در ادامه کلاس‌های واحد آموزش دفتر پرستاری برگزار شد؛ تثبیت نوزاد و مسائل پیرامون آن

تاریخ 1397/05/15 زمان 13:07:24 بازدید 364

فعالیت‌های بهداشتی در هر کشور با میزان مرگ و میر نوزادان و مادران در دوران بارداری یا پس از آن ارزیابی می‌شود


 

فعالیت‌های بهداشتی در هر کشور با میزان مرگ  و میر نوزادان و مادران در دوران بارداری یا پس از آن ارزیابی می‌شود. این فعالیت‌های بهداشتی، می‌تواند در افزایش بهبود و تسریع درمان بیماری‌ها و همچنین افزایش سطح بهداشت و سلامت فردی و اجتماعی تاثیر بسزایی داشته باشد. 
یکی از عواملی که در این میان می‌تواند روی کاهش مرگ و میر نوزاد بعد از تولد تاثیر قابل توجهی داشته باشد تثبیت نوزاد است که شامل ثبات قند خون، درجه حرارت و وضعیت تنفس و ... می‌باشد. 
به منظور انجام این کار پرستاران می‌توانند در نقش یک ناجی ظاهر شوند و با مراقبت لحظه به لحظه و تسلسلی نوزادان در روزها و هفته‌های اول زندگی نوزاد تاثیر بسزایی بگذارند. 
این موضوع چنان اهمیت دارد که در چند روز گذشته کلاسی تحت همین عنوان توسط واحد آموزش دفتر پرستاری بیمارستان صارم برنامه‌ریزی و برگزار شد. هدف از برگزاری این کلاس فراهم آوردن بستر و شرایطی برای دستیابی به استانداردهای شایسته می‌باشد. 
 
 
لازم به ذکر است این استانداردها هم‌اکنون در بالاترین سطح کیفی در بیمارستان صارم به اجرا در می‌آید. 
سرکار خانم محمدظاهری مترون بیمارستان صارم با اشاره به اهمیت تثبیت نوزاد فرآیندهای انجام شده در این مقوله را جزو اقدامات لازم و غیرقابل انکار دانست و افزود:‌«با رعایت اصول اولیه در انتقال نوزادان از جمله در برقراری اکسیژن مناسب  و گرم نگه داشتن نوزاد و ... می‌توان از بروز بسیاری از مرگ‌و میرهای نوزاد در روزهای اول پس از تولد جلوگیری کرد.»
همچنین ایشان با اشاره به اهمیت شغل پرستاران و ماماها در بیمارستان صارم بر ایجاد ارتباط موثر و داشتن رفتار در خور و شایسته با مراجعین تاکید کرد و خطاب به شرکت کنندگان از اهمیت شغل پرستاران و ماماها به عنوان یکی از اصول اصلی در چرخه درمان یاد کرد و آنها را به داشتن حسن خلق و برخورد مناسب با مراجعین توصیه کرد.