از تخت طاووس تا تخت بیماری و آغوش مادر

تاریخ 1397/03/23 زمان 13:42:07 بازدید 734

چند روز پیش سوالی با عنوان «گران‌ترین تختخواب جهان کدام است؟» با رویکرد پاسخ خلاقانه در روزنامه صارم به چاپ رسید و پاسخ‌های جالبی به دستمان رسید.


چند روز پیش سوالی با عنوان «گران‌ترین تختخواب جهان کدام است؟» با رویکرد پاسخ خلاقانه در روزنامه صارم به چاپ رسید و پاسخ‌های جالبی به دستمان رسید. 
از آنجایی که همه پاسخ‌های رسیده نگاه خاص به شمار می‌رفتند به قید قرعه یکی از شرکت‌کنندگان را به عنوان برنده اعلام 
می‌کنیم. 
قبل از اینکه نام برنده را اعلام کنیم خالی از لطف نیست که پاسخ‌های متنوع شرکت کنندگان را با هم مرور کنیم: 

پروانه سلمانی: بستر بیماری است؛ چرا؟ چون ما می‌تونیم برای همه کارهای روزانه خد کسی را استخدام کنیم. ولی کسی را نمی‌توانیم برای رنج و بیماری استخدام کنیم. پس قدر سلامتی خود را بدانیم و شکرگزار باشیم که سلامتی داریم. 

حمید مردانی:‌ گران‌ترین تختخواب دنیا آغوش مادر است. مادر امن‌ترین مکا دنیاست. آغوش مادر بهشت روی زمین است، بیایید قدر مادران خود را بدانیم که بعد از رفتنشان حسرت بودنشان را نخوریم.

زهرا قاسملو و ملیکا احمدی:‌ آغوش مادر

ناصر کریمی‌زاده: از دیدگاه مادی تخت طاووس که پشتوانه اسکناس ایران است و در موزه بانک مرکزی نگهداری می‌شود و ازدیدگاه معنوی تختخوابی که با وجدان راحت و آرامش خاطر بر روی آن بخوابی. 

رباب عاشوری: بستر بیماری؛ سلامتی تاجی است زرین بر سر  انسان‌های سالم که فقط افراد بیمار آن را می‌بینند. به امید آنکه خداوند مهربان همه بیماران را شفای عاجل عطا فرماید. 

مژگان آرامش‌شناس: قبر است؛ چرا که برای خوابیدن در آن بهای گزافی که همانا عمر است پرداخته شده است. 

اعظم قربانی اصل: گرانترین تختواب دنیا، تختخواب مادری است که شب تا صبح در کنار تخت نوزاد بیمار خود بیدار می‌ماند و چشم بر هم می‌گذارد و از سلامتی خود می‌زند تا فرزندش سلامت باشد. حضرت علی(ع) می‌فرمایند: هیچ لباسی زیباتر از سلامتی نیست. 

زهرا قلخانباز: آغوش مادر؛ متاسفانه از آن محروم هستم. 

اسدا... روشن: آغوش گرم مادر است که با هیچ ثروتی نمی‌توان آن را عوض کرد. 

کیوان مرادی: بستر بیماری است. شما می‌توانید کسی را استخدام کنید که به جای شما اتومبیلیان را براند یا برای شما پول در بیاورد. اما نمی‌توانید  کسی را استخدام کنید تا رنج بیماری را به جای شما تحمل کند. (مادیات را می‌توان بدست آورد اما سلامتی را خیر)

سعیده بختیاری: تختخواب ذهن و وجدان آدمی است؛ چون اگر وجدان راحتی نداشته باشی اگر در تختخواب طلا هم بخوابی باز خواب راحتی نخواهی داشت که به نقل بزرگی می‌توانیم تختخواب بخریم ولی خواب راحت نه. به نظر من گران‌ترین تختخواب، وجدان با ارزش آدمی است. 

همانطور که مطالعه کردید اکثر پاسخ‌ها به موارد درستی اشاره کرده‌اند. 
بنابراین طی قرعه‌کشی نام «حمید مردانی» به عنوان برنده این مسابقه انتخاب شد. به ایشان و  همه شرکت‌کنندگانی که چنین خلاقانه به سوال مطرح شده پاسخ دادند تبریک عرض 
می‌کنیم.