مونیگا کلیمه کوهن : خاطره خوب 14 سال قبل من را دوباره به صارم کشاند

تاریخ 1397/07/10 زمان 12:07:43 بازدید 562

وقتی کسی 14 سال قبل صارم را می‌شناخته و با آن در ارتباط بوده و در آن صاحب فرزند شده و پس از گذشت این همه سال دوباره صارم را انتخاب می‌کند دیگر معنای بیمار و مراجعه‌کننده رنگ می‌بازد و جای خود را به ارتباط صمیمی و رفاقت می‌دهد


 

مونیگا کلیمه کوهن در گفت‌وگو با صارم:
خاطره خوب 14 سال قبل من را دوباره به صارم کشاند
 
 
معجزه ای وجود دارد که دوستی نامیده می شود و در میان دل اقامت دارد .  شما نمی دانید که چگونه بوجود می آید و چگونه آغاز می شود اما شادمانی که برایتان به ارمغان می آورد همیشه موهبتی خاص می بخشد و شما متوجه می شوید که دوستی ارزشمندترین نعمت خداوند است .  خیلی حس قشنگی است وقتی یک دوست فابریک داشته باشی که همیشه حواسش بهت باشه ، به یادت باشه ، نگرانت بشه و دوست داشته باشه. حکایت صارم با برخی مراجعین و بیماران، حکایت ارباب رجوع و مراجعه‌کننده و ... با یک مرکز درمانی نیست. حکایت ما حکایت دوستی است. حکایت آشنایی دیرینه است و  دلیل پایداری‌اش هم زلال بودن است. صارم با همه صاف و صادق است و هر چه از دستش برآید برای آنها انجام می‌دهد. این یعنی معنای رفاقت. وقتی کسی 14 سال قبل صارم را می‌شناخته و با آن در ارتباط بوده و در آن صاحب فرزند شده و پس از گذشت این همه سال دوباره صارم را انتخاب می‌کند دیگر معنای بیمار و مراجعه‌کننده رنگ می‌بازد و جای خود را به ارتباط صمیمی و رفاقت می‌دهد. مونیگا کلیمه کوهن از سال‌ها قبل، حتی قبل از شکل‌گیری بیمارستان صارم به این شکل و شمایل کنونی ما را می‌شناخته و با ما رفاقت دیرینه داشته. حالا فرزند دومش را نیز از صارم هدیه گرفته. گفت‌وگویی با او انجام دادیم که می‌خوانید: 
 
 
***
 
از خودتان برایمان بگویید. از  حس و حال دوباره مادر شدن. 
   14 سال قبل فرزند اولم را در صارم به دنیا آوردم و معنای مادر شدن را حس کردم. حالا پس از گذشته سالیان دراز، دوباره با یقین و اعتماد صارم را انتخاب کرده‌ام برای فرزند دومم. الان سه روز است که دانیل را از صارم هدیه گرفته‌ام و این اینکه دوباره حال و هوای آن روزها برایم زنده شد خوشحالم. صارم همچنان همان بیمارستان دوست‌داشتنی قبل است. بزرگتر، مجهزتر و البته دوست‌داشتنی‌تر. هر چند بیمارستان صارم نسبت به چهارده سال قبل به محل زندگی ما دورتر شده اما حتی دورتر از این هم بود ارزش آمدن داشت. وقتی اینجا هستی حس اعتماد و آسوده‌خاطر بودن داری و این به اندازه یک دنیا ارزش دارد. 

 

از سه روز قبل تا به امروز چرا مرخص نشده‌اید؟‌
  به خاطر زردی فرزندم، او را در بخش NICU بستری کردند و نیاز به مراقبت ویژه داشت که خدا را شکر در حال بهبودی کامل است و  ان‌شاءا... طی یک روز آینده مرخص خواهیم شد.  هر چند حس بستری شدن فرزندم، حس خوبی نبود اما زحمات پرسنل این بخش و همچنین امکانات کامل اینجا حال آدم را خوب می‌کند و با خیال راحت فرزندم را به خانه خواهم برد. 

 

از زمان زایمان برایمان بگویید. 
  زمانی که فرزندم به دنیا آمد به هوش بودم. با تک تک سلول‌های بدنم احساس مادر شدن را چشیدم. بلافاصله بعد از به دنیا آمدن فرزندم، او  را روی سینه من گذاشتند و من با او صحبت کردم.  من دانیل را فقط چند ثانیه بعد از به دنیا آمدن دیدم، لمسش کردم، او را بو کردم و خدا را شکر کردم که با زحمت صارمی‌ها بار دیگر طعم شیرین مادر شدن را چشیدم. خیلی لذتبخش بود.  بعد از اینکه به بخش هم منتقل شدیم تلاش همه پرسنل ستودنی بودن و با راهنمایی‌های پزشکان و کادر درمان و ... توانستم فرزندم را با شیر خودم تغذیه کنم و شیر خشک را طبق همین توصیه‌ها از سبد تغذیه فرزندم خارج کردم. 

 

به ما چه امتیازی می‌دهید؟ صارم را به دیگران هم پیشنهاد می‌کنید؟‌
  وقتی خودم بعد از این زمان طولانی باز هم صارم را انتخاب کردم یعنی اینکه همه جوره با آن اعتماد دارم و از روی آگاهی آن را انتخاب کرده‌ام. این بدان معنی است که قطعا این بیمارستان را به دیگران هم پیشنهاد خواهم کرد. وقتی تجربه مناسب و خوبی یا حتی بدی در مورد یک اتفاق و ماجرا به دست می‌آوریم آن را با دوستان و آشنایان هم به اشتراک می‌گذاریم که آنها نیز بتوانند از این تجربه استفاده کنند. حالا صارم هم جزو آن تجربیات فوق‌العاده خوب و ارزشمندی است اگر آن را به اشتراک نگذاریم جفا در حق آن کسانی است که می‌خواهند یک  بیمارستان خوب انتخاب کنند و احیانا صارم را نشناسند. امتیاز همه صارمی‌ها عالی است. پرسنل درمان، پزشک‌ها، پرسنل اداری  و خلاصه همه و همه عالی بودند و هستند. دست همگی درد نکند. 

 

صحبتی دارید که ما نپرسیده باشیم. 
  قبل از همه چیز از همگی پر سنل محترم بیمارستان صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم و خوبی‌ها شما را همیشه در خاطرم خواهم سپرد. بیمارستان صارم رفیق قدیمی ما است و قدردان این رفاقت خواهم بود.