زایمان خوبی را در صارم تجربه کردم

تاریخ 1396/10/15 زمان 10:44:52 بازدید 1295

مرضیه باقری؛ یکی از مراجعین محترم بیمارستان صارم:


یکی از جذابیت‌های کار ما این است که می‌توانیم پای حرف آدم‌های مختلف بشینیم و با آنها همکلام شویم.
یک جورایی خاص‌ترین نکته‌ی کار ما همین است. بر طبق عادت روزانه یکی دوبار جاهای مختلف بیمارستان را در قالب یک گشت خبری می‌گردیم و لابه‌لای گشت و گذارمان با چند نفر هم‌صحبت می‌شویم. خانم‌ها و آقایانی که به جزیره‌ی صارم وارد شده‌اند و می‌‌خواهند حاصل این تجربه را از طریق ابزارهای اطلاع‌رسانی بیمارستان در اختیار سایر مراجعین و حتی پرسنل قرار دهند.
امروز با خانمی هم‌کلام شده‌ایم که حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و جزئیات حضورش در صارم را آنقدر جذاب و دلپذیر روایت می‌کند که تصمیم گرفتیم آن را با شما به اشتراک بگذاریم. 
  
 ابتدا خودتان را معرفی کنید و بفرمائید چه مدت است که از بیمارستان صارم خدمات دریافت می‌کنید؟
  من از ماه دوم بارداری به بیمارستان صارم آمدم. همیشه دغدغه‌ام این بود که یکی از خاص‌ترین دوران زندگیم را در چه مجموعه‌ای بگذرانم و تحت نظر چه پزشکانی باشم؟ این شد که پس از تحقیقات زیادی صارم را برگزیدم و خوشبختانه از انتخابم هیچ‌گاه پشیمان نشدم.
 ما هم خوشحالیم که شما راضی هستید. حالا که با این حساسیت بیمارستان صارم را انتخاب کردید زیر نظر کدام پزشک، این دوران را گذراندید؟
 من زیر نظر خانم دکتر مصدق بودم. واقعا از ایشان راضی‌ام. هرچه اطلاعات می‌خواستم در اختیارم قرار می‌دادند. در تمام مدت زمان مراقبت و ماه‌های بارداری، من با ایشان ارتباط خوبی داشتم و مرا راهنمایی می‌کردند. همین اطلاعات درست و مناسب من را برای آگاهی داشتن و گذر از این دوران آماده و مهیا کرده بود. همچنین از ماماهای محترم که واقعا بدون کوچک‌ترین سهل‌انگاری کارهای من را پیگیری می‌کردند و اطلاعات درست و کامل را به من می‌دادند هم، نباید غافل شویم. اینجا هم پزشک و هم ماما عالی هستند و در کنار همدیگر باعث شدند دوران بارداری برای من بسیار لذت‌بخش باشد. در کنار کادر درمان، پرسنل اداری هم واقعا سنگ تمام گذاشتند. من از منشی‌ها هم درمدت مراجعه‌ام جز مهربانی و خوش‌رویی ندیدم و حضور همه‌ی این عوامل خوب و عالی در کنار همدیگر آرامشی را که مورد نیاز من بود تأمین می‌کرد.
شما از مامای همراه هم استفاده کرده‌اید؟ چه‌قدر این طرح را مناسب می‌دانید؟
 مامای همراه من خانم ساکی‌پور بودند. هم مودب و هم مطلع و هم کارراه‌انداز. وجود چنین کسانی باعث شد تا من بر استرس زایمان طبیعی غلبه کنم و با رغبت و میل خودم زایمان طبیعی را انتخاب کنم. به نظر من اگر این چنین طرح‌هایی گسترش یابند و مادر را در دوران بارداری مورد حمایت روحی، روانی و علمی قرار دهند، تابوی زایمان طبیعی شکسته خواهد شد و مادران با رغبت آن را به سزارین ترجیح می‌دهند. من که زایمان طبیعی را با در اختیار داشتن مامای همراه تجربه کردم، راضی و خرسندم.
از خدمات دیگر بیمارستان چه استفاده‌هایی کردید؟
 من از سایت بیمارستان خیلی استفاده کردم. خدمات جامع و خوبی در سایت بیمارستان قرار گرفته ‌است. هم‌چنین از نوبت‌دهی اینترنتی هم خیلی راضی‌ام. چون یکی از مشکلات قبلی من این بود که باید مدت‌ها پشت خط بیمارستان می‌ماندم تا نوبت دریافت کنم اما اکنون در خانه و یا هرجای دیگری که باشم با خیال راحت نوبت می‌گیرم و سر موعد مقرر هم در بیمارستان حضور پیدا می‌کنم. البته پیشنهادی هم داشتم. آن هم این است که در صورت امکان صندلی‌هایی که در لابی بیمارستان قرار دارند را تعویض نمائید. این صندلی‌ها برای یک خانم باردار اذیت‌کننده است و اگر به این مسئله توجه شود به نظر من بسیار در راحتی مراجعین در زمان انتظار تاثیرگذار خواهد بود.
حتما پیشنهاد شما بررسی و در صورت امکان اجرا خواهد شد. ممنون که با ما همکلام شدید. برایتان آرزوی سلامتی و بهروزی داریم.
  من هم از شما سپاسگزارم.