غزاله حجازی : صحبت کردن با سرکار خانم دکتر مصدق آرامش عجیبی را به من می‌داد

تاریخ 1397/07/25 زمان 12:37:47 بازدید 693

با سرکار خانم غزاله حجازی که فرزند اول خود را در سال 92 در صارم به دنیا آورده بود و حالا در سال 97، درست 5 سال بعد برای بارداری دوم به صارم مراجعه کرده است، گفت‌وگو کردیم:


گفت‌وگو با سرکار خانم غزاله حجازی که دو زایمان موفق را در صارم تجربه کرده است

صحبت کردن با سرکار خانم دکتر مصدق آرامش عجیبی را به من می‌داد

شاید با کسانی برخورد کرده باشید که خودشان از تجربه دیگران بی‌نیاز می‌دانند و بر اثر این تفکر غرورآمیز، بارها و بارها  تجارب تلخ و نافرجامی را تجربه می‌کنند.  قطعا زمان و فرصت برای انسان آنقدر بوجود نمی‌آید که انسان بخواهد همه شرایط را شخصا تجربه کند. از تجربه دیگران باید استفاده کرد تا خود انسان تجربه دیگران نشود. هیچ کس نمی‌تواند این ادعا را کند که به تجربه دیگران نیاز ندارد ؛ چرا که هم به استفاده بهینه از عمر نمی‌انجامد و هم اینکه تجربه دیگران مانند نردبانی  است که تنها نیاز دارد پا روی پله‌های آن بگذاریم، آن وقت تا دوردست‌ها را هم خواهیم دید. حالا تصور کنید این تجربه موفق یا ناموفق برای خود شخص وجود داشته باشد که در این مورد تکلیف روشن است. 

 

زمانی که خیال آدم‌ها از چیزی یا کسی راحت باشد، دیگر در اطمینان به آن موضوع لحظه‌ای درنگ نمی‌کند. حالا اگر آن کار خیر باشد که استخاره هم در کار نخواهد بود. تصور کنید شما تجربه‌ای موفق راجع به یک موضوع داشته باشید و آن شرایط دوباره برای شما تکرار شود. آیا دنبال ماجراجویی و تجربه‌ی جدید خواهید بود؟‌ قطعا پاسخ شما منفی است. در واقع از تجربه موفق قبلی وام گرفته و بار دیگر آن شرایط را تکرار خواهید کرد. 
در بیمارستان صارم غالب مراجعین از جمله کسانی هستند که یا با تجربه موفق دیگران اینجا را انتخاب کرده‌اند یا خودشان قبلا یک تجربه موفق در صارم داشته‌اند. هر چند مراجعه اولیه نیز احتمالا شامل موضوع استفاده از تجربه موفق دیگران بوده است. 
با سرکار خانم غزاله حجازی که فرزند اول خود را در سال 92 در صارم به دنیا آورده بود و  حالا در سال 97، درست 5 سال بعد برای بارداری دوم به صارم مراجعه کرده است.  مادری که یک پسر به لطف خدا و زحمت پرسنل صارم در خانواده داشت و حالا یک دختر به جمع خانواده‌شان اضافه شده است و جمع‌شان 4 نفری شده است. با او گفت‌وگوی کوتاهی کردیم: 
 
   
سرکار خانم حجازی، قدم نورسیده مبارک. از دلیل مراجعه‌تان به صارم برای ما بگویید. 
  من در سال 92 با توصیه اطرافیان و تحقیقاتی که انجام دادم صارم را برای زایما ن اولم انتخاب کردم و پسرم شروین در آن سال در صارم به دنیا آمد و خانواده ما به لطف خدا و تلاش کادر درمانی صارم سه نفری شد. به همین دلیل و داشتن تجربه مناسب قبلی، بار دیگر در سال 97 به صارم مراجعه کردم و حالا شایلین خانم هم به خانواده ما اضافه شده است. د رهر دو مورد هم خدا را شکر مشکل خاصی پیش نیامد و به همین دلیل از صارم و صارمی‌ها متشکرم. 

 

پزشک شما در دو زایمان‌تان چه کسی بود؟  
  سرکار خانم دکتر مصدق در هر دو زایمان، پزشک من بودند و از لطف ایشان کمال تشکر را دارم. ایشان همیشه برای من سنگ تمام گذاشتند و در هر دو بارداری ایشان را آگاهانه انتخاب کردم و به ایشان و تجربه و علم‌شان خیلی اطمینان دارم. با مراجعه به ایشان آرامش خاصی در من به وجود می‌آمد و تا مراجعه بعدی شارژ بودم. 

 

خاطره‌ای از رفت‌و‌آمدهایتان به صارم هم دارید؟‌
  شاید بتوان گفت هر روز و هر لحظه آن برای من خاطره بود. در هر بار حضور در صارم و ملاقات با سرکار خانم دکتر مصدق، ایشان به قدری با آرامش و متانت با من گفت‌گو  می‌کرد و برای من وقت می‌گذاشت که با انرژی کامل به خانه برمی‌گشتیم و نگرانی‌های احتمالی ما مرتفع می‌شد. 

 

از روز زایمان دوم‌تان برای ما بگویید؟‌همه چیز روبه‌راه بود؟ مشکلی وجود نداشت؟‌
  زایمان دوم من کمی اورژانسی شد. در واقع زمانی که منزل بودم درد زایمانما ن شروع شد و باعث شد به صورت اورژانسی به صارم مراجعه کنم. به همین دلیل کمی استرس داشتم و همین باعث نگرانی‌ام شده بود. اما در اورژانس و اتاق عمل آنقدر حرفه‌ای و عالی کار می‌کردند که کم‌کم این استرس از من دور شد و زایمان نرمالی را تجربه کردم. خدا را شکر مشکلی وجود نداشت و همه چیز مطابق برنامه پیش رفت. نه تنها اتاق عمل در واقع همه چیز در صارم مطابق برنامه پیش می‌رود و این عالی است. 

 

 
صارم را به دیگران نیز معرفی می‌کنید؟ 
 حتما؛ همیشه سعی کرده‌ام از تجربه موفق دیگران استفاده کنم و همین موضوع باعث می‌شود خودم هم تجربه موفقم برای دیگران بازگو کنم و آنها را هم در این راه راهنمایی کنم. صارم یکی از بهترین انتخابهای من در طول زندگی‌ام بوده است. دست همگی درد نکند. خدا قوت.