تقدیر و تشکر خانواده محترم هراتی از سرکار خانم دکتر مصدق

تاریخ 1397/04/04 زمان 14:01:00 بازدید 615

همیشه برای کسی که اینجا را به من معرفی کرد دعای خیر می‌کنم. هیچ وقت یادم نمی‌رود. یکی از دوستانم به من گفت برو بیمارستان صارم...


 

«همیشه برای کسی که اینجا را به من معرفی کرد دعای خیر می‌کنم. هیچ وقت یادم نمی‌رود. یکی از دوستانم به من گفت برو بیمارستان صارم. خودش قبلا اینجا زایمان کرده بود. از او شنیدم که دکتر مصدق خیلی خوب است. منم به حرف او اعتماد کردم و آمدم اینجا و الان واقعا از دوستم تشکر می‌کنم.»
اینها جملاتی بود که مدتی قبل از زبان خانم جوان به نام سرکار خانم هراتی در روزنامه صارم به چاپ  رساندیم. کسی که با 60 کیلو اضافه وزن غیرعادی در بارداری‌اش در بیمارستان صارم زیر نظر سرکار خانم دکتر مصدق زایمان کرد و در حال حاضر در سلامتی کامل به سر می‌برد. 
حالا او به همراه همسرش بعد از چند ماه برای تشکر و قدردانی از دکتر مصدق و پرسنل بیمارستان صارم دوباره به صارم مراجعه کرده‌اند. 
وقتی که از حال و هوای آن روزهای خانم هراتی سوال می‌کنیم، می‌گوید: «‌ سرکار خانم دکتر مصدق مثل مادر برای من دلسوزی می‌کرد. واقعا به اندازه مادرم ایشان را  دوست دارم. آنقدر ارتباط عاطفی خوبی با او برقرار کرده بودم که مواردی که دستور می‌دادند را نمی‌توانستم اجرا نکنم. همیشه نگران این بودم که دستورات را اجرا نکنم و ایشان از من ناراحت بشوند. جالب است که سلامتی‌ام در درجه دوم اهمیت برایم بود و بیشتر دنبال این بودم که خانم دکتر مصدق از من دلگیر نشوند. در زمان باردای، قبل از زایمان و بعد از آن ایشان با آرامش مثال‌زدنی‌شان  به من و خانواده ام آرامش را تزریق می کردند.  آشنایی با دکتر مصدق را هیچ وقت فراموش نمی‌کنم  و یکی از بهترین خاطرات زندگی‌ام می‌دانم.» 
با خانم دکتر مصدق هم گپ کوتاهی زدیم که ایشان اشاره کردند: « وقتی بیمار نجات پیدا می‌کند انگار همه دنیا را به پزشکش داده‌اند. حقیقت این است که یک وقت‌هایی پزشک هم نیاز به چنین بازخوردهایی دارد که هم انرژی بگیرد هم بداند که کارش دیده می‌شود و ارزش کارش از طرف مردم ا‌رج نهاده می‌شود.»
دکتر مصدق در ادامه گفتند: «یکی از رموز موفقیت درباره خانم هراتی این بودکه خود بیمار همکاری کامل داشت و انصافا هر چه گفتیم عمل کردند.  پزشک انتظار کادو دادن  و کادو گرفتن از طرف بیمار را ندارد اما تشکر و قدردانی چیز دیگری است و به ما روحیه می‌دهد. البته همین که خود بیمارحس کند که چه کاری در حق ایشان انجام شده و چه زحماتی برای او کشیده شده برای پزشک و کادر درمان کافی است. من و سایر همکاران برای بیمار وقت می‌گذاریم چون احساس می‌کنیم به یک بنده خدا خدمت می‌کنیم و یکی از اصلی‌ترین وظایف کاری ما این است. لذتی که در خدمت به خلق خدا هست در کمتر کاری وجود دارد.»
در ادامه این دیدار، خانواده هراتی یک تابلو فرش از لحظه به دنیا آمدن فرزندشان به همراه یک قرآن نفیس به سرکار خانم دکتر مصدق هدیه کردند و اضافه کردند: «این کمترین کاری بود که به فکرمان رسید تا کمی از زحمات ایشان را جبران کنیم و اندکی از خستگی‌شان را از تن‌شان بیرون کنیم.»
ما هم برای خانواده هراتی و همچنین سرکار خانم دکتر مصدق که مایه افتخار و مباهات ما در بیمارستان صارم هستند آرزوی سلامتی و تندرستی داریم.