برنامه‌ی کاندیداهای شورای کارگری بیمارستان

تاریخ 1397/03/23 زمان 13:37:37 بازدید 599

باقر عباسی، کاندیدای شورای کارگری بیمارستان صارم در گفت‌وگو دیدگاه ها و اهداف خود را بیان کرد


  جناب آقای باقر عباسی، کمی از خودتان بگویید. از چه زمانی به بیمارستان صارم آمده‌اید؟ 
البته شما پیش‌دستی کردید که دیروز اطلاعاتی را درباره من منتشر کردید. من متولد یکم شهریور 67 هستم و از دهم خرداد سال گذشته در بیمارستان صارم مشغول به فعالیت شده‌ام. قبل از صارم هم در بخش حراست یک بیمارستان در شهریار  مشغول به فعالیت بودم. 

  چه شد که تصمیم گرفتید در انتخابات شورای کارگری بیمارستان صارم شرکت کنید؟ 
قبل از اینکه به این سوال پاسخ بدهم باید از وظایف نماینده یا شورای نمایندگان کارگران یک مجموعه برایتان بگویم. اگر بخواهم به طور کلی وظایف یک نماینده را بگویم باید به این نکات اشاره کنم: 
- آشنا ساختن کارگران به حدود وظایف و مسئولیتها و حقوق قانونی خویش. 
-  کوشش برای ایجاد حسن تفاهم بین کارگران و کارفرما به منظور حل و فصل مشکلات و اختلافات روابط کار در چارچوب مقررات قانونی از طریق مذاکره با کارفرما. 
- پیگیری ، همکاری و نظارت بر امور رفاهی کارگران مطابق مقررات مربوطه. 
- پیگیری و مراقبت در جهت حسن اجرای مقررات قانون کار و استیفای حقوق قانونی کارگران. 
- شرکت در تشکیل مجمع نمایندگان کارگران به منظور انتخاب نمایندگان کارگران در مراجع حل اختلاف و کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار استان و نظایر آن

  یعنی شما می‌خواهید همه این موارد را محقق کنید؟ 
اهل شعارهای الکی نیستم. من باید چیزی را بگویم که بتوانم انجام دهم. البته همه این موارد که عرض کردم شدنی است اما بسیاری از آنها در حال حاضر هم در بیمارستان صارم وجود دارد و نیازی به انجام آن نیست. اما نکته‌ای که باید اینجا متذکر شوم بعضی از حدود و حقوقی هست که وجود دارد اما پیگیری نمی‌شود تا به صورت کامل به سرانجام برسد. مهم‌ترین وظیفه نماینده کارگران همین است. مطالبه، پیگیری و به سرانجام رساندن مطالب قانونی و به حق کارگران.

  پس شما وظیفه نماینده کارگران را در این موضوعات خلاصه کرده‌اید و به قول خودتان تا به نتیجه رساندن آن هم پیگیر ماجرا خواهید بود.
به نظر من هزار و یک موضوع را مطرح کنیم اما یکی از آنها به نتیجه نرسد فایده‌ای ندارد. به قول معروف صدتا چاقو بسازیم یکی هم دسته نداشته باشد به دردی نمی‌خورد.  معتقدم موارد را یکی یکی باید مطرح کرد و تا آخر پیگیر شد. 

  پس شما اهل وعده بیخودی و شعار نیستید.
همه خوب می‌دانیم که تغییرات اساسی خارج از وظایف نماینده کارگران است. تازه اگر نیازی به این تغییرات باشد که خدا را شکر در مجموعه صارم به این موضوع نیاز نیست و همانطور که عرض کردم بسیاری از موارد به خوبی در حال اجراست و مشکل خاصی وجود ندارد. 

آقای عباسی، فکر می کنید رای لازم را بیاورید و انتخاب شوید؟‌
هر چه خدا بخواهد. اگر همکاران به من اعتماد کردند من هم همه تلاشم را خوااهم کرد. اگر هم که به کسانی دیگر رای دادند ما هم برای انها آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم بتوانند پاسخ اعتماد همکاران را بدهند. 
امیدوارم شورایی تشکیل بدهیم که در همه جا زبانزد بشود و الگویی برای دیگر مراکز شود. 

  حرف آخر؟ 
از همه همکارهای عزیز تقاضا می‌کنم در انتخابات شرکت کنند و سعی کنند در انتخاب خود دقت لازم را به کار گیرند و بدانند بابت رایی که می‌دهند مسئول هستند و در ‌آینده خودشان تاثیر مستقیم دارند.