دکتر ابوطالب صارمی : سهامداران صارم همه پرسنل هستند

تاریخ 1396/07/16 زمان 14:27:01 بازدید 1155

از ابتدای شروع کارم همیشه کسانی که با من کار می‌کردند را اعضای خانواده‌ام حساب می‌کردم ...


از ابتدای شروع کارم همیشه کسانی که با من کار می‌کردند را اعضای خانواده‌ام حساب می‌کردم. چون از همان سال‌ها به سیستم کارمند و کارفرما معتقد نبودم.
 اعتقاد من این است که وقتی فرصتی برای کار کردن و زندگی کردن کنار همدیگر وجود دارد باید همه ما از تمام توان و ظرفیت‌مان برای ارتقای آن بهره بگیریم. هر کسی در حد توان خودش. 
شاید اگر این چنین فکر نمی‌کردم دستاوردهای مالی بسیار بیشتری به دست می‌آوردم اما من هدفم چیز دیگری است. 
اینکه تمام پرسنل بیمارستان بتوانند به خوبی و با حفظ شأن و شخصیت‌شان کار کنند و به رشدشان ادامه دهند. 
من سهام بیمارستان را هیچ‌وقت واگذار نکرده و نخواهم کرد. چون اعتقادم بر این است که تک تک کسانی که از این سفره بزرگ کسب روزی می‌کنند سهامدار اینجا هستند. برای اجرای درست عدالت بین همه پرسنل چند وقتی است با هماهنگی‌هایی که بین واحدهای مختلف بیمارستان خصوصا واحد مالی بوجود آمده است بنا را بر این گذاشتم که از رایزنی‌ها و تخفیفات اخذ شده از مجموع خریدهای صورت گرفته در بیمارستان تمام پرسنل بهره‌مند شوند. 
در واقع این تخفیفات متعلق به همه اعضای بیمارستان است و در فواصل زمانی مشخص بین آنها تقسیم خواهد شد. 
این را گفتم که بدانید شما و مشارکت شما در تمام فعالیت‌های بیمارستان به صورت مستقیم بر روند کار خودتان تأثیرگذار است، هر چند هر فردی به حکم مسئولیتی که می‌پذیرد موظف به انجام بعضی کارها خواهد بود.
من به وجود تک‌تک شماها کنار خودم افتخار می‌کنم و تمام سعی و تلاشم بر این است که همراه و همگام شما باشم. 
یک نکته را فراموش نکنید. اگر می‌خواهید درست زندگی کنید باید در هر لحظه وظیفه‌تان را بشناسید. 
در کار، در زندگی و در تمام اتفاقات روزمره اگر عشق نباشد تمام فعالیت‌های انسان بیهوده و عبث خواهد بود. 
موفقیت، تنها زمانی اتفاق خواهد افتاد که عاشقانه کار کنید. آنگاه هم خودتان از کار لذت می‌برید و هم می‌توانید این علاقه و عشق به کار را به مراجعین هم انتقال دهید. 
ما در مقابل تک تک مراجعه‌کنندگان مسئول هستیم و باید در تمام مراحل بهترین خدمات را به آنها عرضه کنیم. 
آنها در حساس‌ترین لحظات زندگی‌شان اینجا حضور پیدا می‌کنند و ما در درجه اول وظیفه داریم ارتباط انسانی و عاطفی درستی با آنها برقرار کنیم و در درجه دوم خودمان را جای آنها بگذاریم. 
اگر این دو اصل را رعایت بکنیم مطمئن باشید میزان رضایت‌مندی از شما و کارتان افزایش خواهد یافت و شما هم در چرخه هستی از این تعاملات مثبت بهره‌مند خواهید شد. 
زمانی که پذیرفته‌اید در یک بیمارستان کار کنید یعنی از قبل با تمام شرایط و ضوابط کار درمان آشنا بوده‌اید و کنار آمده‌اید، از شما انتظار دارم همیشه تمام توانتان را برای خدمت به خلق خدا به کار گیرید، چون در غیر این صورت شما نیز نمی‌توانید از باقی افراد انتظار ارائه درست خدمات را داشته باشید. 
پس برای احترام به خودتان و هم‌نوعتان درست کار کنید. 
اینجا متعلق به همه افرادی است که درست و صادقانه کار می‌کنند.