کلاس آموزشی بیماری‌های واگیر برگزار شد

تاریخ 1397/07/15 زمان 12:18:26 بازدید 409

صبح امروز در جریان کلاس‌های آموزشی دفتر پرستاری کلاسی تحت عنوان بیماری‌های واگیر برگزار شد.


 

با حضور ماماها، پرستاران و شرکت‌کنندگانی  خارج از بیمارستان

 

کلاس آموزشی بیماری‌های واگیر برگزار شد

صبح امروز در جریان کلاس‌های آموزشی دفتر پرستاری کلاسی تحت عنوان بیماری‌های واگیر  برگزار شد. 

 

نسیم طاهری مسئول کلاس و سوپروایزر آموزشی بیمارستان صارم در این رابطه به خبرنگار روزنامه صارم گفت: «این کلاس یکی از کلاس‌های مهم آموزشی‌های دفتر پرستاری است. محیط درمانی با توجه به تعدد مراجعین و متنوع بودن گروه‌های مختلف سنی، مستعد انتقال بیماری‌های واگیر است. اگر شرایط مطلوب ایمنی در این خصوص در نظر گرفته نشود ممکن است پیامدهای ناگواری به دنبال داشته باشد. ما به جهت جلوگیری از بروز این مشکلات از مسئول کنترل عفونت بیمارستان سرکار خانم فاطمه درزی درخواست کردیم  تا این کلاس را تشکیل دهد.»
نسیم طاهری در خصوص گروه‌های هدف و شرکت‌کنندگان این کلاس نیز اینگونه توضیح داد: «گروه هدف این کلاس ماماها و پرستاران هستند که خوشبختانه با استقبال خوبی هم مواجه شده است. این کلاس به صورت کشوری برگزار شد و در سامانه‌ی آموزش مداوم وزارت بهداشت نیز ثبت شده است و به همین جهت شرکت‌کنندگانی از بیرون از بیمارستان هم در آن شرکت کرده‌اند.»
لازم به ذکر است این کلاس از ساعت 8 صبح به مدت یک ساعت در سالن همایش‌های بیمارستان صارم برگزار گردید. طبق برنامه‌ریزی آموزشی انجام شده روزهای یکشنبه در تقویم آموزشی بیمارستان صارم به آموزش پرسنل اختصاص دارد. البته غیر از یکشنبه‌ها پرسنل بخش‌های مختلف در روزهای چهارشنبه نیز در کلاس‌های برنامه‌ریزی شده حضور پیدا می‌کنند.  سال گذشته و به جهت برگزاری منظم کلاس‌های آموزشی در بیمارستان صارم به صورت ویژه از فعالیت‌های آموزشی این مجموعه درمانی توسط مدیر کل آموزش مداوم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقدیر به عمل آمد. 
لازم به ذکر است سرکار خانم نسیم طاهری سوپروایزر آموزشی و سرکار خانم مریم نادری مسئول ستاد آموزش بیمارستان صارم هستند که برایشان آرزوی موفقیت می‌کنیم.