود که نظر من را به خود جلب کرده بود. در بخش هم به قدری رسیدگی‌ها به موقع و عالی بود که فقط می‌شود از آنها تشکر کرد. همه پرسنل صارم از درب ورودی تا اتاق عمل، بخش و ... فوق‌العاده خوش‌برخورد و مودب هستند و این امتیاز بالایی برای یک مجموعه است. 
 

 

کمی هم با همسرتان صحبت کنیم. پدر شدتان مبارک. شما از صارم راضی بودید؟‌
  ممنونم. وقتی روزهای سال پیش را مرور می‌کنم متوجه می‌شوم که صارم  هیچ چیز برای ما کم نگذاشت. از دفع طبیعی همسرم که سه جنین در بدنش داشت گرفته تا بارداری موفقیت‌‌آمیز که پس از این همه سال خانواده ما به لطف خدا سه نفره شد. هیچ وقت از یادم نمی‌رود خانم دکتر گیتی از 9 شب تا 5 صبح بالای سر همسرم در اتاق عمل تلاش کرد تا جنین‌ها به صورت طبیعی دفع شوند. مطمئنم  غیر از خانم دکتر گیتی هر دکتری بودند سزارین می‌کردند. معتقدم هم در این دنیا و هم در آخرت مدیون زحمات دکتر گیتی هستیم. خدا هم شاهد است که هیچ چیز برای ما کم نگذاشتند. امیدوارم به هر چه مراد دلشان هست برسند.