گفت‌وگو با علیرضا پورحجـــــت مسئول انبارداری صارم

تاریخ 1396/10/29 زمان 14:22:36 بازدید 896

اگر بخواهیم تعدادی از پرسنل با سابقه و مسئولیت‌پذیر بیمارستان


اگر بخواهیم تعدادی از پرسنل با سابقه و مسئولیت‌پذیر بیمارستان را اسم ببریم بدون شک نام آقای پورحجت در میان آنها دیده می‌شود. کسی که با سابقه‌ی چند ساله اکنون از پرسنل نام آشنای مجموعه‌ی صارم لقب گرفته است. آقای پورحجت را در لیست‌های مختلف دیده‌ایم و ویژگی ثابت همه‌ی پست های مأموریتی ایشان وظیفه‌ی سنگین و مسئولیت زیاد بوده است. از آن زمانی که در حراست مشغول انجام وظیفه بود تا روزهایی که در واحد مالی به کار گرفته شد و اکنون که مسئول انبارداری بیمارستان است. امروز با ایشان در بخش صارم‌گشت همکلام شده‌ایم و پای صحبت این همکار وظیفه‌شناس نشسته‌ایم. گفت‌و‌گوی ما را با ایشان در ادامه می‌خوانید.

آقای پورحجت ضمن عرض سلام به عنوان اولین سوال بفرمایید که از چه سالی در صارم مشغول هستید؟
  من از سال ۸۷ وارد صارم شده‌ام. به خوبی به یاد دارم روزی که آمدم فرم استخدام پر کنم، بیش از ۵۰۰ نفر برای استخدام اقدام کرده بودند. با خودم ‌گفتم اصلا اینجا استخدام نخواهم شد. یعنی هیچ شانسی برای خودم قائل نبودم. دو روز گذشت. از بیمارستان با من تماس گرفتند. تعجب کردم. باز هم زیاد خوش‌بین نبودم که استخدام شوم. برای مصاحبه، شخص آقای دکتر صارمی حضور داشتند. سوالاتی پرسیدند و سپس گفتند: «از طریق جواب‌هایی که دادی مشخص است که اهل دروغ نیستی و من هم این‌چنین رفتاری را دوست دارم واینگونه شد که وارد جزیره‌ی صارم شدم.»
چه طور شد که با حراست شروع کردید؟
  من قبل از اینکه وارد بیمارستان صارم شوم ۵ سال جزو نیروی انتظامی بودم و مسایل امنیتی و حراستی را به صورت کامل دوره دیده بودم. به همین جهت در بخش حراست به کار گرفته شدم و واقعا در مدت حضورم در واحد حراست روزهای خوبی را گذراندم.
شما پس از حراست به واحد مالی و بعد از آن هم به سمت مسئول به انبارداری بیمارستان منصوب شدید. در کدام‌یک احساس راحتی بیشتری داشتید؟
  همه‌ی کارهای من پرمسئولیت بوده‌اند. البته هرکاری با توجه به نوع و حساسیت خاص خودش دارای مسئولیت‌های ویژه‌ای است، اما کار کردن در بخش‌هایی نظیر حراست و مالی همواره از حساسیت ویژه‌ای برخوردار بوده است. من هر دو ‌واحد را تجربه کرده‌ام. در واقع در هر دو واحد مسئولیت اصلی حفاظت است. حراست، مسئول امنیت است و مالی حفاظت اموال. خوشحالم که دکتر صارمی به من لطف داشتند و در این پست‌ها من را به کار گرفته‌اند.
به نظر خودتان حساسیت و مسئولیت کدام یک بیشتر است؟
  من عقیده دارم انبارداری به مراتب سنگین‌تر از کارهای دیگر است. به تعبیری امین اموال بودن بسیار وظیفه‌ی خطیر و سنگینی را بر دوش انسان می‌گذارد.
انبارداری علم خاصی می‌خواهد یا هر کسی می‌تواند آن را انجام دهد؟
  انبارداری قبل از هرچیز امانت‌داری می‌خواهد. یک انباردار خوب یک امانت‌دار خوب است. در کنار این موضوع انباردار باید لیست اموال موجود در انبار را به خوبی رصد کند و از موجودی انبار با خبر باشد تا به موقع و به اندازه‌ی مصرف بخش‌های مختلف سفارش دهد. اگر کم باشد سازمان دچار مشکل می‌شود و اگر زیاد باشد اسراف صورت خواهد گرفت.
تا حالا پیش آمده کالایی تمام شده باشد و شما یادتان رفته باشد سفارش دهید؟
  نمی‌توانم بگویم پیش نیامده. چون تعداد اقلام بسیار زیاد هستند اما هیچ‌گاه پیش نیامده است که دچار کمبود و مشکل شویم. چون سریع آن را سفارش دادیم و در فاصله‌ی زمانی کمی آن را تهیه کرده‌ایم.
اگر قرار باشد خودتان به امانت‌داری خودتان نمره بدهید چه ‌نمره‌ای می‌دهید؟
  این که پرسیدن نداره. یه انباردار خوب در درجه‌ی اول باید به امانت‌دار بودن خودش نمره‌ی کامل یعنی ۲۰ را بدهد تا بتواند از پس مسئولیت انبارداری و حفاظت اموال بربیاید.
حرف نگفته دارید یا موردی در سوالات ما گنجانده نشده باشد؟
  تقریبا همه چیز را بحث کردیم. تنها خواهشی که از همکاران دارم این است که از اسراف پرهیز کنند. اسراف آفت بزرگی است که نعمت را از کف انسان بیرون می‌کند. اگر درست و به موقع مصرف شود از تمام منابع استفاده می‌شود و تمام نیازها تامین می‌شود. در پایان از جناب آقای دکتر صارمی تشکر ویژه‌ای دارم که در این سال‌ها من را مورد عنایت قرار دادند و به من اعتماد کردند. بارها به خودشان هم گفته‌ام من سربازی هستم که برایم فرقی نمی‌کند در کجا خدمت کنم. هرجایی که نیاز باشد آماده‌ی انجام وظیفه هستم. از شما هم بابت ترتیب دادن این مصاحبه ممنونم و برای همه‌ی همکارانم آرزوی موفقیت دارم.
ما هم از شما تشکر می‌کنیم و برایتان بهترین را آرزو می‌کنیم.