سَـرِ پُــلِ مَــرام

تاریخ 1396/08/29 زمان 14:20:45 بازدید 804

مختصر و مفید از روند توزیع کاروان کمک‌های خانواده بزرگ صارم به مردم زلزله‌زده غرب کشور


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آنچه که دیدیم شاید غیرقابل وصف باشد اما قطعا غیرقابل درک نیست. مطمئن هستیم که تک تک شما با دیدن هر تصویر همزادپنداری می‌کنید و می‌دانید تحمل این شرایط بسیار دشوار است؛ آن هم در شرایطی که شب‌های سرد و حتی یخبندان و روزهای آفتابی و سوزان پارادوکس عجیبی را به وجود آورده باشد. 
مناطق زلزله‌زده غرب کشور وضعیتی این چنین دارد. 
در بعضی از خانواده‌ها غیر از کودک خردسال فرد دیگری زنده نمانده است. 
بعضی خانواده‌ها با اینکه کسی را از دست نداده اند اما دار و ندارشان در چند ثانیه از بین رفته است. 
خانواده‌های دیگری تمام دلخوشی‌شان به دیوارهای ترک‌برداشته نیمه‌ویران است. شاید با خودشان فکر می‌کنند لااقل بخت با آنها یار بوده است که تمام هست و نیست‌شان صفر نشده است و چند بلوک سیمانی از دارایی برایشان مانده است. 
این زلزله خیلی چیزها را از این مردم گرفت اما چیزی که نه زمین‌لرزه و نه هیچ رویداد طبیعی و غیرطبیعی دیگر نمی‌تواند از این مردم بگیرد مردانگی است، جاودانگی است، گذشت است، ایثار است. 
مردمی که در بعضی شایعه‌ها گفته می‌شد به ماشین‌های امدادرسان حمله می‌کنند درسی از مردانگی به ما دادند که در هیچ کدام از کلاس‌های درس مدرسه و دانشگاه نیاموخته بودیم. 
کسانی که از دار دنیا فقط چند پتوی کهنه و استکان رنگ و رو رفته برایشان باقیمانده بود اما به حرمت میهمان‌نوازی در آن شرایط برای میهمان‌هایشان چایی آماده کردند و از آنها پذیرایی کردند. 
این است فرهنگ اصیل مردم ایران زمین.
ما در سفر چند روز گذشته به سرپل‌ذهاب و روستاهای منطقه ذهاب به عینه این را دیدیم. از فقر و مصیبت این مردم هر چه بگوییم کم گفته‌ایم. فقط باید به چشم خود ببنید. تمام هدایا و امانت‌هایی که به دست ما سپرده شده بود همانطور که قول داده بودیم تک تک به دست مردم بی‌بضاعت و مصیبت‌زده زلزله روستاهای سرپل ذهاب رساندیم. تمامی بسته‌های آماده شده بدون استثنا در مناطق روستایی توزیع شد و طبق قرار قبلی توسط اکیپ بیمارستان به مردم تحویل داده شد. 

در پایان یک بار دیگر از تمام کسانی که به هر نحو در این امر انسان‌دوستانه سهیم بودند تقدیر و تشکر می‌کنیم  وسپاس ویژه از جناب آقای دکتر صارمی که مثل همیشه با درایت و تفکر انسان‌دوستان خودشان همراه و همگام و راهنمای راه در این امر خداپسندانه بودند. 
البته با شناختی که از ایشان داریم چیزی غیر از این هم از ایشان انتظار نداشتیم. دست مریزاد.