هر کجا غیر از صارم بودم اکنون اینگونه آرام و سلامت نبودم

تاریخ 1397/02/23 زمان 13:29:27 بازدید 897

همیشه برای کسی که اینجا را به من معرفی کرد دعای خیر می‌کنم. هیچ وقت یادم نمی‌ره. یکی از دوستانم به من گفت برو بیمارستان صارم. خودش قبلا اینجا زایمان کرده بود....


«همیشه برای کسی که اینجا را به من معرفی کرد دعای خیر می‌کنم. هیچ وقت یادم نمی‌ره. یکی از دوستانم به من گفت برو بیمارستان صارم. خودش قبلا اینجا زایمان کرده بود. از اون شنیدم که دکتر مصدق خیلی خوبه. منم به حرف او اعتماد کردم و اومدم اینجا و الان واقعا از دوستم تشکر می‌کنم.»
اینها را خانمی جوان که چند ماه قبل در بیمارستان صارم زایمان کرده بود می‌گفت. داستان را اینگونه ادامه داد: من در اتفاقی عجیب در دوران بارداری 60 کیلو وزن اضافه کردم و هنوز هم درگیر این مسئله هستم. اگر در این دوران خانم دکتر مصدق و تیم پزشکی بیمارستان صارم نبودند من اکنون نمی‌توانستم اینگونه راحت و آسوده زندگی کنم. فرزند اول من 31 تیر سال 1395 به دنیا آمده بود و بیمارستان صارم آنقدر تجربه‌ی جذابی را برای من رقم زده بود که بدون تأمل برای زایمان دوم نیز همین بیمارستان را انتخاب کردم. مهمترین نکته‌ای که یک مادر باردار به آن نیاز دارد ارتباط خوب و درست با تیم درمان مخصوصا پزشک است. چیزی که برای من در بهترین شکل ممکن به وجود آمد. خانم دکتر مصدق آنچنان صمیمی و گرم با من برخورد می‌کردند که تمام استرس و نگرانی من از بین می‌رفت. واقعا مانند یک مادر برای من زحمت کشیدند. به همین دلیل من هم مثل مادر خودم ایشان را دوست داشتم و دارم و الان که چند هفته‌ای است نتوانستم ایشان را ببینم دلتنگشان شده‌ام.
قبلا از دیگران در مورد بیمارستان صارم و فضای حاکم بر آن شنیده بودم اما از وقتی خودم وارد این مجموعه شده‌ام فهمیدم شنیده‌های من بسیار کمتر از واقعیت ممکن اینجاست. 
من در دوران بارداری به دلیل احترام بسیار زیادی که برای خانم دکتر مصدق قائل بودم همیشه سعی کردم تمام دستورات ایشان را به خوبی اجرا کنم تا ایشان از دست من ناراحت نشوند. 
فرزند دوم من روز بیستم اسفند سال گذشته به دنیا آمد. همانطور که انتظار داشتم همه چیز عالی پیش رفت. خود خانم دکتر مصدق که بی‌نظیر هستند. کلیه پرسنل از حراست ورودی بیمارستان گرفته تا پرسنل اتاق عمل و زایشگاه و بخش بستری، همگی عالی بوند. از تمام آنها بسیار سپاسگزارم و امیدوارم سایر مراکز درمانی هم مانند اینجا عمل کنند. 
اینجا احساس آرامش را به مادر منتقل می‌کند. هم محیط و فضای آن به گونه‌ای است که آرامش‌بخش است و هم رفتار پرسنل و پزشکان استرس را از بیمار دور می‌کند. 
با توجه به شرایط جسمی من و تاکیداتی که سایر پزشکان در رابطه با مراقبت‌های دوران بارداری من داشتند من نگرانی زیادی در وجودم رخنه کرده بود. اما هر بار که با خانم دکتر مصدق گفت‌وگو می‌کردم نگرانی‌هایم برطرف می‌شد و با آرامش کامل به سوی خانه روانه می‌شدم. 
ممکن بود در دوران بارداری اضافه وزن غیرعادی من مشکلات زیادی را، هم برای خودم و هم برای فرزندم به وجود بیاورد اما مهارت ستودنی خانم دکتر مصدق این ایام را برای من به یکی از لذتبخش‌ترین دوران زندگی‌ام تبدیل کرد و تمام مشکلاتم را با درایت خاصی مدیریت و برطرف کردند تا جایی که من با وجود آنکه تحت نظر پزشکان دیگر در رشته‌های مختلف هم بودم اینجا و زیر نظر تیم پزشکی صارم زایمان کردم که حاصل آن تولد نوزادی سالم و سلامتی خودم بود. به همین دلیل هر جا از صارم صحبتی به میان می‌آید خودم را موظف می‌دانم که دیگران را از امکانات و تبحر پزشکان و پرسنل این مجموعه آگاه سازم و به نوعی معرفی این مرکز مجهز را از وظایف خودم می‌دانم. همانطور که روزی یک نفر صارم را به من معرفی کرد من هم از این به بعد معرف بیمارستان برای سایر کسانی که اینجا را نمی‌شناسند خواهم بود. 
هفته‌ی آینده ما برای ختنه پسرم اینجا نوبت گرفته‌ایم. جالب است بگویم ما خودمان یک مرکز درمانی در شهریار داریم و آنجا هم، از هر نظر کامل و مجهز است اما به دلیل اطمینانی که به اینجا دارم به همسرم گفتم ختنه‌ی پسرم را حتما در صارم انجام می‌دهیم. 
از جناب آقای دکتر صارمی ممنونم. کار ایشان در احداث چنین مرکزی ستودنی است. امیدوارم خداوند به ایشان طول عمر با عزت عطا نماید. 

اینها صحبت‌های سرکار خانم زهرا هراتی بود که با تلاش شما همکاران گرامی این خاطره‌ی خوب و دلپذیر برایشان به ثبت رسیده است. برای سرکار خانم هراتی و خانواده‌ی محترمشان آرزوی خوشبختـــی و سعادتمندی داریم و به خانم دکتر مصدق و سایر همکاران دیگر در بخش‌های مختلف خسته نباشید می‌گویم. خدا قوت