فهیمه جناقی: دکتر گیتی و خانم قره‌داغی برای من سنگ تمام گذاشتند

تاریخ 1397/05/29 زمان 12:49:23 بازدید 910

با خانم فهیمه جناقی که به تازگی در بیمارستان ما طعم شیرین مادر شدن را چشیده همکلام شدیم و گپ کوتاهی زدیم.


گفت‌وگوی یکی از مراجعین که در بیمارستان  صارم  طعم مادر شدن را چشید

دکتر گیتی و خانم قره‌داغی برای من سنگ تمام گذاشتند

 

خستگی از تنت به در می رود وقتی کسی از روی رضایت کامل به شما بگوید «خسته نباشید، دست شما درد نکند، خدا قوت». چنان لذتی دارد که می‌توانی همانقدر که تا به حال کار کردی دوباره فعالیت کنی بدون کوچکترین استراحتی.  این معجزه قدردانی  است. اینکه خوب و بد را به خوبی از هم  تشخیص می‌دهند. اینکه می‌بینی تلاشت به نتیجه رسیده؛ آن هم نه تلاش یک نفره، تلاش یک گروه، یک جماعت، اهالی یک جزیره. هر روز در جزیره صارم تعداد زیادی مراجعه‌کننده داریم و خدمات مختلف به آنها ارائه می‌شود. اما گاهی اوقات، برخی از آنها چنان شما را مورد تمجید و ستایش قرار می‌دهند که غبار فرسایش کار از تنت رخت برمی‌بندد و سرحال می‌‌شوی. با خانم فهیمه جناقی که به تازگی در بیمارستان ما طعم شیرین مادر شدن را چشیده همکلام شدیم و گپ کوتاهی زدیم:‌

 

سرکار خانم جناقی، ضمن خوشامدگویی و تبریک به شما، بفرمایید از کجا به صارم آمده‌اید و به طور کلی چطور با ما آشنا شدید؟ 
ممنون از لطف شما. بنده 27 سال سن دارم و از مهر شهر کرج به صارم آمده‌ام. با صارم توسط اقوام آشنا شدم و به جهت تجربه موفق قبلی آنها و رضایتی که از این مرکز داشتند به اینجا مراجعه کردیم که انصافا هم درست می‌گفتند و  ما هم از همه چیز در این جزیره راضی بودیم. دست همگی درد نکند.  خاطره این روزهای خوب را در صارم هرگز فراموش نخواهم کرد.

 

 

پزشک معالج شما چه کسی بود؟‌‌
سرکار خانم دکتر گیتی، که به واقع خیلی زحمت کشیدند و از ایشا ن کمال تشکر و قدردانی را می‌کنم. دکتر گیتی و خانم قره‌داغی برای من سنگ تمام گذاشتند. در واقع زمانی می‌شود از یک مجموعه راضی بود که همه اجزاء آن خوب باشند. مثلا اگر پزشک خوب باشد انواع خدمات دیگر به خوبی ارائه نشود نمی‌توان نمره خوبی به آن داد. اینجا پرسنل بخش‌های اداری، حراست، خدمات، بهداشت، کادر درمانی، آزمایشگاه، پرستاران، پزشک‌ها و خلاصه همه و همه به نحو احسن خدمت‌رسانی می‌کنند و چاره‌ای به غیر از تشکر و سپاس برای ما نمی‌گذارند. واقعا بعضی اوقات فکر می‌کنم همه این عزیزان از دوستان و آشنایان قدیمی هستند. اینجا نیازی نیست با کسی آشنایی قبلی داشته باشی. همگی بیش از حد نیاز به وظیفه‌شان عمل می‌کنند و این یعنی یک مجموعه موفق.  این بدان معنی است که قطعا از این به بعد من هم مانند آن قوم و خویشی که شما را به من معرفی کردند، عمل خواهم کرد. بدون اینکه کسی از من بخواهد مبلّغ شما خواهم بود و با این کار هم  دعای خیر آنها پشت سرم خواهد بود و وجدان خودم راحت است که جایی را معرفی می‌کنم که همه چیز تمام است و نمره‌اش بیست است.  باور کنید نظیر پرسنل، پزشک‌‌ها و ماماهای اینجا را جایی ندیده ام. دست مریزاد. 
 

