افتتاح کلینیک اختلالات خواب

تاریخ 1396/10/06 زمان 15:22:37 بازدید 928

اختلالات خواب یکی از آزاردهنده‌ترین معضلاتی است که در زندگی امروزی در حال گسترش است


اختلالات خواب یکی از آزاردهنده‌ترین معضلاتی است که در زندگی امروزی در حال گسترش است. عوامل محیطی و شرایطی که انسان‌ها در موقعیت‌های مختلف روزانه تجربه می‌کنند می‌تواند بر روی کیفیت خواب تأثیرگذار باشد.
از سوی دیگر برخی بیماری‌ها و مشکلات جنسی نیز در ایجاد اختلالات خواب نقش دارند. ممکن است همه‌ی ما درجاتی از کم یا بدخوابی را تجربه کرده باشیم. این اختلال نه تنها آرامش شبانه‌ی ما را سلب می‌کند بلکه ممکن است خستگی آزار‌دهنده‌ای را در ما ایجاد نماید. اگر این مشکلات به خوبی و در زمان مناسب تحت درمان قرار نگیرند به‌تدریج پیشرفت کرده و به معضلی غیرقابل تحمل تبدیل خواهد شد.
با‌توجه به اهمیت این موضوع کلینیک اختلالات خواب در بیمارستان صارم راه‌اندازی شده است. دکتر فریبا معینی‌فر متخصص ارتودنسی و فارغ‌التحصیل از کشور سوئد که دوره‌های اختصاصی خواب را در این کشور گذرانده‌اند از این پس آماده‌ی ارائه‌ی خدمات برای بررسی و درمان انواع اختلالات خواب است.
به گفته‌ی دکتر معینی‌فر با راه‌اندازی این کلینیک به همه‌ی افرادی که از خروپف شبانه رنج می‌برند و یا هرگونه اختلال خواب‌، بی‌خوابی یا کم‌خوابی دارند به روز‌ترین خدمات درمانی ارائه خواهد شد.
ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد که با وجود اینکه شب به اندازه‌ی کافی خوابیده‌اید اما صبح که از خواب بیدار می‌شوید احساس خستگی می‌کنید و این مسئله باعث می‌شود در طول روز هم نتوانید از تمام توان و ظرفیت خودتان بهره ببرید و بی‌دلیل بدخلق می‌شوید. این مشکل ناشی از نرسیدن اکسیژن کافی به مغز اتفاق می‌افتد. در نتیجه به مرحله‌ی عمیق خواب نمی‌رسند و بدن، آنها را در حالت Alarm نگه می‌‌دارد. به علاوه هورمون‌هایی از قبیل سروتونین، انسولین، هورمون‌های جنسی، مخصوصا در آقایان و بعضی دیگر از هورمون‌ها که در احساس گرسنگی و سیری  نقش دارند در طول روز و با تابش نور خورشید تحریک می‌شوند اما زمان ترشح آنها در شب و در خواب عمیق است. در نتیجه وقتی خواب به مرحله‌‌ی عمیق نمی‌رسد ترشح این هورمون‌ها دچار اشکال می‌شود.
بد نیست بدانید بعضی نشانه‌ها می‌تواند در تشخیص به هنگام، در این زمینه به شما کمک کند. اگر احساس خشکی در انتهای گلو و حلق دارید، اگر مجبور هستید چندین بار در طول شب برای اجابت مزاج از خواب بیدار شوید، اگر مرتب خواب‌های آشفته و پر‌استرس می‌بینید، اگر درگیر دندان قروچه هستید، و یا اگر در خواب حرف می‌زنید و بعد از بیدار شدن احساس گیجی و منگی دارید، اگر در زمان خواب تکان‌‌های زیاد و آزاردهنده دارید، اگر در جلسات و پشت فرمان مرتب چرت می‌زنید لازم است حتما به پزشک مراجعه کنید. این مشکلات درکلینیک خواب و درمان اختلالات آن در بیمارستان صارم با کم‌ترین هزینه و روش‌های پیشرفته‌ی روز دنیا قابل درمان است.
روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 9:00 الی 13:00 در کلینیک دندانپزشکی سرکار خانم دکتر فریبا معینی‌فر و آماده‌ی ارائه مشاوره و درمان به هموطنان عزیز هستند.