پایان شیـرین ۱۹ سال انتظـار

تاریخ 1396/11/19 زمان 11:40:58 بازدید 1227

روایت دلنشین یکی از مراجعان از درمان ناباروی


کمتر دکتری بود که نرفته باشم. از تبریز گرفته تا سایر شهرهای دیگر. داشتم نا امید می‌شدم. ۱۹ سال از این سر کشور تا آن سر کشور به دنبال دوای دردم رفتم اما چاره‌ای نداشت. هر پزشکی که توصیه می‌کردند را به امید نتیجه گرفتن انتخاب می‌کردم اما دریغ از یک ذره امید. 
کم‌کم داشتم به این باور تلخ می‌رسیدم که خدا زندگی‌من و همسرم را بدون بچه در طالعمان دیده است تا اینکه صارم را به من معرفی کردند.
 آن روزها با خودم می‌گفتم صارم هم مثل سایر بیمارستان‌های دیگر است. اگر قرار بود نتیجه بگیرم، این همه دوا و درمان اثر‌ می‌کرد. بسیار ناامید بودم ولی با این وجود باز هم دل را به دریا زدم و آمدم. به جرأت می‌توانم بگویم کمترین امیدی برای درمان نداشتم. یکی از دوستانم که خودش مشکل ناباروری داشت و در صارم درمان شده بود به من گفت: اگر به خدا توکل کنی همه‌چیز درست می‌شود. 
آن روز معنی حرفش را نفهمیدم. با خودم گفتم مگر می‌شود من بعد از ۱۹ سال ناباروری صاحب بچه شوم؟ اما شوق بچه‌دار شدن آن‌قدر زیاد بود که من را به اینجا کشاند. 
در فاصله‌ی چند روز و قبل از اینکه وارد بیمارستان شوم تحقیقات زیادی کردم. نتیجه‌ی تحقیقات جرقه‌ی امید را در دلم زد. دل را به دریا زدم و به امید گرفتن نتیجه وارد صارم شدم. شاید برایتان عجیب باشد اما از همان ابتدا جو‌ متفاوت آن، روی من و همسرم تاثیر گذاشت. 
پس از بررسی‌های اولیه شخص دکتر صارمی جراحی کردند. این لطف ایشان را هیچ‌گاه فراموش نمی‌کنم. حاصل این لطفشان و ‌زحمات بی‌دریغ سایر همکارانشان در بیمارستان صارم هدیه‌ی شیرینی است که چند وقتی است خدا به ما داده است. 
جمع ۲نفره‌ی ما به ۳ نفر تبدیل شده است. تعبیر من از این اتفاق چیزی مثل معجزه است. بعدها فهمیدم که لنفوسیت‌تراپی در این مرکژ انجام می‌شود و یکی از خدمات متمایزی که برای ما انجام شده است همین بوده است. 
چیزی که در سایر مراکز دریافت نکرده بودیم. ۱۹ سال انتظار کشیدیم تا بلاخره جواب گرفتیم. همیشه دنبال فرصتی بودم که بتوانم از زحمات پرسنل صارم تشکر کنم و این فرصت را مغتنم می‌شمارم. حس و حالی که اکنون در زندگی ما ایجاد شده است حاصل تلاش پزشکان و پرسنل و در صدر همه‌ی آنها شخص جناب آقای دکتر صارمی است. 
از روزی که این هدیه‌ی الهی وارد زندگی ما شده است هرجا می‌روم از خاطرات خوب و شیرین صارم صحبت می‌کنم. 
این حرف‌هایی که من بر زبان آوردم حرف‌های مشترک من و همسرم است. ایشان هم مثل من و شاید بیشتر این حس و حال زیبا را در مورد صارم دارند. امیدوارم همواره بتوانید با تلاش و تبحر و علم خوبتان نویدبخش اتفاقات شیرین در زندگی دیگران باشید. بی‌تردید من و امثال من همواره دعاگوی تک‌تک شما هستیم و از تمام وجودمان برایتان آرزوهای خوب و عالی را از درگاه خداوند منان خواهیم داشت.
ارادتمند شما
فرامرز نادری زاده
بهمن ماه ۹۶