آرامش صارم، همه استرس ما را از بین برد

تاریخ 1397/03/23 زمان 13:26:50 بازدید 613

چند روز پیش، زوج ملایری در بیمارستان صارم صاحب پسری شدند که نام او را امیرسام انتخاب کرده بودند. با این پدر و مادر خونگرم گفت‌وگوی کوتاهی انجام دادیم:‌


چند روز پیش، زوج ملایری در بیمارستان صارم صاحب پسری شدند که نام او را امیرسام انتخاب کرده بودند. با این پدر و مادر خونگرم گفت‌وگوی کوتاهی انجام دادیم:‌
  
سرکار خانم غفوری، قدم نورسیده مبارک. به شما به خاطر مادر شدن تبریک عرض می‌کنیم. 
  ممنونم. از شما و همه همکارهای گرامی‌تان ممنونم. 

از حس و حال خودتان بگویید. از حس مادر شدن.
  قابل توصیف نیست. (با بغض) این حس باورنکردنی است. نمی‌توانم با جمله و کلمه آن را بیان کنم. زمانی که فرزندم را به آغوش کشیدم از خوشحالی گریه می‌کردم. نمی‌دانم چطور بگویم حس مادر شدن یعنی چه. فقط امیدوارم خداوند به هر کسی که فرزند ندارد، دختر یا پسری سالم هدیه کند. 

از کجا به صارم آمده‌اید و دلیل انتخاب صارم چه بود؟ 
  ما از شهرستان ملایر در استان همدان به صارم مراجعه کرده‌ایم. با تحقیقی که قبل از بارداری کرده بودیم صارم را به ما معرفی کردند. زمانی که برای آزمایش‌های قبل از بارداری به بیمارستان آمدیم از صفر تا صد را پسندیدیم. از اولین برخورد پرسنل تا آخرین لحظه برای خروج همه چیز عالی بود. بنابراین تصمیم گرفتیم برای ادامه روند بارداری و زایمان هم به صارم بیاییم. 

پزشک معالج شما چه کسی بود؟‌
  سرکار خانم دکتر میرفندرسکی که امیدوارم همیشه سالم و سلامت باشند. ایشان به قدری چیره‌دست و عالی بودند که آرامش را به من هدیه می‌کردند. از آنجایی که من خیلی استرس داشتم حضور ایشان در کنار من از اولین روز تا لحظه‌ای که فرزندم به دنیا آمد برای من نعمت بود. از ایشان خیلی تشکر می‌کنم. 

پیشنهاد یا انتقادی برای ما دارید؟‌
  به دلیل رضایت کامل نه می‌توانم انتقادی کنم و نه پیشنهادی به نظرم می‌رسد. شاید بتوانم به یک نکته اشاره کنم و آن این موضوع است که برای مراجعینی که از راه‌های دور و از شهرستان‌ها به صارم می‌ آیند شرایط خاص‌ترین در نظر بگیرند و در صورت امکان کمتر در صف انتظار باشند. خودتان می‌دانید که رفت و آمد و انتظار برای مادران باردار مخصوصا کسانی که راه طولانی نیز طی کرده‌اند بسیـــــار سخت است. 


از شرایط کلی بیمارستان راضی بودید؟‌
  بله، همانطوری که عرض کردم همه چیز در جای خودش بود و این آرامش را به ما القاء‌می کرد. در روزهای مراجعه هم از نحوه اطلاع‌رسانی، جزوه‌های آموزشی، تلویزیون صارم و ... نهایت استفاده را می‌کردمی. 

برای حسن ختام گفت‌وگو پیامی برای فرزندتان بگذارید تا زمانی که بزرگ شد آن را بشنود و لذت ببرد. 

  امیر سام نازنینم، خیلی دوستت دارم. برای تو بهترین آرزوها را دارم. قول بده که انسانی موفق، پاک و سالم برای جامعه باشی. 

 

(سراغ پدر امیر سام هم رفتیم و کمی هم با ایشان صحبت کردیم.)
شما هم از حال و هوای خودتان برای ما بگویید؟‌حس پدر شدن...
  اول از حضور شما و فرصتی که به مادادید تا با هم، همصحبت شدیم تشکر می‌کنم. باید اعتراف کنم حس پدر شدن کمی از حس مادر شدن دیرتر شکل می‌گیرد. مادر از زمانی که نوزاد را در شکم خود  دارد احساس مادر شدن می‌کند تا زمانی که فرزندش چشم به دنیا باز کند. اما پدر شدن اندکی متفاوت است. 

من تا زمانی که امیر سام را به آغوش نکشیده بودم این احساس را نداشتم. وقتی در اتاق عمل بند ناف را بریدم و فرزندم را دیدم تازه متوجه شدم که پدر شده‌ام. 

حس پدر شدن شما، چقدر به شما کمک می‌کند که احساس پدر خودتان را زمانی که شما به دنیا ‌آمدید، درک کنید؟
  نکته خوبی را گفتید. این احساس را تا زمانی که خودت تجربه نکنی متوجه نمی‌شوی. 


از شرایط بیمارستان برای ما بگویید. شرایط کادر درمان و ....
  از لحظه ورود تا آخرین مرحله، به قدری منظم و با احترام بود که ما هیچ کمبودی را احساس نکردیم.  ساده بگویم؛ زمانی که از درب ورودی وارد بیمارستان می‌شدیم آرامش داشتیم تا آخرین ثانیه.  کادر درمانی و کادر اداری همگی عالی بودند. از ماماها، پزشکان، پرستاران، حراست و ... همگی تشکر می‌کنم. 

پیشنهاد یا انتقادی برای ما دارید؟‌
  امیدوارم حرکت رو به جلوی خود را ادامه بدهید و هر روز بهتر از دیروز باشید. 

 زمانی که تصمیم گرفتید صاحب فرزند شوید چرا صارم را انتخاب کردید؟ 
  پیشنهاد نزدیکان و دوستان صارم بود، زمانی هم که به صارم آمدیم متوجه شدیم که اشتباه نکرده‌ایم. از جناب آقای دکتر صارمی که چنین مجموعه‌ای را بنیانگذاری کرده‌اند تشکر می‌کنم. ایشان با لبخند همیشگی و راهنمایی‌ها خو همیشه آرامش و روحیه را به ما منتقل می‌کردند. 

 پیغام برای فرزند و همسر خود دارید؟‌
  برای امیرسام که آروزی سربلندی و موفقیت می‌کنم. امیدوارم بتواند فرد مفیدی برای جامعه و مردم کشورم باشد. از همسرم هم خیلی خیلی ممنونم که امیرسام را به خانواده‌مان اضافه کرد و جمع ما را گرم‌تر از قبل کرد.