سمیه آقابابایی: پرسنل NICU سه ماه از فرزندم به بهترین شکل مراقبت کردند

تاریخ 1397/07/10 زمان 11:58:27 بازدید 404

سرکار خانم سمیه آقابابایی از مراجعین محترمی است که نزدیک به سه ماه قبل فرزندش به صورت نارس متولد شد و در بخش NICU‌ بیمارستارن صارم بستری شد. حالا بعد از این مدت بسیاری از مشکلات فرزندش مرتفع شده....


 

سمیه آقابابایی  در گفت‌وگو با صارم:
پرسنل NICU  سه ماه  از فرزندم  به بهترین شکل مراقبت کردند
 
زندگی سراشیبی و سربالایی‌ای بسیاری دارد. گریزی از این واقعیت نیست و کمابیش برای همه پیش می‌آید. بعضی اوقات تقدیر بر آن است که سختی‌هایی را در طول زندگی‌ات تحمل کنی تا  لذت  شیرینی پس از آن را بچشی. حلاوت بدون سختی، آن طعم دوست‌داشتی را ندارد. شاید زمانی آنقدر مشکلات را یکجا داشته باشی که حتی کم بیاوری. اما انسان به امید زنده است و زندگی می‌کند.  سرکار خانم سمیه آقابابایی از مراجعین محترمی است که نزدیک به سه ماه قبل فرزندش به صورت نارس در صارم متولد شد و همین امر باعث بروز مشکلاتی برای فرزندش شد که نیاز به بستری شدن نوزاد در بخش NICU‌بود. حالا بعد از این مدت بسیاری از مشکلات فرزندش مرتفع شده و ایشان خوشحال هستند از اینکه حال نوزادشان خوب است. 
با او همکلام شدیم:‌
  
از خودتان و نوزادتان برای ما بگویید. 
  86 روز قبل دخترم را به صورت نارس در صارم به دنیا آوردم. ساغر خانم کمی عجله داشت برای آمدن به کنار ما. همین هم باعث شد مشکلاتی داشته باشد. اول اینکه به صورت نارس به دنیا آمده بود. در ثانی زود به دنیا آمدن او باعث شده بود فشار داخل مغزشان بالا باشد و روی رشدش تاثیر منفی بگذارد. بنابراین با معاینات دقیق و فراوان پزشکان محترم به این نتیجه رسیدند که او باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد. 

 

عمل انجام شد؟‌
  بله، دخترم توسط جناب آقای دکتر زالی جراحی شد و عمل شنت‌گذاری روی او انجام شد. بدین ترتیب فرزندم از آن زمان تا به امروز در بخش NICU  بستری شده است. 

 

حال ساغر خانم چطور است؟‌
  خدا را شکر روز به روز بهتر شد و حالا رشدش هم به حالت نرمال برگشته. روند توزن‌گیری او نیز بهتر شده. فرزندم سختی زیادی کشید و با تلاش پرسنل محترم، پرستاران و خلاصه همه و همه  تقریبا به زندگی عادی برگشته است و این را مرهون زحمات کادر تلاشگر صارم هستیم. 

 

ان‌شاءا... به زودی ساغر خانم به جمع خانواده شما اضافه شود و خوشحالی و شادمانی هدیه صارم به شما باشد. 
  ما هم همه فکر و ذکرمان همین است. البته با معاینات شبانه‌روزی جناب آقای دکتر مرتضوی و البته عمل جراحی موفقیت‌آمیز آقای دکتر زالی، سختی‌ها را پشت سر گذاشته‌ایم و روزهای خوب در پیش است. نمی‌دانم به چه زبانی تقدیر و تشکر کنم؛ با همین کلمات ساده می‌خواهم بگویم دست همگی درد نکند. خدا خیرتان بدهد. الهی که برای هیچ  نوزادی کوچکترین مشکلی پیش نیاید و همه در صحت و سلامت کامل در کنار خانواده‌هایشان باشند. 

 

تشکر می‌کنیم از اینکه وقتتان را در اختیار ما گذاشتید. 
  من هم از شما متشکرم که با من گفت‌وگو کردید و از این روش توانستم گوشه‌ای از زحمات پرسنلی که زحمت کشیده‌اند را بیان کنم و از آنها تشکر کنم.  از پرسنل NICU  به صورت ویژه تشکر می‌کنم که در این مدت به بهترین شکل از فرزندم مراقبت کردند.