 

 

از زمان به دنیا آمدن فر زندتان بگویید؟ چه حالی داشتید؟ 
به صورت طبیعی استرس داشتم و کمی می‌ترسیدم. از آنجایی که به هوش بودم و اطراف خود را نگاه می‌کردم کمی دچار واهمه شدم. اما اینجای ماجرا جالب است که با تجربه، هوشیاری و البته برخورد مناسب و روحیه عالی کادر اتاق عمل،  انگار نه انگار که قرار است زایمان کنم.  بعد از صحبت‌هایی که با من شد دیگر ترس و دلهره‌ای نداشتم. در  عین هوشیاری به قدری رو حیه گرفتم که به سادگی عمل را پشت سر گذاشتم و حالا هم فرزندم در آغوشم است. فکر چنین زایمان خوبی را هم نمی‌کردم اما در صارم نشدنی‌ها هم می‌شود.  بیش از چیزی که فکرش را بکنید حالم خوب است و این را از پرسنل زحمت‌کش بیمارستان صارم دارم. جا دارد از جناب آقای دکتر صارمی به دلیل بنیان‌گذاری و مدیریت چنین مرکز فوق‌العاده‌ای تشکر کنم. جای اینگونه مراکز در کشور خالی است. جایی که بتوان صفر تا صد ماجرا را به آنها سپرد و با خیال راحت به پیشرفت درست کار  نظارت کرد. اعتماد، سرمایه‌ای است که صارم دارد و این مرهون زحمات تک‌تک اعضای این خانواده بزرگ است. 

 

 

با رسانه‌های صارم آشنا هستید؟  از آنها استفاده کرده‌اید؟ 
در زمان بارداری که به صارم مراجعه می‌کردم، مجلات، پمفلت‌ها و ... را مطالعه می‌کردم و برایم جالب بود. اطلاعات کاملی را به ما منتقل می‌کردند که واقعا به درد بخور بود. مطالبی در این مجلات بود که جاهای دیگر ندیده بودم. نکته جالبش زبان ساده‌ای بو دکه مطالب با آن نگارش شده بود و با یک مطالعه ساده متوجه موضوعات علمی پیچیده می‌شدیم. تلویزیون‌های شما را هم در اتاقم تماشا می‌کنم که آنها هم در همان راستا است. یعنی هم سرگرم‌کننده و هم علمی. 

 

 

 

صحبتی دارید که نپرسیده باشیم؟ 
دوست دارم بار دیگر از همه  عوامل بیمارستان خوب شما تشکر کنم. اما چند تشکر ویژه و خاص دارم. اول اینکه از سرکار خانم دکتر گیتی بسیار متشکرم که تمام تجربه و تلاششان را به کار گرفتند تا من زایمان خوب و راحتی داشته باشم. در وهله بعد از مامای فوق‌العاده مهربانم تشکر می‌کنم. سرکار خانم قره‌داغی مثل یک خواهر و مانند یک پروانه دور من می‌گشت و مراقب همه چیز بود.  وجود ایشان قوت قلبی برای من بود که صمیمانه از او ممنون هستم. در حق من خواهری کردند. 

 

 

 

[در پایان مصاحبه با همسر خانم جناقی هم همکلام شدیم]
به شما هم تبریک می‌گوییم که پدر شدید. نظر شما درباره خدمات صارم چیست؟
ممنونم از همگی. از اینکه وقت گذاشتید و با ما همکلام شدید، سپاسگزاریم. فقط می‌توانم بگویم خوشحالیم که با صارم آشنا شدیم و اینجا طعم داشتن فرزند را چشیدیم. نظر اصلی را همسرم باید بگوید که گفت. من هم هیچ دلیلی ندارد که رضایت نداشته باشم. چه جایی بهتر از اینجا؟ چه جایی کامل‌تر و مناسب‌تر از صارم؟ خدا را شکر که چنین بیمارستانی در تهران وجود دارد. البته ما کمی راهمان دور بود و از کرج می‌آمدیم. اما ارزشش را داشت و اگر صارم از این هم  دورتر بود قطعا به این بیمارستان می‌آمدیم. اگر قله قاف هم برویم صارم را فراموش نخواهیم کرد.