صارم می‌تواند الگویی برای سایر بیمارستان‌ها باشد

تاریخ 1396/08/29 زمان 08:02:47 بازدید 816

نمایندگان سازمان جهانی بهداشت در بازدید از بیمارستان صارم عنوان کردند:


عصر دیروز گروهی متشکل از نمایندگان سازمان بهداشتی چهانی (WHO) و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و همچنین دانشگاه علوم پزشکی ایران به منظور بررسی و ارزیابی امکانات بیمارستان صارم در حوزه مراقبت از مادر و نوزاد از این بیمارستان بازدید به عمل آوردند. 
در این دیدار که مسئول فنی جناب آقای دکتر دهخدایی و جمعی از مدیران بیمارستان نیز  حضور داشتند امکانات و توانمندی‌های زیرساختی و اجرایی بیمارستان صارم  برای بازدیدکنندگان تشریح شد. همچنین این گروه به بازدید از زایشگاه، NICU، کلاس مادران باردار و محوطه بیمارستان  پرداختند و از شرایط کلی بیمارستان اعلام رضایت کامل کردند. 
از نکات قابل توجه در بازدید دیروز این بود که نمایندگان سازمان جهانی بهداشت زایشگاه بیمارستان را یکی از مجهزترین و زیباترین  زایشگاه‌های موجود در کشور ارزیابی کردند و خطاب به مسئولان بیمارستان گفتند: «فضا و جو حاکم بر زایشگاه آنقدر دلنشین است که شرایط ایده‌آلی را برای مادر باردار در زمان زایمان فراهم می‌کند. ما به شما بابت این مکان تبریک می‌گوییم و امیدواریم چنین مراکزی در سراسر کشور گسترش یابد.»
اتاق LDR زایشگاه  از دیگر مکان‌های مورد بازدید این گروه بود که مورد تو جه نمایندگان سازمان جهانی بهداشت و همچنین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفت. 
در این دیدار، نماینده گروه مامایی و دو نفر پزشک متخصص زنان، زایمان و نازایی از وزارت بهداشت و همچنین مسئول برنامه‌ریزی گروه مادران پرخطر در دانشگاه علوم پزشکی ایران، نمایندگان سازمان جهانی بهداشت را همراهی می‌کردند و ابراز تمایل کردند که ارتباط و همکاری بیشتری با بیمارستان صارم داشته باشند، چرا که این بیمارستان به عنوان تنها مرکز  خصوصی معرفی شده از طرف وزارت بهداشت برای اجرای طرح‌های پایلوت در حوزه مراقبت‌های مادران باردار و نوزاد می‌باشد. 
لازم به ذکر است طراحی و ترکیب رنگ‌های استفاده شده در محیط بیمارستان یکی دیگر از نکات مورد توجه بازدیدکنندگان بود که از آن به عنوان الگویی خاص و ویژه و قابل اجرا در سایر بیمارستان‌های کشور یاد کردند و افزودند: «در چنین بیمارستانی توجه به چیدمان، رنگ‌بندی و اجرای نقشه‌های روحیه بخش و مفرح برای مادران بسیار مهم است که خوشبختانه در این مرکز به بهترین شکل اجرا شده است.»
این دیدار از ساعت 14 به مدت 2 ساعت ادامه داشت.