دکتر صراف‌زاده: بررسی‌های کارشناسی می‌تواند مانع تکرار خطاها شود

تاریخ 1397/04/12 زمان 12:40:01 بازدید 487

از سری کلاس‌های آموزشی ستاد آموزش بیمارستانصارم کلاسی تحت عنوان Case Report برگزار شد که در آن پرونده‌ای از سایر مراکز درمانی انتخاب شده و مورد بررسی قرار گرفت


 

دکتر صراف‌زاده در جلسه Case Report امروز عنوان کردند
بررسی‌های کارشناسی می‌تواند مانع تکرار خطاها شود
 
 
 
 از سری کلاس‌های آموزشی ستاد آموزش بیمارستانصارم کلاسی تحت عنوان Case Report برگزار شد که در آن پرونده‌ای از سایر مراکز درمانی انتخاب شده و مورد بررسی قرار گرفت تا کارشناسان و پزشکان حاضر در کلاس به بررسی جزئیات آن بپردازند و دلایل و شواهد آن را به صورت علمی مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند. 
یکی از دلایل برگزاری این قبیل کلاس‌ها بحث کاربردی روی سوژه‌های مطرح شده است و چون پرونده‌ی پزشکی بیمار به صورت دقیق  مورد ارزیابی قرار می‌گیرد پزشکان با راه‌های صحیح و اصولی برخورد با موارد مشابه آشنا شده و آنها را به اجرا در می‌آورند. 
Case Report یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش و به روزرسانی دانش و تجربه پزشکان در برخورد با موارد اورژانسی و یا سایر موارد مشابه می‌باشد که در ستاد آموزش بیمارستان صارم مورد توجه قرار گرفته است. 
در ابتدای این جلسه آموزشی نیز سرکار خانم دکتر میرفندرسکی به ایراد سخنرانی پرداختند. 
این کلاس که با استقبال خوبی از سوی گروه پریناتولوژی مواجه شده بود از ساعت 8 صبح به مدت 2 ساعت د ر مرکز همایش‌های بیمارستان صارم برگزار شد.